تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۱ - ۱۷:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام(ره) تمام نقشه‌های رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کرد

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام(ره) باعث شد تمام نقشه‌های آن‌ها بر آب شود.

به گزارش سیمرغ ما، نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: روز جهانی قدس روزی است که از طرف حضرت امام(ره) نام‌گذاری شده است.

 

عبدالله رضیان افزود: مسأله‌ای که امروزه مطرح است و ادعا دارند که دولت رژیم صهیونیستی دولتی قانونی است صحت ندارد و دولت قانونی دولت مردم فلسطین است.

 

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی تفکر نیل تا فرات را در سر می‌پروراند، تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی به‌دلیل ضعفی که دولت‌های عرب داشتند فشار بر مسلمانان فلسطین خیلی زیاد بود و جنگ‌هایی نیز توسط دولت‌های عربی به راه افتاد امام توان مقابله را نداشتند و شکست خوردند که باعث افزایش قدرت اسرائیل شده بود.

 


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام(ره) باعث شد تمام نقشه‌های آن‌ها بر آب شود.

 

رضیان با بیان اینکه امام از همان شروع نهضت چند حرکت استراتژیک انجام داد، اظهار کرد: اولین حرکتی که امام راحل در سال ۱۳۵۸ انجام داد نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس بود و این باعث شد هرساله ملت‌های مسلمان جهان با حضور در صحنه این موضوع را زنده نگه داشتند و در مقابل استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم که به‌عنوان جنایت‌کار بزرگ تاریخ است ایستادگی کردند، این راهی بود که حضرت امام شروع کرد و مقام معظم رهبری ادامه داد.

 

وی افزود: حضرت امام(ره) در دومین حرکت خود اعلام کرد که ما می‌توانیم وجوهات شرعی را به ملت فلسطین بدهیم البته این مورد خیلی سخت بود که با تفکر و مذهب شیعه وجوهات را به اهل سنت بدهیم خیلی سخت بود اما امام این راه را باز کرد.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حضرت امام موضوع فلسطین را موضوع مختص به اعراب و اسرائیل ندانست و موضوع فلسطین را موضوع جهان اسلام دانست، عنوان کرد: حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در تمام سخنان خود تأکید کردند که موضوع فلسطین موضوع جهان اسلام است.

 


رضیان ادامه داد: امروز مسأله‌ای که اتفاق افتاد آن تفکراتی که در ذهن صهیونیست‌ها بود به هم خورد و آنها در حالت تدافعی قرارگرفته‌اند و باید به فکر حفظ مرزهای خود باشند.

 

وی با بیان اینکه حضرت امام جنبشی به نام جنبش حزب‌الله راه‌اندازی کرد که امروز نگین خاورمیانه است، اضافه کرد: ترسی که آمریکا و رژیم صهیونیستی از جنبش حزب‌الله دارند از هیچ‌ چیز دیگری ندارند، زیرا این افراد شاگردان حضرت امام و مقام معظم رهبری هستند.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: جمله‌ای که حضرت امام(ره) گفت که اسرائیل باید محو شد نه اینکه به‌گونه‌ای عمل کنیم که با کشتار آنجا را فتح کنیم بلکه نگاه حضرت امام(ره) این بود که این کشور نجس و غده سرطانی باید به‌مرور زمان جمع شود و مطمئناً با حرکتی که امروز در جهان توسط مسلمانان جهان به راه افتاد این اتفاق می‎افتد.

 

رضیان با اشاره به اینکه امروز در رابطه با مسئله داعشی که در کشورهای اطراف اتفاق افتاده بعضی دوستان به‌ظاهر روشن‌فکر ادعا می‌کنند آن کشورها به ما چه اصلاً، اظهار کرد: شک نکنید داعش ساخته دست رژیم صهیونیستی است، زیرا مسلمانان را مشغول به هم کردند و با این نیروها می‌توانستند به‌راحتی ایرانی که به‌عنوان مهم‌ترین دشمن صهیونیسم در جهان و منطقه وجود داشته حمله بکنند.

