تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱۳:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رضائیان سکوتش را شکست: قسم می خورم پرسپولیس مرا نمی خواست!

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ” ۴ هفته قبل از پایان مسابقات شنیدم باشگاه پرسپولیس با بازیکنی که هم‌پست من بوده صحبت کرده است. “

به گزارش سیمرغ ما، رامین رضاییان  در مورد پیوستن به تیم ریزه‌اسپور ترکیه و جدایی از پرسپولیس، با بغض اظهار داشت: " هواداران واقعی پرسپولیس لطفاً عجله نکنند. می‌دانم طرفداران در حال حاضر از دست من خیلی عصبانی هستند ولی حرف‌های من را گوش کنند. اگر رامین رضاییان منطقی صحبت نکرد و چیزی را از قلم انداخت، آن وقت هر چیزی که بگویند من قبول می‌کنم. همه حرف‌های آنها را مثل کسی که یک زمانی عاشقم بود، در استادیوم تشویقم می‌کرد و دوستم داشت، قبول می‌کنم. خواهش می‌کنم فقط پرسپولیسی‌ها حرف‌های من را بخوانند؛ فقط پرسپولیسی‌ها."


وی ادامه داد: " اول از همه بگویم، اینکه می‌گفتند چرا رامین رضاییان در تمرینات غیبت می‌کند و چرا ۱۵ روز است سر تمرین نمی‌رود، ابتدا دلیل این مسئله را می‌گویم. بیماری پدرم را هم کنار بگذارید چون این موضوع همه‌جا ثابت شده است و عمل جراحی گلو داشت. شاید این‌ها همه بهانه‌ای بوده ولی بهانه هم نبوده است. کم کم همه چیز را تعریف می‌کنم."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: " من صحبت‌هایم را از آنجایی شروع می‌کنم که همه هواداران پرسپولیس می‌گفتند چرا رامین سر تمرین نمی‌رود. اول فصل زمانی که می‌خواستم با باشگاه پرسپولیس قرارداد ببندم، قراردادم طوری بود که در نیم‌فصل می‌توانستم بازیکن آزاد شوم. مثل بندی که برای آخر فصل گذاشتم. نیم‌فصل گذشت و خاطرات خوبی با پرسپولیس داشتیم. اتفاقات خیلی خوبی افتاد، البته اتفاقات بدی هم رخ داد که بدترینش مرگ هادی نوروزی بود که به تیم، شوک وارد شد و کم کم اتفاقاتی رخ داد تا به نیم‌فصل رسیدیم."

رضاییان در ادامه صحبت‌هایش  خاطرنشان کرد: " من در نیم‌فصل لیگ گذشته پیشنهاد اروپایی داشتم ولی نرفتم و در تیم ماندم چون می‌خواستم در این تیم قهرمان شویم و به هدفی که داریم برسیم. بعد به عشق هوادارانی که با تعصب و با شعارهایشان می‌آمدند، رامین رضاییان را تشویق می‌کردند و به من روحیه می‌دادند، این زمان گذشت و گذشت تا به ۴ هفته قبل از پایان فصل رسیدیم."

وی افزود: " مهدی طارمی گواه این قضیه است و می‌تواند شهادت دهد. طارمی را قسم قرآن بدهید که اگر دروغ گفت، هر چه خدا می‌خواهد از او بگیرد. من ۴ هفته قبل از پایان مسابقات، تیمی که در کورس بود، من شنیدم باشگاه و برانکو با بازیکنی که هم‌پست من بوده صحبت کرده است. اسم بازیکن را هیچ موقع نمی‌برم. با او صحبت کرده بودند که ما تو را برای فصل آینده می‌خواهیم. بعد آن بازیکن گفته بود: «پس رامین رضاییان چه می‌شود؟» به او جواب داده بودند که به احتمال زیاد ما رامین را برای سال بعد نمی‌خواهیم."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: " این خبر به گوش من رسید و حتی مهدی طارمی پیش من بود، من را نگاه کرد و اصلاً ماند که به من چه بگوید. من از برخورد علی‌اکبر طاهری، سرپرست باشگاه در فرودگاه و حرفی که پشت سر من پیش دو بازیکن پرسپولیس یعنی محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده زد، متوجه شدم. من متوجه شدم که شاید باشگاه پرسپولیس، رامین رضاییان را نمی‌خواهد. این اتفاق در فوتبال طبیعی است. مربیگری سلیقه‌ای است. من یک سال با برانکو کار کردم. او یک مربی حرفه‌ای است. مربی که خوب است، حتی اگر چوب بالای سرت باشد، باید حرفه‌ای عمل کنی و هر چیزی که مربی می‌گوید، باشگاه وظیفه دارد که مدیریت کند و قضیه را جمع کند. چون سرمربی تیم انتخاب می‌کند."

