تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۱۷:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشویق جوانان به‌سوی ورزش یکی از راهکارهای مناسب در راستای کاهش اعتیاد است

فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: اگر بخشی از هزینه‌های درمان و پیشگیری اعتیاد را درزمینهٔ توسعه ورزش بین جوانان هزینه نماییم مطمئناً بازخورد خوبی خواهد داشت.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ضمن فرارسیدن ماه عبادت و بندگی رمضان و تبریک به مناسبت بازگشت رضا آقاجانی کشتی‌گیر کیاکلایی و قهرمان مسابقات جهانی ساحلی، اظهار کرد: تشویق جوانان به‌سوی ورزش و دوری از اعتیاد به علت وجود جوانان مستعد و ورزشکار در شهرستان سیمرغ می‌تواند یکی از راهکارهای مناسب در راستای کاهش اعتیاد در سطح شهرستان باشد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: اگر بخشی از هزینه‌های درمان و پیشگیری اعتیاد را درزمینهٔ توسعه ورزش بین جوانان هزینه نماییم مطمئناً بازخورد خوبی خواهد داشت.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران جوانان مستعد فراوانی در عرصه‌های علمی و ورزشی رادار است و همه‌روزه شاهد درخشش این جوانان بر سکوهای برتر مسابقات علمی و ورزشی در سطح جهان هستیم، تصریح کرد: بایستی تلاش نماییم تا این سرمایه اجتماعی گران‌بها گرفتار آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه نگردد و در راستای مصون‌سازی جوانان انجام اقدامات فرهنگی پیشگیری و استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه‌ها و علما در این زمینه بهترین راهکار است.

 

وی ادامه داد: پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است و اعضای شورا برنامه‌های خوب و متناسب با حوزه کاری خود در هفته مبارزه با مواد مخدر پیش‌بینی نمایند.

 

یداله‌پور در پایان گفت: پژوهش‌ها نشان می‌دهد ریشه ۶۰ درصد طلاق‌ها و بزهکاری‌ها اعتیاد است و اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم، پیش‌بینی برنامه‌های مناسب و همدلی موجود در بین اعضای شورا شاهد کاهش آمار اعتیاد در شهرستان باشیم.

ارسال دیدگاه