تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یکپارچه‌سازی ۶۱۳ هکتار از زمین‌های کشاورزی سیمرغ/ فضای تعاملی فضای حاکم بر شهرستان است

فرماندار شهرستان سیمرغ از یکپارچه‌سازی و توسعه ۶۱۳ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: اعتباری ۳٫۵ میلیاردی برای این حوزه پیش‌بینی‌ شده است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یدالله‌پور صبح امروز  در نشست مسؤولان ادارات، دهیاران، شوراهای اسلامی و معتمدان شهرستان سیمرغ که در مسجد جامع شهرستان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ از جمله شهرستان‌های تازه تاسیسی است که در بهمن‌ ماه سال ۹۱ به برکت خون شهدای این شهرستان به ویژه شهید ملی این شهرستان شهید کشوری از بخش کیاکلا به شهرستان سیمرغ ارتقا پیدا کرد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه آنچه می‌تواند محور توسعه و پیشرفت این شهرستان را در پی داشته باشد اقدم و تلاش بیشتر در دو حوزه کشاورزی و راه‌های مواصلاتی است، تصریح کرد: توجه به بخش کشاورزی و فراهم کردن زیرساخت‌های این بخش در شهرستان با توجه به اینکه شهرستان کشاورزی و اکثر مردم شهرستان نیز کشاورز هستند و اقتصاد شهرستان نیز متکی به کشاورزی است، نیاز است.

 

وی ادامه داد: نیاز است به بخش‌های کشاورزی توجه شود که ظرف دو تا سه سال اخیر به این بخش توجه بسیار خوب و ارزشمندی شده است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه در طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ با وجود محدودیت‌های مالی و اعتباری دولت به دلیل تحریم‌های و کاهش بهای نفت که به کشور وارد شد، اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد، اظهار کرد: طرح تجهیز و نوسازی ۴۶۳ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان در طول سال ۹۴ در چند روستا شهرستان با هزینه بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهور به استان اجرایی شد.

 

وی افزود: اجرای پروژه لاینینگ کانال‌های کشاورزی به طول بیش از ۶۷۵۰ متر با هزینه ۳۴۵ میلیون تومانی هم در شهرستان اجرایی شد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه با هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی اجرای لایروبی کانال‌های سنتی مورد نیاز اراضی کشاورزی در سال ۹۴ انجام گرفت، اظهار کرد: یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای مکانیزه کردن ادوات کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی در طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ بیش از ۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان از بخش اعتبارات دولتی هزینه شد و بنا داریم برای یکپارچه‌سازی و توسعه اراضی ۶۱۳ هکتار از اراضی کشاورزی اقدام شود و اعتباری ۳٫۵ میلیاردی برای این حوزه پیش‌بینی‌ شده است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی بخش کشاورزی شهرستان ماند آبی اراضی کشاورزی است، اظهار کرد: نیاز به زهکش در این حوزه وجود دارد که این موضوع در حال پیگیری است و امیدواریم در این زمینه به نتیجه برسیم و بحث احداث شبکه و زهکش در شهرستان داشته باشیم.

 

وی افزود: با حل این مشکل کشاورزان می‌توانند از اراضی کشاورزی برداشت چند باره داشته باشند که قطعاً در اقتصاد خانواده کشاورزان و شهرستان تأثیرگذار است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه یکی دیگر از محورهای توسعه شهرستان راه‌های ارتباطی است، تصریح کرد: شهرستان سیمرغ به لحاظ موقعیت جغرافیایی در نقطه‌ای قرار گرفته که راه ارتباطی و کانال ارتباطی مجموعه شهرستان‌های غرب استان به مرکز استان است ضمن اینکه چهار شهر بزرگ استان را به هم ارتباط می‌دهد.

 

وی ادامه داد: در حوزه راه مشکلاتی داشتیم که با پیگیری‌های انجام‌شده تعریض و بهسازی راه‌های ارتباطی در دست اجراست.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه تعریض مسیر سیمرغ به قائم‌شهر از سال‌های قبل شروع‌ شده است و در سال ۹۴ بیش از ۵٫۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد با سرعت زیادی در حال انجام است، اظهار کرد: راه ارتباطی سیمرغ به جویبار که کلنگش در دهه فجر سال گذشته زده شد از ابتدای سال جاری با اعتبار چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی شروع‌ شده و پیشرفت کاری پروژه نیز قابل‌ ملاحظه است.

 

وی افزود: حوزه راه سیمرغ به بهنمیر از موارد مهم برای ماست که این پروژه در شرف گرفتن پیمانکار است و ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این حوزه پیش‌بینی‌ شده است که امیدواریم با توجه به قول‌هایی که داده‌ شده شاهد آغاز کار این پروژه باشیم.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه مسیر سیمرغ به بابل هم جزو نیازمندی‌های این شهرستان است که راه ارتباطی باید تعریض شود، تصریح کرد: در این حوزه مذاکراتی با نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی داشتیم و صحبت‌هایی با نمایندگان شهرستان نیز انجام خواهد شد و با پیگیری این مسأله در برنامه قرار گیرد تا تعریض و بهسازی کل راه‌های ارتباطی شهرستان انجام شود.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام‌ شده و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در دهه فجر سال گذشته با هزینه ۵۵۰ میلیون تومانی برای ساختمان اداری مستقل شد.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه کلنگ پروژه احداث مرکز بهداشتی و درمانی روستاهای نجارکلای جدید و رکن‌کلا در دهه فجر سال گذشته زده شد و یک‌میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد پیشرفت خوبی داشته و تا هفته دولت کار ساختمانی این پروژه به اتمام می‌رسد، اظهار کرد: در حوزه برق شهرستان نیز مشکلاتی داشتیم که ظرف دو سال اخیر با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون تومانی زیرساخت‌های لازم در حوزه برق شهرستان ایجاد شده است.

 

وی در پایان گفت: فضای حاکم بر شهرستان فضای تعاملی است و هماهنگی، همراهی و همدلی بین مجموعه مسؤولان ادارات شهرستان، دستگاه‌های حاکمیتی وجود دارد و امیدواریم با حفظ این فضا امید را در دل‌های مردم تقویت کنیم.

ارسال دیدگاه