تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ - ۷:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵ هزار مددجوی کمیته امداد مازندران فاقد مسکن هستند/ ۷۰ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد مازندران

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران گفت: بیشتر کسانی که زیرپوشش کمیته امداد هستند، افرادی که سن‌وسال بالایی داشته و توان کار ندارند و یا زنان سرپرست خانوار هستند.

به گزارش خبرنگار سیمرغ ما، همزمان با شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، شامگاه چهارشنبه مراسم ضیافت افطاری با حضور مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) سیمرغ در مسجد ولیعصر(عج) کیاکلا برگزار شد.

 

اميری‌کيا، قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران در این مراسم با بیان اینکه کمیته امداد مازندران ۷۰ هزار خانوار نیازمند زیرپوشش دارد، اظهار کرد: بیشتر کسانی که زیرپوشش کمیته امداد هستند، افرادی که سن‌وسال بالایی داشته و توان کار ندارند و یا زنان سرپرست خانوار هستند که مهمترین نیاز آنان، اشتغال، مسکن و درمان است که با همت مردم خیّر استان حمایت می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه نیازمندی‌های مددجویان استان شناسایی می‌شود، افزود: در مازندران حدود ۵ هزار فاقد مسکن زیرپوشش کمیته امداد هستند، که اگر بخواهیم به آن جامع عمل بپوشانیم، نیازمند مبلغ کلانی خواهیم بود.

 

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران ادامه داد: ایجاد فقر در یک جامعه به ۳ آیتم وابسته است، اول دولت و سپس جامعه و خود شخص و اگر هر یک از اینها وظایف‌شان را عمل نکنند، می‌توانند ایجاد فقر کنند.

 

این مسئول تصریح کرد: دولت سعی می‌کند توزیع منابع را به گونه‌ای ترتیب دهد نیاز مردم در جامعه به حداقل برسد، اما انتظار ما از جامعه و مردم است که نقش اساسی در حکایت از مددجویان استان به‌عهده دارند.

 

وی یادآور شد: در سال ۹۴ کمک‌های مردمی برای هر مازندرانی حدود ۲۰ هزار تومان و همچنین در صدقات هم ۵ هزار و ۸۰۰ تومان سرانه کمک هر مازندرانی به کمیته امداد امام خمینی(ره) بود که با توجه به نیازهای موجود، این مبلغ پاسخگوی نیازمندان نیست و همه باید تلاش کنیم تا مشاکت بیشتری داشته باشیم.

 

اميری‌کيا تاکید کرد: اقشاری که درآمد بالایی داشته و سهمی در تولید دارند و درآمد منابع ملی را کسب می‌کنند باید مشارکت بیشتری در حمایت از نیازمندان داشته باشند تا بتوانیم فقر را در جامعه ریشه‌کن کنیم.

 

وی با بیان اینکه با ایجاد مراکز نیکوکاری منطقه‌ای، مسئولیت را به جامعه واگذار می‌کنیم، افزود: با اجرای این طرح خدمات کمیته امداد راحت‌تر، سریع‌تر و با کیفیت بیشتری ارائه می‌شود و در مقابل، از ظرفیت هر منطقه هم بخوبی استفاده می‌کنیم.

 

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با اشاره به اینکه در هفته کمک به محرومان قرار داریم، بیان کرد: در این ایام انتظار داریم هم‌استانی‌های عزیز مشارکت بیشتری داشته باشند تا بتوانیم خدمات بهتری به مددجویان داشته باشیم.

 

این مسئول در پایان با بیان اینکه هرچه فقر افزایش پیدا کند، آسیب اجتماعی بیشتری در پی خواهد داشت، گفت: اگر خیرین مازندران همت کنند تا این ۷۰ هزار خانواده را به توانمندی برسانیم، قطعا در اقتصاد و فرهنگ جامعه بسزایی خواهیم داشت.

 

ارسال دیدگاه