رضاییان تأکید کرد: " محسن بنگر یک سال هم‌اتاقی من بود. او عاشق پرسپولیس بود و صد برابر من و مهدی طارمی و امثال ما عاشق پرسپولیس بود. او با آمپول در زمین بازی می‌کرد ولی آخر فصل محسن بنگر که این‌قدر برای پرسپولیس زحمت کشید و حتی به او قول دادند که سال بعد بازی می‌کنی و حتی امکان دارد به عنوان کمک‌مربی استفاده شوی، گفتند که تو را نمی‌خواهیم. این یک چیز طبیعی است. مربیگری سلیقه‌ای است و مدیریت تصمیم می‌گیرد چه بازیکنی باشد یا نباشد. این موارد گذشت و من هم به نظر برانکو احترام می گذارم. من یک سال خوب با او و مدیریت باشگاه داشتم که خیلی برای تیم زحمت کشید."

وی ادامه داد: " می‌دانید که در اول فصل، رامین رضاییان پیشنهادهای مالی بهتری داشت ولی اگر انتخاب من مالی بود، به پرسپولیس نمی‌آمدم. من با عشق به پرسپولیس آمدم. از این موارد هم بگذریم. البته در آخر صحبت‌هایم به آنها اشاره می‌کنم. به آخر فصل رسیدیم. من هم می‌دانستم باشگاه چه نظری روی من دارد. از برخوردها متوجه شده بودم. به آن نشانی که برای همه بازیکنان آن تیم ۳۰ میلیون تومان واریز کردند، برای رامین رضاییان واریز نکردند، چون باشگاه من را نمی‌خواست. قسم می‌خورم باشگاه من را نمی‌خواست. این مسائل گذشت تا اینکه بازیکن موردنظر باشگاه پرسپولیس با این باشگاه به توافق نرسید و به تیم دیگری رفت."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا با وجود درخواست هواداران از او در پرسپولیس نماند، تصریح کرد: " بعد که مردم شلوغ کردند و هوادارانی که من را دوست داشتند و دست همه آنها را می‌بوسم شروع کردند به طرح این سؤال که چرا رامین رضاییان سر تمرین نمی‌رود. وقتی دیدند من در پرسپولیس محبوب هستم و پرسپولیسی‌ها من را دوست دارند، شروع کردن به تماس گرفتن. گوشی من در آن مدت به خاطر نبودن من در تهران، تا آن زمان اصلاً با من تماس نگرفته بودند. من حتی بعد از این موضوع به محمد ترکاشوند، معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس زنگ زدم و حتی من صدای او را دارم. من با او صحبت کردم و گفت: «شرایط اینطور است. من دنبال پیشنهاد اروپایی هستم و به دلیل سنم می‌خواهم از با پیراهن مقدس پرسپولیس از ایران بروم و در اروپا بازی کنم.» حتی آن زمان فکر کنم اما دقیقاً نمی‌دانم تاریخ قراردادم گذشته بود یا نه. می‌دانستند بندی در قرارداد من وجود دارد. مگر می‌شود باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس از بند قرارداد من خبر نداشته باشد؟"

