تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۱۷:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مجلس برای حل مشکلات اشتغال و اصلاح نظام اداری ورود کند/عرق شرم باید بر پیشانی نمایندگانی بنشیند که به وظایف قانونی خویش عمل نمی‌کنند

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس گفت: نظام اداری کارآمدی لازم را ندارد و پاسخگوی مطالبات به‌حق مردم در چارچوب باورهای انقلابی و دینی نیست و حق مجلس است که برای حل مشکل اشتغال و بیکاری قانون‌گذاری کند.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه این هفته این شهرستان با اشاره به اینکه شب ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع) یک رویداد مهم و اسفناک در جهان اسلام قرار داریم، افزود: در همین لحظات و ایام با بارشی از رحمانیت و تفضل الهی در شب‌های قدر روبه‌رو هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) در ماه رمضان و در کسوت امامت امت توسط شخصی که جزو خواص جامعه بوده است به شهادت می‌رسند،  اظهار کرد: همه رخدادهای جامعه دارای درس و عبرت است و همه وقایع تلخ و شیرین برای بندگان خدا، عقلا و صاحبان عقل، خرد و دین مبنا و معیار برای تنظیم رفتارهای اجتماعی در همه زمان‌ها است.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس ادامه داد: امام علی (ع) توسط شخص کافر و منکر خدا و اسلام به شهادت نرسید بلکه توسط شخصی به‌ظاهر مسلمان و نماز شب خوان به شهادت رسید و پیام موضوع اشاره به این دارد که هرگاه خواص جامعه معیارها را گم کنند، مبنا را فراموش کنند، شاخص‌ها را نادیده بگیرند و تحلیل‌ها را به‌غلط برای خود تبیین کنند و راه و رسمی در پیش گیرند که با مبانی و جوهره دین تغایر و فاصله ایجاد کند قطعاً امام کش خواهند شد و ولی امر مسلمین را به شهادت می‌رسانند.

 

ادیانی با اشاره به اینکه برخی از خواص انسان‌هایی کم‌فایده و پرهزینه  هستند، اظهار کرد: این افراد در مشکلات نسبت به مردم و یاران اسلام و انقلاب کم یاری‌تر هستند و فقط حرف می‌زنند اما عمل نمی‌کنند و این افراد در خواسته‌ها مؤثرتر و زیاده‌خواه‌تر هستند.

 

وی  با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در تعبیری می‌فرمایند: «پناه‌برخدا از خواص بی‌بصیرت»، اظهار کرد: این افراد در هر لباسی که باشند آسیب می‌زنند.

 

این مسؤول در ادامه خاطرنشان کرد: وظایف نمایندگان به‌صورت شفاف در قانون اساسی بیان‌ شده است که به دو موضوع قانون‌گذاری و نظارت با حفظ اصل تفکیک قوا اشاره می‌کند و می‌توانند بر همه شئون کشور نظارت کنند.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس با بیان اینکه امام راحل فرمودند: «مجلس در رأس امور قرار دارد»، اما مجلس دخالت نکرده بلکه نظارت می‌کند، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات اشتغال، بیکاری، کاهش تورم و برون‌رفت از رکود اقتصادی و اصلاح نظام اداری که هیچ سنخیتی با مبانی انقلاب و هنجارهای دین و باورهای انقلاب ندارد باید ورود پیدا کند.

 

ادیانی ادامه داد: نظام اداری کارآمدی لازم را ندارد و پاسخ‌گوی مطالبات به‌حق مردم در چهارچوب باورهای انقلابی و دینی نیست همچنین ساختارهای بعضاً غلط است و حق مجلس است که در بعد نرم‌افزاری ورود پیدا کند و برای حل مشکل اشتغال و بیکاری قانون‌گذاری کند.

 

وی با اشاره به اینکه مسئله بیکاری کار را به‌جایی رساند که در ملاقات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند: «شرمندگی‌ام از اینکه جوانی بیکار با دست‌خالی به خانه می‌رود کمتر از خود او نیست»، اظهار کرد: عرق شرم باید بر پیشانی نمایندگانی بنشیند که به وظایف قانونی خویش عمل نمی‌کنند، عرق شرم باید بر پیشانی مدیران دستگاه‌هایی باید بنشیند که معنویات مقام معظم رهبری و چهارچوب قانون عمل نمی‌کنند.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس افزود: حضرت آقا خواستند با این صحبت‌شان به ما درس بدهند، ایشان همه حرف‌ها را زدند و همه مسؤول هستیم.

 

ادیانی با بیان اینکه اصل و ریشه مردم هستند و باید به مردم خدمت کرد، تصریح کرد: نمایندگان در حوزه قانون‌گذاری و اعمال نظارت و مدیران اجرایی در حوزه اجرا اما با مدیریت جهادی و نه با مدیریت اداری به مردم خدمت کنند.

 

وی ادامه داد: مدیری که در ساعت اداری محدود به اتاق خود باشد این شخص به درد نظام جمهوری اسلامی نمی‌خورد و نیاز به مدیریت جهادی داریم.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان در کنار شما و همراه شما در نقاطی که نیاز است پیش‌تر از مردم برای خدمت به مردم در خدمت هستیم، اظهار کرد: همه باهم عهد می‌بندیم کار را باهم به‌پیش ببریم.

 

وی افزود: بنا دارم در کنار قانون‌گذاری به قوت از ابزار اعمال قدرت نماینده استفاده کنم و اگر مدیران کشور، استان و حوزه انتخابیه تراز مدیریت را نداشته باشند با مدیر کاری نداشته و از وزیر توضیح می‌خواهم.

 

ادیانی در پایان گفت: حق مردم نیست افرادی که در تراز مردم و نظام جمهوری اسلامی با همه صلاحیت‌های عمومی و تخصصی نیستند بر کرسی مدیریت تکیه بزنند.

ارسال دیدگاه