 

وی ادامه داد: ما ملت بزرگ ایران تکلیف داریم به مقابله با دست‌پروردگان رژیم صهیونیستی بپردازیم.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان سیمرغ شهرستان تقریباً نوپایی است و شاید زیرساخت‌های زیادی را در سیمرغ نداریم، تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده‌ای که امروز ما در کشور داریم و در صحبت‌های مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان با مسؤولان نظام نیز مطرح شد دو موضوع رکود و بیکاری است.

 

رضیان خاطرنشان کرد: در دیداری که نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری داشتند ایشان به این موضوع اشاره کردند و فرمودند؛ من در مقابل جوانان عزیز کشورمان شرمنده هستم و خجالت می‌کشم.

 

وی با اشاره به اینکه امروز در مقابل دشمنانی قرار داریم که همه تلاش خود رادارند از نظر اقتصادی ما را تضعیف بکنند که یکی از آنها کشور عربستان سعودی است، اظهار کرد: در دو سه سال اخیر منابع مالی که باید تأمین می‌کرد نیازهای مردم را خیلی کم بوده و آن چیزی که باید به‌عنوان حق مردم به مردم داده می‌شد اتفاق نیفتاده و به دلیل تحریم و مشکلات در آن باعث شد منابع مالی کشور ضعیف شود و توجه به مردم کمتر شود.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال جاری قول دادن که شرایط بهتر خواهد بود و حضور مدیران ملی، وزرا و معاونین رئیس‌جمهور نگاهشان این بود که با برنامه‌ریزی که صورت می‌گیرد این نیازها را کمتر بکنیم.

 

وی با بیان اینکه منطقه ما یک منطقه جمعیتی پرتراکم است و نرخ بیکاری نیز به دلیل مشکلات واردشده خیلی بالاست، اظهار کرد: ۶۰ الی ۷۰ درصد مراجعاتی که می‌شود به خاطر مشکل اشتغال بوده است.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوزه انتخابیه ما در بخش راه متأسفانه پرچالشی‌ترین آن است و باید انرژی را صرف این بخش کرد، تصریح کرد: در بحث اشتغال موضوعاتی در منطقه سوادکوه و البرز مرکزی داریم که ظرفیت اشتغال بسیار بالایی دارد و آن‌هم با توجه به شرایطی که داریم می‌تواند محقق شود.

 

رضیان افزود: در بحث اشتغال مشکلی که در مجموعه سیمرغ داریم به دلیل آن‌که درگذشته زیر نظر قائم‌شهر بوده و زیرساخت مناسبی در اینجا به وجود نیامده و ساختار اقتصادی شهرستان سیمرغ کشاورزی است.

 

وی با تأکید بر اینکه باید بر روی این موارد فکر شود و باید برنامه‌هایی در این خصوص داشته باشیم، تصریح کرد: برنامه‌هایی در حال انجام است.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خود مردم سیمرغ نیز باید همکاری داشته باشند و اگر مسیر جاده فیروزکوه منتهی بشود به شهرستان قائم‌شهر می‌توان شاه‌راهی باشد برای دسترسی به بابلسر یا جویبار و این مسیر اگر به‌عنوان ابزار گردشگری مورداستفاده قرار گیرد می‌تواند ظرفیت‌های مناسبی در بحث اشتغال ایجاد کند.

 

رضیان با اشاره به اینکه موضوعاتی که می‌تواند در استان مازندران نتیجه مطلوبی داشته باشد موضوع گردشگری است که سیمرغ نیز این استعداد را دارد.

 

وی افزود: در رابطه با بحث کشاورزی در تولید مرکبات و در تولید ذرت سیمرغ خاص است که به‎دلیل استعداد سرزمینی و استعداد خاک برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده که در بحث صادرات مرکبات حمایت‌هایی صورت گیرد.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بدون توجه به مسائل حاشیه‌ای و با در نظر گرفتن خدا کسانی را به‌کارگیری کنیم برای مردم دلسوز و دغدغه مردم را داشته باشند و این نگاه وجود دارد که ما بتوانیم از مدیریت کارآمد و توانمند در مجموعه حوزه انتخابیه و استان استفاده کنیم و آنجایی مربوط به‌حق مردم است بدون هیچ تعارفی در مقابل وزرای محترم هم می‎ایستیم.

ارسال دیدگاه