تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۹:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اهدای ۶۷۰ بسته سبد غذایی به نیازمندان شهرستان سیمرغ

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ از اهدای سبد کالای ۱۰۰ هزار تومانی به ۶۷۰ خانوار زیر پوشش این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۲۵۰ بسته غذایی در اختیار نیازمندان قرار داده شده است.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌مراد نصوری شامگاه جمعه در دومین همایش اکرام و ایتام هیأت عاشقان باب‌الحوائج شهرک شهید بهشتی شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: کمیته امداد حضرت امام خمینی برگرفته از تفکری است که یکی از اهداف انقلاب اسلامی بود.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه مأموریت کمیته امداد کاهش فقر جامعه، کمک به نیازمندان و مستمندان در فعالیت‌های حمایتی است، تصریح کرد: اداره کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ به شکل مستقل از سال ۹۴ آغاز به کارکرد.

 

نصوری خاطرنشان کرد: در این سال بیش از ۴۸۰ میلیون تومان بابت پرداخت مستمری و کمک‌ معیشت خانواده‌ها، ۵۲ میلیون تومان بابت کمک به امر ازدواج جوانان، ۲۰ میلیون تومان بابت کمک به بخش درمان، ۱۲۰ میلیون تومان بابت کمک به بحث مسکن نیازمندان احداث، تعمیرات و بهداشتی مسکن، ۳۰ میلیون تومان در بحث فرهنگی از جمله کمک به تحصیلات دانشجویان و دانش‌آموزان و فعالیت‌های فرهنگی و ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز بابت پرداخت هزینه‌هایی مثل شوق زیارت و بحث اعزام نیازمندانی که به مشهد و کربلا نرفته‌اند را داشته‌ایم.

 

وی افزود: حدود ۵۵ میلیون تومان در بحث تأمین معیشت هزینه شد که عمده این هزینه در بحث سبد کالای سال قبل شده که حدود ۳۲۰ بسته غذایی فراهم و به خدمت نیازمندان تقدیم شد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان سیمرغ با بیان اینکه ۱۹۶ میلیون تومان برای پرداخت وام کارگشایی برای رفع مشکلات نیازمندان شهرستان پرداخت‌ شده است، تصریح کرد: در بحث اشتغال و از طریق تسهیلات اشتغال حدود یک‌میلیارد تومان تسهیلات در این بخش داده‌ شده است.

 

وی ادامه داد: در بحث اکرام و ایتام و محسنین ۶۷ میلیون تومان از طریق خیران جمع‌آوری به‌حساب نیازمندان واریز شد.

 

نصوری با اشاره به اینکه طرح اکرام طرحی است که عزیزان دارای تمکن مالی سرپرستی مالی یتیمی را بر عهده می‌گیرند و ماهانه مبلغی را به‌دلخواه خود به‌حساب فرد واریز می‌کنند تا معیشت و هزینه‌های عادی این فرد جبران شود، اظهار کرد: طرح محسنین نیز برای سالمندانی است که به دلایل مختلف شرایط زندگی سختی را دارند و مثل ایتام نیاز به کمک دارند که این طرح تحت عنوان محسنین و سالمندان مطرح‌شده است که افراد می‌توانند سرپرستی این افراد را بر عهد گرفته و در تأمین معاش و زندگی این افراد دخیل باشند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی  شهرستان سیمرغ با بیان اینکه هر جامعه‌ای که در آن فقر زیاد باشد مطمئنا امنیت در آن جامعه کاهش پیدا می‌کند، عنوان کرد: فعالیت کمیته امداد به‌نوعی تأثیرگذار در امنیت منطقه، شهر و کشور است و این نهاد آماده است با کمک خیران در تمامی سرفصل‌هایی که مشخص‌شده کمک‌رسانی به افراد نیازمند را انجام دهد.

ارسال دیدگاه