رضاییان ادامه داد: " البته باشگاه پرسپولیس نگفت ۸۱ درصد و فکر می‌کنم اشتباه می‌کنند. ۷۵ درصد به من پول دادند و ۲۵ درصد طلبم بود. ۲۵ درصد از قرارداد من اصلاً پولی نمی‌شد که باشگاه پرسپولیس نخواهد پرداخت کند ولی آنها خیلی ساده از آن بند گذشتند. بدون اینکه هیچ اتفاقی بیفتد و حتی زنگی به من بزنند. به ترکاشوند که گفتم هدفم رفتن به اروپا است، با حالت مسخره و شوخی به من گفت «الان همه بازیکنان ما صد پیشنهاد اروپایی دارند!» گفتم «من شوخی نمی‌کنم و واقعاً پیشنهاد اروپایی دارم.» به من گفت «اگر واقعاً پیشنهاد اروپایی داری بیا صحبت می‌کنم و من و علی‌اکبر طاهری همین‌طوری به تو رضایت‌نامه می‌دهیم تا بروی.» حتی دندانپزشکی که دوست صمیمی آنها است، می‌تواند شهادت دهد."

وی افزود: " آنها خیلی شیک و خوب با من برخورد کردند ولی این موضوع به جایی رسید که گفتم «من واقعاً پیشنهاد دارم و می‌آیم با شما صحبت می‌کنم.» او هم گفت «حتماً اگر پیشنهاد اروپایی داشته باشی، ما کمک می‌کنیم.» من هم این‌قدر نامرد نبودم و با این حال دست نگه داشتم. تا زمانی که دیدم حسین ماهینی اجازه بازی گرفته و می‌تواند برای پرسپولیس بازی کند. ماهینی بازیکن بزرگی است و قبل از من یکی از بازیکنان این تیم بوده است. من خیلی خوشحال بودم که حسین به این تیم آمد. اصلاً بحث رقیب مطرح نبود. حسین دوست خوب، پسر خوب و بااخلاقی است. این‌ها همه قسمت بود."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این سؤال که فکر نمی‌کند، جای خالی او در پرسپولیس به چشم بیاید، تصریح کرد: " ماهینی هم‌پست من بود و مطمئن باشید جای من را در پرسپولیس پر می‌کند. من اصلاً عددی نیستم نسبت به بزرگ‌های پرسپولیس که بخواهد جای خالی من در پرسپولیس احساس شود. هواداران پرسپولیس و مردم اول حرف‌های من را بخوانند و بعد نظرات خود را بدهند.

من این موضوع را دیدم و اتفاقاتی که افتاد را لمسش کردم. باشگاه پرسپولیس بعد از آن موضوع شروع کرد که ما رامین رضاییان را می‌خواهیم. مگر می‌شود باشگاه پرسپولیس از بند قرارداد من خبر نداشته باشد؟ بعد اینکه باشگاه پرسپولیس واقعاً در آن زمان هیچ زنگ و تماسی با من نگرفت. من هم مطمئن بودم حتماً چنین چیزی صحت دارد. هر چند همان زمان هم به من ثابت شده بود ولی فکر نمی‌کردم تا این حد باشد. با وجود اینکه برای آنها ارزش و احترام قائل هستم."

رضاییان خاطرنشان کرد: " یک موضوعی به من ثابت شده است. من دست هواداران را می‌بوسم و خدا شاهد است که به خاطر آن هواداران، من با تمام وجودم می‌دویدم و اشک می‌ریختم چون روی آن پیراهن تعصب داشتم. تعصب به پیراهن این نیست که ببخشید، به هر قیمتی در تیم باشی. این موضوعات گذشت و همه متوجه شدند که رامین رضاییان می‌خواهد قراردادش را فسخ کند. همه در این باره صحبت کردند اما باشگاه پرسپولیس تا آن زمان هیچ حرفی نزد که ما رامین رضاییان را می‌خواهیم."

