تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ - ۱۹:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کیاکلا برای رسیدن به استانداردهای یک شهر نوپا نیاز به بودجه ۶۰ میلیارد تومانی دارد

شهردار کیاکلا گفت: شهر کیاکلا به‌عنوان مرکز شهرستان سیمرغ برای رسیدن به استانداردهای یک شهر نوپا نیاز به بودجه ۶۰ میلیارد تومانی دارد.

به گزارش سیمرغ ما، رامین فرشیدفر عصر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شهرداری کیاکلا در سال ۱۳۳۹ تأسیس شد و از آن زمان تا امروز ۵۶ سال است به شهروندان کیاکلایی خدمت‌رسانی می‌کند.

 

وی افزود: از ابتدای ورود به شهرداری شروع به شناخت ظرفیت‌ها، نقاط قوت و ضعف شهر برای اجرای اقدامات مناسب کردیم.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه همکاران زحمت‌کش شهرداری با بررسی کوچه‌ها، خیابان‌ها و ۴۵۰ هکتار از وسعت شهر کیاکلا به این نتیجه رسیدیم برای رسیدن به حداکثر استانداردهایی که یک شهر نوپا نیاز دارد، باید به زیرسازی آسفالت، شیب معابر، دفع آب‌های سطحی، روشنایی شهری و فضای سبز بپردازیم، تصریح کرد: بر اساس محاسبه‌هایی که انجام شد این فعالیت‌ها هزینه ۶۰ میلیارد تومانی بر اساس پول سال ۱۳۹۲ نیاز داشت.

 

این مسؤول ادامه داد: بودجه‌ای که شهرداری سال ۹۲ بست یک میلیارد تومان بود که بخشی برای بحث عمرانی و بخشی هزینه‌های جاری شهرداری بوده است.

 

فرشیدفر با اشاره به اینکه ظرفیت کیاکلا و کارکرد این شهر در استان کارکردی ارتباطی بوده و غرب و شرق استان را به هم متصل می‌کند، تصریح کرد: ارتباط با پنج شهرستان بابل، بابلسر، قائم‌شهر، جویبار و ساری و فاصله ۱۵ الی ۲۰ دقیقه‌ای بین شهرستان و شهرستان‌های اطراف نشان‌دهنده این کارکرد است.

 

وی افزود: به‌خاطر این ظرفیت‎ها این امکان وجود داشت که برای کیاکلا هر کارکرد توریستی، تفریحی، خدماتی، درمانی و صنعتی را متصور شد، امکانات این امر نیز وجود داشته اما محقق نشدن این امر، عدم ورود سرمایه‌گذاران به این شهرستان است.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار زمانی ورود پیدا می‌کند که احساس کند اصل سرمایه برگشته و سودی به سرمایه‌گذار تعلق می‌گیرد، اظهار کرد: علت اینکه سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری رغبت نمی‌کند قیافه شهر است که سال‌هاست به یک‌شکل مانده و توسعه نداشته است.

 

وی ادامه داد: به همین منظور در ورودی‌های شهر ساماندهی‌هایی صورت گرفته، پارک خطی حاشیه بلوار آیت‌الله صالحی شکل گرفت که بنا به‌دلیل محدودیت مالی بخشی از آن اتفاق افتاد، همچنین محور ورودی ساری به کیاکلا تعریض و زیرسازی آن در حال انجام است و در صورت مهیا بودن شرایط جوی هفته آتی آسفالت این منطقه نیز انجام شده و میدان سیدمحله نیز شکل می‌گیرد.

 

فرشیدفر با بیان اینکه تابلوهای شهری ۶ در ۹ متر در سطح شهر نصب‌ شده است، تصریح کرد: این امر به این دلیل صورت گرفت که اگر کسی از این میادین عبور می‌کند احساس کند که این تابلوها رونق شهر است و شهر تکاپو دارد.

 

وی افزود: بیشتر تمرکز شهرداری روی محورهای اصلی بود و این اتفاق نیز رخ داد اما برای دفع آب‌های سطحی حدود ۴۰۰ متر کانال در سیدمحله احداث شد و گلخانه شهرداری نیز با حدود یک‎هزار و ۲۰۰ اصله درخت و گیاه در حال پرورش است که در زیباسازی شهری و فضای سبز از آن استفاده می‌شود.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه ۶۰ عدد مخزن زباله، یک ماشین حمل زباله به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان، یک ماشین آتش‌نشانی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان، یک ماشین حمل بار به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان و ست هیدرولیکی امداد و نجات به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان به ناوگان شهرداری اضافه شد، گفت: نصب شیرهای هایدرانت در چند نقطه شهرستان و دو روستا انجام‌شده تا هر موقع نیاز است ماشین آتش‌نشانی در نقاط مختلف آبگیری شود.

 

ارسال دیدگاه