تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۱۷:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانشگاه‌ها فقط به سمت مدرک‌گرایی نروند/ توجه به هشدار مقام معظم رهبری درباره فتنه

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ گفت: نکند دانشگاه ما از علم و تهذیب خالی شود و به‌جایی برسیم که مدرک‌گرایی بیاید، جایی که مدرک‌گرایی باشد تهذیب، اخلاق و دین حضور ندارد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ بیش از ۵۰ سال سابقه شهری دارد اما وقتی به داخل شهر نگاه می‌کنیم ۵۰ سال بدون تغییر باقی‌مانده است.

 

وی افزود: سیمرغ شهرستان قدرتمندی است، شهرستانی است که شهید کشوری، شهید صمصام طور، شهید هاشمی و شهدای بزرگوار دیگری دارد و شیر زنی همچون مادر شهیدان کشوری را داشتیم این مادر ماند و همه ما را مادری کرد اما خواسته‌هایش تکمیل نشد.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ در ادامه با بیان اینکه در ایام شب قدر و شب نزول قرآن قرارگرفته‌ایم، تصریح کرد: از این شب‌ها باید استفاده کرد و دعای استجابت می‌شود.

 

وی ادامه داد: در سالروز شهادت شهید بهشتی قرار داریم، چه دورانی را سپری کردیم و چه عزیزانی را از دست دادیم.

 

یوسفی به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان علمی دانشگاه و ترسیم اهداف ۲۰ ساله نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این برنامه تذکری دادند و فرمودند« دانشگاه‌ها تبدیل به جایگاهی برای واگرایی از مفاهیم و ارزش‌های انقلاب نشود».

 

وی افزود: نکند دانشگاه ما از علم و تهذیب خالی شود و به‌جایی برسیم که مدرک‌گرایی بیاید، جایی که مدرک‌گرایی باشد تهذیب، اخلاق و دین حضور ندارد.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با ایشان به نحوه عملکرد در شرایط فتنه اشاره کردند، تصریح کرد: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند «در شرایط فتنه که تشخیص حق و باطل برای مردم بسیار مشکل می‌شود، باید به‌گونه‌ای عمل کرد که هیچ بهره‌ای به نفع فتنه ایجاد نشود، در شرایط فتنه همچون قضایای سال ۸۸، نباید سخن، سکوت، اقدام و حتی نوع نگرش، موجب تقویت فتنه شود.»

ارسال دیدگاه