وی ادامه داد: " باشگاه پرسپولیس حتی بعد از اردوی تیم ملی با من تماس نگرفت. تا زمانی که بازیکن مورد نظر آنها در پست من با تیم دیگری قرارداد بست. من منتی نمی‌گذارم چون عددی نیستم. وقتی دیدم ماهینی در پست من است، گفتم راحت‌تر است که بروم و نامردی هم نیست. دوست داشتم پیشرفت کنم و خوشحالم از پیراهن پرسپولیس به اروپا رسیدم. رامین رضاییان مثل شما هواداران عاشق پرسپولیس است و این عشق قلبی است.

رامین رضاییان این موضوع را با لب و دهن ثابت نکرده بلکه با فوتبالش و دویدنش در زمین نشان داده است. من هم پرسپولیس را دوست دارم. اگر دوست نداشت، پارسال به پرسپولیس نمی‌آمد. یک سال زحمت کشیدم چون به پرسپولیس تعصب دوست داشتم."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: " مگر من به استقلال رفتم؟ مگر پیراهن آبی را پوشیدم؟ بلکه به اروپا رفتم. جایی که بعد از ۱۶ سال بازیکن ایرانی گرفته است. این تیم خیلی دنبال من و مهدی طارمی آمد و افتخار می‌کنم با پیراهن پرسپولیس به این درجه رسیدم. دست تک‌تک هواداران پرسپولیس را می‌بوسم حتی اگر از من ناراحت باشند و بخواهند چیزهای بدی به من بگویند، من دوست‌شان دارم.

چون هر چه دارم از پیراهن مقدس پرسپولیس است. شک نکنید اگر پیراهن مقدس پرسپولیس نبود، اصلاً رامین رضاییان به اروپا و یکی از باشگاه‌های خوب ترکیه نمی‌رفت. من ۲۷ سالم است، ۷ سال است در لیگ برتر بازی می‌کنم. ای کاش جای رامین رضاییان بودید و این مسائل را می‌دیدید. من همیشه از زحمات برانکو و مدیریت باشگاه پرسپولیس تشکر کردم اما طارمی شاهد است که ۴ هفته قبل از پایان فصل، با هم‌پستی من مذاکره کردند.

همان زمان مهدی در اینستاگرام عکسی با من گذاشت و نوشت: «انشاءالله به زودی در اروپا ببینمت. چون لیاقتش را داری.» مهدی واقعاً ناراحت شد و گفت این همه برای تیم زحمت کشیدی ولی این‌ها…  به آن بازیکن گفتند «شاید رضاییان را نخواهیم ولی تو را می‌خواهیم.» به طور مثال همه ما پرسپولیسی‌ها، محسن بنگر را دوست داشتیم اما به نظر برانکو احترام گذاشتیم."

رضاییان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر این اتفاق در مورد خودش می‌افتاد، چه واکنشی نشان می‌داد، اظهار داشت: " اگر یک روزی باشگاه پرسپولیس مرا هم نمی‌خواست، همه باید به این تصمیم احترام می‌گذاشتند.

این اتفاق دیر یا زود ممکن بود بیفتد. به این خاطر که باشگاه‌ها رو به جلو حرکت می‌کنند و باید به نظر مربیان احترام گذاشت اما من وقتی این رفتارها را دیدم، زده شدم. مردم ما همه چیز را نمی‌دانیم و زود قضاوت می‌کنیم اما من این چیزها را دیدم. پرسپولیس باشگاه بزرگی است و مسلماً نیازی به من و امثال من ندارد. چون این اسم پرسپولیس است که می‌ماند. من همیشه به پرسپولیس عرق و تعصب داشتم و برای این تیم زحمت کشیدم."

وی ادامه داد: " طرفداران مرا «رامین دنی آلوز» صدا می‌زدند چون دوستم داشتند. مگر من دوست ندارم پیشرفت کنم؟ مگر هواداران دوست ندارند پرسپولیس پیشرفت کند؟ باز هم تأکید می‌کنم که از برانکو، از مدیریت باشگاه، از لیدرها و از همه و همه تشکر می‌کنم. می‌خواهم هواداران بدانند اشک من برای پرسپولیس، واقعی بود.

