تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۷:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرزندان آینه پدر و مادر هستند/احترام پایه اساسی برای شکل‌گیری رشد و کمال

این مشاوره دینی بانوان با اشاره به تأثیر احترام زوجین در شکل‌گیری شخصیت فرزندان گفت: فرزندان آینه پدر و مادر هستند، اگر پدر و مادر به خود اجازه دهند در رفتار و کردار خود همسرشان را مورد بی‌احترامی قرار دهند، این رفتارها در دل‌وجان فرزندانشان افکنده خواهد شد.

به گزارش سیمرغ ما، خدیجه محسنی در طرح آموزشی زوج‌های جوان با بیان اینکه آرامش در زندگی امکان‌پذیر نیست مگر با احترام متقابل بین زوجین، اظهار کرد: در خیلی از زندگی‌ها شاهد حمله روانی بین زوجین هستیم، در این صورت فرد دچار عدم آرامش روانی می‌شود و نمی‌تواند نقش خود را در زندگی به‌درستی ایفا کند.

 

وی افزود: منظور از آرامش در زندگی داشتن احساس خوب به همسر و قدرت تصمیم‌گیری در کنار تمام سختی‌های زندگی است، فرد باید با احساس اینکه هم‌سفر و همراهی دارد با توکل به خدا مشکلات را حل کنند.

 

مشاوره دینی بانوان اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه زن‌وشوهری که بامحبت و احترام در زندگی زناشویی رفتار نکنند، از مقام بندگی خداوند و خلافت الهی محروم می‌شوند، تصریح کرد: طبیعتاً اگر به عبادت هم بپردازد، به هیچ اوج و عروجی دست پیدا نمی‌کنند، درواقع رشد نامتوازن در بعد دیگری پیدا می‌کنند، اما به کمال نخواهند رسید.

 

وی با بیان اینکه اصل، ضرورت تفاهم و احترام در زندگی بر اساس هدف کلی و غایت آفرینش، یک اصل بسیار روشن است، خاطرنشان کرد: در ارتباط با خطاکار باید به یاد داشته باشیم که با خطای شخص برخورد کنیم نه با خود او. وقتی همسر اشتباهی انجام می‌دهد از سر جهل او است و باید با احترام با وی رفتار شود و سعی بر رفع مشکل او داشته باشد.

 

محسنی ادامه داد: زوجین تا زمانی که طراز همسری را از دست نداده‌اند و معیارهای شخصیتی را زیر پا نگذاشته‌اند باید در کنار هم حرکت کنند.

 

این مشاوره دینی بانوان با اشاره به تأثیر احترام زوجین در شکل‌گیری شخصیت فرزندان اذعان کرد: فرزندان آینه پدر و مادر هستند، اگر پدر و مادر به خود اجازه دهند در رفتار و کردار خود همسرشان را مورد بی‌احترامی قرار دهند، این رفتارها در دل‌وجان فرزندانشان افکنده خواهد شد.

 

وی یادآور شد: وقتی رفتارهای زوجین احترام‌آمیز نباشد، زندگی دچار عدم آرامش می‌شود و در این شرایط فرزندان بیش از زوجین آسیب می‌بینند. به همین خاطر فرزندان طلاق نسبت به فرزندانی که در خانواده‌های پرآشوب هستند، آسیب کم‌تری را متحمل می‌شوند.

 

محسنی با اشاره به تأثیرات مثبت احترام در خانواده بیان کرد: احترام احساس خود ارزشمندی و اعتمادبه‌نفس را در طرف مقابل تقویت می‌کند، درواقع احترام یک‌پایه اساسی است برای آنکه کمال، رشد و احساس در فرد شکل بگیرد.


 

ارسال دیدگاه