تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۱۷:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضور جهاد عامل عمران و آبادی/معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان سیمرغ

فرماندار شهرستان سیمرغ: جهاد هرکجا که حضور پیداکرده با خود عمران و آبادانی را در پی داشته است و امروز مدیریت جهادی سنجش عملکرد مدیران است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در سومین شورای اداری این شهرستان ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن ماه رمضان، ماه نزول قرآن، اظهار کرد: در ماهی قرار داریم که دارای فضائل مبارکی است، ماه نزول قرآن، بهار قرآن و ماهی است که شب قدر در آن قرار دارد.

 

وی ادامه داد: امروز بیست و چهارم خردادماه و سالروز تحقق حماسه حضور مردم در پای صندوق رأی است و تحقق فرمان مقام معظم رهبری در سال ۹۲ مبنی بر سال «سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» بود و حماسه سیاسی موردنظر مقام معظم رهبری در این سال و در انتخابات ریاست جمهوری تحقق پیدا کرد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه با مشارکت بیش از ۷۲ درصدی مردم در انتخابات جناب آقای دکتر روحانی به‌عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران برگزیده شدند، تصریح کرد: در انتخابات سال ۹۲ تحقق حماسه سیاسی رخ‌داده است.

 

وی افزود: این سالروز را خدمت مقام معظم رهبری، ملت بزرگ و شریف ایران، دولت‌مردان نظام جمهوری اسلامی، ریاست محترم جمهوری و مردم خوب شهرستان سیمرغ که در این انتخابات مشارکت بیش از ۱۰۰ درصد را داشته‌اند تبریک می‌گویم.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه روز ۲۷ خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی وقت به‌فرمان حضرت امام و جهاد کشاورزی امروز پیش رو است، اظهار کرد: جهاد کشاورزی ازجمله دستگاه‌های است که منشأ خدمات زیادی در کشور به‌ویژه در سطح روستاها بوده است و خدمات جهاد در سطح روستاها مایه مباهات انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.

 

وی ادامه داد: جهاد هرکجا که حضور پیداکرده با خود عمران و آبادانی را در پی داشته است و امروز مدیریت جهادی سنجش عملکرد مدیران است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه جهاد کشاورزی اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام داده است، تصریح کرد: در طی سال ۹۳ و ۹۴ حدود سه میلیارد و ۱۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای فراهم ساختن زیرساخت‌ها در بخش کشاورزی هزینه شده است.

 

وی افزود: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی نیز در راستای مکانیزه کردن ادوات کشاورزی در اختیار متقاضیان قرار گرفت که می‌تواند در رشد و توسعه بخش کشاورزی شهرستان تأثیرگذار باشد.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه اول تیرماه سالروز میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی (ع) و تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی را پیش رو داریم، عنوان کرد: هماهنگی لازم توسط سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری برنامه مناسب در سطح شهرستان انجام شود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: روز اصناف نیز مصادف با اولین روز تیرماه است و این روز را خدمت همه بازاریان شهرستان سیمرغ تبریک عرض می‌کنم.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه یکی از اتفاقات خوبی که در شهرستان رخ‌داده تشکیل اتاق اصناف است، تصریح کرد: امیدوارم این اتفاق منشأ خدمات خوب برای بازاریان شهرستان باشد.

 

وی ادامه داد: شب‌های قدر و سالروز شهادت امیرالمؤمنین (ع) در پیش است و امیدوارم همه توفیق حضور در برنامه‌های این شب‌ها و معنویات این شب‌ها را پیدا کنیم.

 

یداله‌پور با تأکید بر اینکه مدیران دستگاه‌ها تلاش کنند تا در مجالس و محافلی که در شهرستان به مناسبت‌های مختلف ازجمله ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود حضور پررنگ و فعال داشته باشند، اظهار کرد: مدیران حتماً باید در برنامه‌های شهرستان که محل مدیریت و خدمت مدیران است حضور پیدا کنند.