از این بود که چرا قهرمان نشدیم یا چرا نتوانستم با گل کردن ضربه پنالتی، هواداران را خوشحال کنم. برای پیشرفت باید می‌رفتم. عادل فردوسی‌پور همیشه می‌گوید چرا بازیکنان ایرانی به اروپا نمی‌روند. بازیکنان بزرگی مانند علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، علی دایی و خداداد عزیزی از پرسپولیس به اروپا رفتند. این بزرگان هر حرفی بزنند، روی حرف‌شان حرف نمی‌زنم اما همه آنها برای پیشرفت از پرسپولیس رفتند و یک روز هم با افتخار برگشتند."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: " به این ماه عزیز، یک کلمه دروغ نگفتم. من که این قدر احساساتی هستم، یک لحظه احساساتی شدم اما باور کنید ۳۰ میلیون تومان را برای همه واریز کردند اما برای من، بعد از تماس من واریز کردند.

دقیقاً ۱۵ روز بعد از اینکه گفتند برایم واریز می‌کنند، بازیکن مورد نظرشان قرارداد بست و دو روز بعد ۳۰ میلیون تومان را واریز کردند. یعنی ۱۵ روز بعد از تیم بند قرارداد من این کار انجام شد. آنجا به من ثابت شد که من را نمی‌خواهند. مگر می‌شود ندانند؟ بعد می‌گویند رامین رضاییان را جریمه کردیم.

مگر رامین چه کار کرده است؟ باشگاه پرسپولیس حقیقت را بگوید. خدا را شکر ماهینی در تیم هست. این تیم خیلی بزرگتر از این است که از جای من ضربه بخورد. دل من با هواداران بود. به خدا به خاطر پول به ترکیه نیامدم. شاید در پرسپولیس بیشتر می‌گرفتم. عمراً اگر یک روز هم بگویند به خاطر پول به پرسپولیس برگشت. کاش باشگاه من را سر بلیت‌ها امتحان می‌کرد. من پرسپولیسی‌ها را دوست دارم. حتی اگر دست من را رد کنند، به زور دست‌شان را می‌گیرم و می‌بوسم."

رضاییان ادامه داد: " خودتان را جای من بگذارید. خیلی‌ها می‌گویند رامین نامردی کرده است اما من یک سال زحمت کشیدم. این هواداران همان‌هایی هستن که به من می‌گفتند به اروپا برو. قسم می‌خورم به خاطر پول نیامدم. از قطر پیشنهاد داشتم و می‌توانستم به این کشور بروم. مثل خیلی از بازیکنان نیستم که بگویم پیشنهاد دارم. اگر پیشنهاد داریم، نشان دهیم و همین طوری نگوییم به خاطر عشق به پیراهن ماندیم. حضور در اروپا آرزوی هر فوتبالیست ایرانی است. هر کسی بگوید نه، دروغ گفته است."

وی افزود: " من هواداران پرسپولیس را راحت به دست نیاوردم که راحت از دست بدهم. حتی موقع عقد قرارداد با باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه می‌خواستم با پیراهن پرسپولیس بروم که اجازه ندادند. در نهایت این کار را بیرون از باشگاه انجام دادم تا نشان دهم این باشگاه و هوادارانش را خیلی دوست دارم. خودتان را جای من بگذارید، هر تصمیمی بگیرید، من می‌پذیرم. لیاقت من کارت قرمز نیست. حرف‌های من را بخوانید و بعد هر چه گفتید، قبول می‌کنم."

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد: " پست دفاع راست یکی از سخت‌ترین پست‌ها در اروپا است. آرزویم بود بعد از مهدوی مهدوی‌کیا بتوانم در اروپا در این پست بازی کنم. اگر به قطر می‌رفتم، هواداران حق داشتند هر چه می‌خواهند بگویند. به امام رضا (ع) قسم؛ فوتبالم نابود شود اگر دروغ بگویم. من صادقانه حرف زدم. ما در اردوی تیم ملی بودیم که خبر موثق رسید در پست من بازیکن می‌خواهند. حتی مهدی طارمی به حدی ناراحت شد که در اینستاگرام برای من پست گذاشت."

 
منبع: میزان
ارسال دیدگاه