تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۹:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شکوفایی استعداد و ظرفیت درونی افراد در طرح اکرام ایتام مورد توجه قرار گیرد

فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: شکوفایی استعداد و ظرفیت درونی افراد در طرح اکرام ایتام مورد توجه قرار گیرد تا به عزت‌نفس، کرامت انسانی و شخصیت اجتماعی و فردی این عزیزان خدشه وارد نشود.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور شامگاه جمعه در دومین همایش اکرام و ایتام هیأت عاشقان باب‌الحوائج شهرک شهید بهشتی شهرستان سیمرغ ضمن تبریک ماه مبارک رمضان با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار ارزشمند ماه مبارک رمضان توجه به افراد نیازمند و گره‌گشایی از زندگی این عزیزان است، اظهار کرد: در میان همه اقشار نیازمند، یکی از قشرهای نیازمندی که ضرورت توجه به آن‌ها بیش از سایر قشرهاست، ایتام هستند.

 

وی افزود: طرح اکرام طرح بسیار خوب و انسان دوستانه‌ای است و برای یاری و حمایت کردن از کودکان بی‌سرپرست و راهی برای سرور و شادی قلوب کودکان یتیم و بی‌سرپرست است.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه طرح اکرام اهداف بسیار بلندی را دنبال می‌کند، عنوان کرد: از جمله اهداف این طرح تقویت همکاری بین افراد جامعه است.

 

وی افزود: کاهش آثار تبعات فردی، اجتماعی و اقتصادی فقدان والدین در تربیت فرزندان یکی دیگر از برکات و اهداف طرح اکرام است که مورد توجه و پیگیری قرار می‌گیرد و لازم است همه در راستای بهتر عمل شدن این طرح در سطح شهرستان گام برداریم.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه در اجرای این طرح باید از روش و راهکاری استفاده شود که به عزت‌نفس، کرامت انسانی و شخصیت اجتماعی و فردی این عزیزان خدشه وارد نشود، اظهار کرد: در کنار توجه به نیاز مادی و مالی این عزیزان باید به موضوع آموزش، اخلاق و تربیت که اهمیت بیشتری نسبت به بحث مادی و مالی دارد توجه شود.

 

وی ادامه داد: در بحث کمک به ایتام و در قالب این طرح باید به‌گونه‌ای عمل شود که استعداد و ظرفیت درونی افراد شکوفا شود و این افراد بتوانند بر روی پای خود بایستند، استقلال لازم را پیدا کرده و خودکفا شوند.

 

یدالله‌پور از اثرات و برکات بسیار ارزشمند این طرح را کاهش آسیب‌پذیری این عزیزان دانست و گفت: قطعاً اگر سرپرستان صاحب صلاحیت بالای سر این افراد نباشند آسیب‌های اجتماعی سراغ این افراد خواهد رفت و این آسیب‌های اجتماعی هم می‌تواند لطمه به خود افراد بزند و هم به جامعه لطمه وارد کند.

 

وی افزود: افرادی که در این مسیر قدم برمی‌دارند در واقع در حال خدمت ارزشمند به جامعه خود هستند و جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که امروز یک تهدید جدی برای جامعه و کشور است را می‌گیرند.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه باید خدا را شاکر باشیم که در ابتدای انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی با این نگاه و دغدغه که باید به نیازمندان جامعه توجه شود بحث صدور فرمان تأسیس کمیته امداد امام خمینی را دادند، اظهار کرد: در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب این نهاد خدمات زیادی را در حوزه کمک به افراد نیازمند داشته و منشأ خیر و برکات زیادی بوده است.

 

وی ادامه داد: قطعاً امکانات و اعتباراتی که در اختیار این دستگاه است پاسخگوی نیاز همه افراد و خانوارهای زیر پوشش نخواهد بود و نیاز است افرادی که تمکن مالی دارند در قالب دو طرح اکرام و محسنین ورود پیدا کنند و کمک‌کار نهادهای حمایتی شوند تا شاهد خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مجموعه افراد  زیرپوشش شهرستان باشیم.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه تشکل‌های مردم‌نهاد می‌تواند کمک‌کار در این حوزه باشد، تصریح کرد: از افرادی که آمادگی را دارند دعوت می‌شود در قالب تشکیل انجمن‌ها و نهادهای مردم‌نهاد ثبت‌نام کنند.

ارسال دیدگاه