 

این مسئول اذعان کرد: بحث تکریم ارباب‌رجوع و حفظ سیانت از حقوق شهروندان مورد تأکید است و جزو سیاست‌های سال جاری دولت است موردتوجه ادارات شهرستان قرار گیرد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه در بحث تکریم ارباب‌رجوع از ناحیه مدیران ادارات شهرستان مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: بیشتر گلایه‌های موجود در این بخش از ناحیه کارشناسان ادارات است که باید مدیریت شود و همان برخوردی که مدیران با مردم دارند کارشناسان نیز داشته باشد.

 

وی ادامه داد: قابل توجیه و قابل‌پذیرش نیست که ارباب‌رجوعی وارد سیستم اداری شده با بی‌حرمتی مواجه شود همان‌طور که ارباب‌رجوع‌ها نیز باید حرمت کارکنان اداری و دولت را حفظ کنند و این تأکید دوطرفه است.

 

یداله‌پور با بیان اینکه یکی از برنامه‌های خوبی که توسط کمیته امداد شهرستان در ماه مبارک رمضان پیش‌بینی‌شده است حضور و سرکشی از خانواده‌های تحت پوشش و توزیع سبد کالا است، تصریح کرد: این انتظار از مدیران است که در این برنامه‌های سرکشی همراهی کرده و در حد توان کمک کنند.

 

وی افزود: از خیرین محترم نیز انتظار می‌رود این حضور و کمک را داشته باشند تا بخشی از نیازمندی‌ها و آنچه در توقع خانواده‌های تحت پوشش در این ماه مبارک است تأمین شود.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با تأکید بر اعمال نظارت شبکه بهداشت و درمان بر عرضه مواد غذایی، عنوان کرد: شاهدیم که غروب و شب‌ها به شکل روباز آش و مواد خوراکی عرضه می‌شود که باید مورد نظارت بهداشتی قرار گیرد تا مواد غذایی ناسالم در اختیار مردم قرار نگیرد.

 

وی ادامه داد: تأمین سلامت مردم و ارتقا وضعیت بهداشت در شهرستان وظیفه اصلی همه مدیران به ویژه شبکه بهداشت و درمان است.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه ضرورت تأمین آب شرب و آب کشاورزی در شهرستان موردنیاز شهروندان و کشاورزان است، تصریح کرد: فصل گرما شروع‌شده و به‌نوعی مشکل کمبود آب در حوزه آب شرب و کشاورزی وجود دارد البته بارش باران تا حدودی این مشکل در بخش کشاورزی را کمتر کرده است اما دستگاه‌های مرتبط این آمادگی را داشته باشند تا در این زمینه شهروندان و کشاورزان دغدغه نداشته باشند.

 

وی افزود: تلاش برای جذب اعتبارات از طرف دستگاه‌ها صورت گیرد چراکه پایان سال مالی ۹۴ تا اواخر تیرماه است، دستگاه‌هایی که تخصیصی داشتند که جذب نشده است به جذب تخصیص‌ها اقدام کنند تا برگشت اعتبارات دولتی به خزانه از شهرستان نداشته باشیم.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه پیگیری لازم برای سال ۹۵ از الآن با دستگاه‌ها و کارشناسان مرتبط صورت گیرد، اظهار کرد: اعتبارات بیشتری در سال ۹۵ برای شهرستان جذب شود.

 

این مسئول در پایان با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به انعکاس عملکرد خود اقدام کنند، گفت: دوستان عملکردهای خوبی در مجموعه خوددارند اما در انعکاس این عملکرد ضعیف هستند و خوب عمل نمی‌کنند.

 

به گزارش سیمرغ ما، در حاشیه این جلسه فرمانده و جانشین جدید نیروی انتظامی شهرستان سیمرغ معرفی شدند.

 

سرگرد محمد رائی‌خناری فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان سیمرغ و سرگرد نادعلی محسنی هم به عنوان جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان سیمرغ معرفی شد.

 

 

ارسال دیدگاه