تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱۲:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعلام حالت فوق‌العاده در فرودگاه های آمریکا

منابع خبری از اعلام حالت فوق‌العاده در همه فرودگاه‌های آمریکا خبر می‌دهند.

به گزارش سیمرغ ما، با افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه‌های سراسر آمریکا، نیروهای امنیتی مسلح، تیم‌های ضربت و یگان‌های ویژه به فرودگاه‌ها اعزام شده‌اند.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی نیوز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: با اطمینان فزاینده اطلاعات آمریکا مبنی بر دخالت داعش در حملات تروریستی فرودگاه استانبول ترکیه، مقامات آمریکا تدابیر امنیتی در فرودگاه‌های آمریکا را افزایش داده‌اند.

در این گزارش آمده است: دستگاه اطلاعاتی آمریکا هر لحظه اطمینان بیشتری پیدا می‌کند که حمله به فرودگاه استانبول کار داعش بوده است و به همین علت، مقامات واشنگتن در حال افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه‌های این کشور هستند؛ برخی از مقامات آمریکایی نگران وجود حملات مشابهی به‌خاطر همزمانی تعطیلات چهارم ژوئیه با تعطیلات ماه رمضان هستند و برخی دیگر می‌خواهند با نمایش آشکار قدرت خود، به مسافران اطمینان بخشند. داعش به‌طور مشخص، خواستار حملات بیشتری علیه غرب در طول ماه رمضان شده است ــ مقدس‌ترین روز این ماه، «شب قدر» است که از دوم ژوئیه شروع و پنجم ژوئیه تمام می‌شود.

مقامات آمریکا نگرانند پس از ناکامی‌های داعش در میدان نبرد در سوریه و عراق، این گروه تروریستی بیش از هر زمان دیگر، مصمم به انجام حملات تروریستی در داخل آمریکا شود.

ان‌بی‌سی نیوز در ادامه می‌افزاید: سازمان تأمین امنیت حمل و نقل آمریکا، تدابیر امنیتی در فرودگاه‌های عمده آمریکا را افزایش داده است، فرودگاه‌هایی مانند جان اف کندی و لاگاردیا در نیویورک و آتلانتا هارتسفیلد ــ جکسون.

برخی منابع پلیس به ان‌بی‌سی نیوز گفتند نیروهای امنیتی مسلح، تیم‌های ضربت و یگان‌های ویژه به فرودگاه‌ها اعزام شده‌اند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه