تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ - ۱۷:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعتماد به آمریکا تصور غلطی است/ تا زمانی که شیطان در کالبد شیطانی‌اش باشد نمی‌تواند کنار معصوم قرار بگیرد

امام جمعه سیمرغ گفت: این تصور قلطی است که با امریکا می‌توانیم کنار بیاییم، چراکه تا زمانی که شیطان در کالبد شیطانی‌اش باشد، نمی‌تواند کنار معصوم قرار گیرد. چراکه بحث بر سر اصل موجودیت جامعه اسلامی ماست.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه سیمرغ با اشاره به ۱۵ رمضان ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و آغاز هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام اظهار کرد: برخی تصور می‌کنند وجود مبارک امام حسن مجتبی(ع) راه آسانی را انتخاب کرد برخلاف امام حسین(ع) که راه دشواری را برگزید.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلام در جریانات اخیر کشور بحثی در باب نرمش قهرمانانه مطرح فرمودند که این برای ما نیز دارای پیامی از زندگی امام حسن مجتبی(ع) است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با طرح این سوال که صلح امام حسن(ع) برای کدامین منظور بود، برای رفاه خودش یا جلوگیری از تهدیدات؟، ادامه داد: بزرگان دینی ما می‌گویند این صلح جلوگیری از تهدیدی‌ است که ممکن بود وحدت و انسجام امت را گرفتار کند.

 

این مسئول تصریح کرد: مورد دوم تهدید متوجه حاکمیت دینی بود، لذا مومن بیدار است و می‌فهمد اگر امام در جایی موضع‌گیری می‌کند، در مقابل آن تنها خط کش خودش را جلو نگذارد و مواظب باشد در دفاع از حاکمیت و نظام قدم بگذارد.

 

وی تهدید اصلی را متوجه کیان دین و مکتب الهی و وجود مبارک امام(ع) دانست و گفت: امام حسن(ع) به این دلایل خون‌دل خوردند، اما جلوی این تهدیدات را گرفتند.

 

حجت الاسلام یوسفی در ادامه به ملاقات رمضانی مسئولان ارشد نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: ایشان فرمودند مواظبت بر انسجام وحدت ملی و جلوگیری از نفوذ دشمن در جاهایی که می‌دانیم اختلاف داریم، ضروری است. چراکه در اختلاف باید همچون علی(ع) و امام حسن(ع) برای حفظ معیارهای دین صبر و تحمل کرد.

 

خطیب‌جمعه سیمرغ با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند«مخالفان و موافقان برجام هر دو مبالغه می‌کنند»، یادآور شد: باید کف مطلب را نگاه کنند چون همه ما در این کشتی قرار داریم. اگر به هر طریقی بر این کشتی ضربه‌ای وارد شود، همه احساس خطر می‌کنند.

 

این مسئول همچنین با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبری ما برجام را نقض نمی‌کنیم، متذکر شد: نقض برجام از سمت ما امکان ندارد، چراکه مومن متعهد به عهد خودش است. ولی اگر طرف مقابل نقض کند، همچون این ایام که نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم، به تعبیر رهبر معظم انقلاب «ما برجام را آتش خواهیم زد» تا حتی جای وصله زدن هم امکان‌پذیر نباشد.

 

وی با بیان اینکه به هیچ‌وجه به آمریکا اعتماد نمی‌کنیم، اضافه کرد: امریکا بداند ما با استیصال و دست‌به‌سینه پای مذاکره نیامدیم، بلکه آنها چند سال تحمل کردند تا اینکه مذاکره شکل بگیرد.

 

حجت الاسلام یوسفی تاکید کرد: این تصور قلطی است که با امریکا می‌توانیم کنار بیاییم، چراکه تا زمانی که شیطان در کالبد شیطانی‌اش باشد، نمی‌تواند کنار معصوم قرار گیرد. چراکه بحث بر سر اصل موجودیت جامعه اسلامی ماست.

 

امام جمعه سیمرغ در بخش دیگری از سخنانش به ۳۱ خرداد سال ۶۰، سالروز شهادت شهید چمران اشاره کرد و گفت: این سردار رشید اسلام کسی بود که هم دانشگاه، هم عارفان، هم اهل تقوا، هم میدان رزم و جهاد و هم پایگاه مقاومت در دفاع از اسلام از او بهره برد.

 

این مسئول ادامه داد: روز پنج‌شنبه ۱۷ رمضان معراج رسول اکرم(ص) ۶ ماه قبل از هجرت است، پیامبر از خداوند سوال می‌کند، کدام عمل خوب است و شما از بنده انتظار دارید؟ خداوند فرمودند: هیچ چیزی زیباتر و با ارزش تر از این نیست که بنده‌ی من به من اعتماد داشته و اضطراب نداشته باشد، همچنین آنچه که من تقسیم کردم راضی باشد. اگرچه این بدان معنا نیست که انسان تلاش نکند، بلکه باید در کنار تلاش به هر آنچه که رسید قانع باشد تا به انحراف نرود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام راحل که روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی نام‌گذاری شد، اشاره کرد.

 

حجت الاسلام یوسفی همچنین به روز اکرام کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: از کمیته امداد امام خمینی(ره) سیمرغ قدردانی می‌کنم، چراکه بیش از توان خود به نیازمندان شهرستان توجه و آنها را مورد حمایت خود قرار می‌دهد.

بلاغ

ارسال دیدگاه