تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱۳:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارنامه شکار بزرگ احتمالی استقلال +جدول

جاي تعجب نخواهد داشت اگر قبل از سفر استقلال به ارمنستان و برپايي اردوي آمادگي در اين كشور، احسان حاج‌صفي آبي‌پوش شود. ملی پوشی که با حضور در بوندسلیگای دو تجربیات خوبی کسب کرده است.

به گزارش سیمرغ ما،  مدافع- هافبك چپ تيم‌ملي ازجمله معدود مهره‌هاي درشت بيرون‌مانده از ليست تيم‌هاي ليگ برتري است كه صداي استقلالي‌شدنش مي‌آيد هر چند مدیر برنامه های این بازیکن هرگونه بازگشت وی را به لیگ برتر تکذیب می کند.

اما پس از اينكه وحيد اميري به تيم رقيب يعني پرسپوليس پيوست، اين ملي‌پوش ۲۶ ساله كه در فصل ۱۶-۲۰۱۵ بوندسليگا دو، پيراهن FSV فرانكفورت را بر تن داشت، به ليست عليرضا منصوريان افزوده شده تا بر قدرت جناح چپ ارتش آبي‌ها ‌بیفزاید. باید دید این انتقال سرانجام سر می گیرد یا در حد شایعه باقی خواهد ماند.

 

۹ هزار دقيقه ليگ برتري

از شماره ۳ تيم‌ ملي نمي‌توان گذشت. بازيكني كه اولين‌بار تحت نظر لوكابوناچيچ كروات با پيراهن سپاهان پاي به ليگ برتر ايران گذاشت.

احسان طي ۹ فصل و پنج هفته در دو تيم سپاهان و تراكتورسازي ۱۹ هزار دقيقه بازي در ليگ حرفه‌اي ايران را تجربه كرد تا ۲۴۹ بازي انجام بدهد و ۳۷ گل به ثمر برساند.

اين هافبك- مدافع بي‌حاشيه طي اين مدت ۵۲ پاس گل هم ارسال كرد كه در نوع خود عملكردي جالب‌ توجه است.

همه‌چيز از بازي با استقلال شروع شد

شايد پيوستن حاج‌صفي به استقلال يادآوري يك نكته از ليگ ششم را خالي از لطف نكند. در واقع احسان اولين‌بار در ايستگاه يازدهم ليگ ششم شانس بازي در ليگ برتر را پيدا كرد. جمعه دهم آذرماه سال ۱۳۸۵ لوكابوناچيچ اين جوان ۱۸-۱۷ ساله را در تركيب اصلي سپاهان قرار داد تا يك نيمه برابر استقلال صمد مرفاوي شانس بازي داشته باشد و البته ۹ سال و ۷ ماه قبل استقلال ۲ بر يك سپاهان را شكست داد.

پس از آن بود كه آرام آرام احسان جوان شانس حضور در جمع تيمي را پيدا كرد كه پر بود از ستاره‌هايي مثل عماد رضا و ابوالهيل عراقي، محرم نويدكيا، سيدمهدي سيدصالحي، آرمناك پتروسيان و…

احسان با سپاهان در ليگ‌هاي نهم، دهم و چهاردهم سه مرتبه جام قهرماني را بالاي سر برد. يك مرتبه هم با اين تيم در سال ۲۰۰۷ تا فينال ليگ قهرمانان آسيا پيش رفت. اين بازيكن دو مرتبه هم در فصل ۰۷-۲۰۰۶ و ۱۳-۲۰۱۲ با نصف جهاني‌ها قهرمان جام‌حذفي ايران شد.

 

۲۷ بازي و ۲ گل تماشايي

حضور در بوندسليگا دو در اولين تجربه حاج‌صفي در فوتبال آن‌طرف آبي‌ بود. اين مدافع- هافبك ملي‌پوش بعد از اينكه طي پنج هفته نخست ليگ پانزدهم براي سپاهان سه گل به‌ثمر رساند راهي FSV فرانكفورت شد تا بازي در اروپا را هم تجربه كند.

حاج‌صفي خيلي ‌زود به مدافع چپ ثابت تيم آلماني تبديل شد. شماره ۳ تيم‌ملي ايران وقتي به FSV رسيد پيراهني با شماره دلخواهش را تنش كرد تا ۲۷ مرتبه وارد تركيب اصلي تيم فرانكفورتي‌ شود.

زدن دو گل به دويسبورگ (هفته ۲۴) و فرايبورگ (هفته ۲۶) حاصل مستقيم هنرنمايي احسان روي زدن ضربات تماشايي او بود.

در نهايت FSV با قرار گرفتن روي پله هفدهم جدول ۱۸ تيمي بوندسليگا دو، سقوط كرد و احسان از اردوي آن خارج شد تا امروز گزينه جدي استقلالي‌ها باشد.

 

جدول عملكرد احسان حاج‌صفي در ادوار ليگ برتر ايران

 

 

ليگ

تيم

تعداد بازي

حضور در تركيب اصلي

مجموع دقايق بازي

پاس گل

گل

نكته ويژه

۶

سپاهان

۸

۴

۳۴۸

با سپاهان پنجم شد

۷

سپاهان

۳۲

۲۶

۱۹۹۵

۶

۶

با سپاهان عنوان نايب‌قهرماني ليگ را به دست آورد

۸

سپاهان

۲۹

۲۱

۱۸۹۰

۴

۶

اولين گل فصل خود را در داربي اصفهان به ذوب‌آهن زد

۹

سپاهان

۳۲

۲۹

۲۳۲۸

۱۳

۵

به ۵ تيم استقلال اهواز، صبا، پيكان، سايپا و ابومسلم گل زد

۱۰

سپاهان

۲۸

۲۳

۲۱۷۰

۳

۲

دروازه پاس همدان و نفت را گشود

۱۱

تراكتورسازي

۳۲

۳۱

۲۷۴۱

۱۱

۵

۲ گل به شهرداري تبريز زد، دو گل به نفت آبادان

۱۲

تراكتورسازي

۱۳

۱۰

۹۵۱

۳

۴

نيم‌فصل نخست با پيراهن تراكتورسازي دروازه پيكان، راه‌آهن، فولاد و آلومينيوم هرمزگان را باز كرد

۱۲

سپاهان

۱۶

۱۶

۱۳۴۹

۱

۲

نيم‌فصل دوم به ملوان و سايپا گل زد

۱۳

سپاهان

۲۹

۲۹

۲۵۹۰

۶

۲

دروازه ملوان و نفت تهران را گشود

۱۴

سپاهان

۲۵

۲۴

۲۱۹۲

۲

۲

دروازه استقلال و پيكان را باز كرد

۱۵

سپاهان

۵

۵

۴۵۰

۲

۳

يك گل به پرسپوليس زد، ۲ گل به سايپا

مجموع

۲۴۹

۲۲۰

۱۹۰۰۴

۵۱

۳۷

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه