تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جرم انقلاب اسلامی زنده کردن فرهنگ علوی است/امروز خرمشهرهای دیگری خونین‌شهرند

به گزارش سیمرغ ما، برات‌علی اسلامی در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی این شهرستان به مناسبت سوم خرداد، اظهار کرد: پس از شروع جنگ تحمیلی دشمن از هر طرف به‌سوی خاک عزیزمان حمله‌ور شد و مهم‌ترین نقطه‌ای که در نظر داشت تصرف استان خوزستان و در رأس شهر بندری و خرم، خرمشهر بوده است. […]

به گزارش سیمرغ ما، برات‌علی اسلامی در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی این شهرستان به مناسبت سوم خرداد، اظهار کرد: پس از شروع جنگ تحمیلی دشمن از هر طرف به‌سوی خاک عزیزمان حمله‌ور شد و مهم‌ترین نقطه‌ای که در نظر داشت تصرف استان خوزستان و در رأس شهر بندری و خرم، خرمشهر بوده است.

 

وی افزود: پس از ۳۵ روز هجوم ناجوانمردانه دشمن و دفاع جانانه مردم خرمشهر با دستان خالی و بضاعت اندک و همچنین تقدیم شهدای عزیز در چهارم آبان ماه خرمشهر به اشغال رژیم بعث عراق درآمد.

 

 

IMG_7997

 

 

* فرمان تاریخی امام راحل تفکرات نظامی را متعجب کرد

 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه این اشغال ۲۰ ماه ادامه داشت و دشمن در طی این ماه‌ها نیروهای زیادی را در خرمشهر مستقر کرد، تصریح کرد: با وجود استقرار این تعداد نیرو، امکانات و تجهیزات هیچ تفکر نظامی اجازه بازگشت دوباره خرمشهر به ایران را نمی‌داد.

 

وی ادامه داد: اما به فرمان تاریخی امام راحل مبنی بر اینکه «از جوانان عزیز می‌خواهم که خرمشهر را باید آزاد کنند» بسیجیان عزیز از سراسر کشور اسلامی بسیج شدند و با همت ارتش و سپاه توانستند در نهم اردیبهشت اولین مرحله عملیات بیت‌المقدس را جهت آزادسازی خرمشهر آغاز و در چندین مرحله انجام عملیات درنهایت روز نهم خرداد سال ۶۱ خرمشهر از چنگال رژیم بعثی آزاد و به خاک میهن بازگشت.

 

* مدیریت جهانی مدنظر مقام معظم رهبری نیاز به زحمات جهانی دارد

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی نیز در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان سیمرغ ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامی داشت یاد ۱۵۰ شهید شهرستان سیمرغ، شهدای مدافع حرم و شهدای خونین‌شهر، اظهار کرد: سوم خرداد فتح خرمشهر روز ایثار و مقاومت خداپرستان است.

 

وی افزود: ولادت امام زمان (عج) را سپری کردیم و این نکته را باید گفت انتظار ممکن است سه نوع باشد انتظار عامیانه، انتظار عالمانه و انتظار عارفانه که هرکدام نیاز به توضیح دادن است.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برخی بر این باورند که امام زمان (عج) با همان شمشیر ذوالفقار حضرت علی (ع) ظهور می‌کند، تصریح کرد: اراده امام زمان (عج) دیگر نیازی به تلاش، زحمت و کوشش ندارد.

 

IMG_8002

 

وی ادامه داد: در حضور و ظهور امام عصر (عج) مردان جان‌برکف و زنان آماده در مصاف حضور دارند.

 

یوسفی با بیان اینکه برای مدیرت جهانی که مقام معظم رهبری مطرح کردند نیاز به زحمات جهانی است، عنوان کرد: بیداری، بصیرت و آگاهی جهانی لازم است.

 

وی افزود: موردی که بر روی دشمن تأثیر می‌گذارد رعب است، رعب در دل‌ها و در کنارش آمدن سه پیامبر به همراه امام زمان (عج) ، تا پشت سر ولی عصر (عج) نماز اقامه کرده و اجرای فرمان کنند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه حضرت عیسی، حضرت ادریس دو پیامبر آسمانی و حضرت خضر هم پیامبری است که بر روی زمین حضور دارد، تصریح کرد: گفته‌اند حضرت خضر ۵۰۰ سال قبل از حضرت موسی بر روی زمین زندگی می‌کرده تا زمانی که فرزند فاطمه ظهور کند و با او همراه شود بر روی زمین حضور دارد.

 

وی افزود: امام زمان بعد از ظهور از مکه به مدینه می‌رود و بعد از زیارت رسول اکرم و حضرت فاطمه (س) به سمت کوفه و مرکز مدیریت جهانی را در مرکز مدیریت امام علی (ع) تشکیل می‌دهد.

 

* جرم انقلاب اسلامی زنده کردن فرهنگ علوی است

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه جرم انقلاب اسلامی ایران زنده کردن فرهنگ علوی بوده است، تصریح کرد: امروز دشمنی دشمنان تنها منفعت مالی و قدرت اختیار نیست بلکه دشمن می‌داند فرهنگ تشیع و علوی یعنی چه، همان‌طور که بنی‌امیه و بنی‌عباس در برابر امامان معصوم مخالفت کردند و همه امکانات خود را به حضور آوردند، دشمن امروز نیز مشغول به همین کار است.

 

وی ادامه داد: امروز اسرائیل از نام امام زمان (عج) می‌ترسد چرا که پس از پیروزی انقلاب دیدند فرهنگ علوی یعنی چه.

 

یوسفی با اشاره به اینکه دشمن انواع جریان‌های فکری را به راه انداخت تا با نظام بجنگند، اظهار کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی آن‌گونه صدام را محیا کردند که سه‌روزه اهواز و هفت‌روزه تهران را تصرف می‌کند.

 

وی افزود: مؤمنین جامعه ما ذلت را نپذیرفتند و عزتمندی را انتخاب کردند، صدام آمد در روزهای اولیه جنگ سرمست از غرور خرمشهر را تبدیل به خونین‌شهر کرد اما نفهمید چرا خرمشهر را خونین‌شهر گفتند.

 

* امروز خرمشهرهای دیگری خونین‌شهرند

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ خاطرنشان کرد: خونین‌شهر با رمز خون به معنای ۶ هزار شهید به خاک و خون غلطیده خرمشهر برای آزاد شدن است، امام راحل هم در پیروزی خرمشهر فرمودند: «فتح خرمشهر فتح خاک نیست، بلکه فتح ارزش‌های اسلامی است خرمشهر شهر لاله‌های خونین است خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

 

IMG_8004

 

یوسفی با بیان اینکه امام راحل فرمودند: «انقلاب و نهضت ما از عاشورا است» یعنی زنده نگه‌داشتن عاشورا، تصریح کرد: امروز خرمشهرهای دیگری خونین‌شهرند و حسین باقری‌هایی که در میدان دیروز سلاح بر کف گرفتند با آن قد و هیکل، ۲۴۰۰ برنامه عملیاتی اجرا می‌کند که تعجب شخص را در پی دارد امروز نیز در این خونین‌شهرها حضور دارند.

 

وی افزود: عامل این کار تلفیق انسان و ایمان است، امروز خیلی‌ها به من مراجعه می‌کنند و چطور برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه بروند که این نشان‌دهنده ایمان و باور این افراد است.

 

* امروز باید بیدار بود

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه امروز بر روی سقوط شهرها باید توجه داشت و به دنبال مقدمه آن بود، عنوان کرد: در سال ۱۹۹۳ پنتاگون متنی را برای جنگ نرم منتشر کرد به نام نبردی برای تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها و ما امروزه فرزندان خود را پشت صفحه تلویزیون زندانی کردیم و او هم در حال نگاه کردن به تلویزیون است و نتیجه این نگاه و ذهن می‌شود تمایل به سمت غرب.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز هر چه داریم از اطاعت از امام و رهبری است، امروز باید بیدار بود چراکه برخی از عشق و علاقه به امام علی (ع) می‌گویند اما از دشمنان علی براعت ندارند.

 

یوسفی در پایان گفت: در ولایت دو کلمه نهفته است، «ولایت و براعت»، اظهار کردن به ولایت مشکل نیست اما در براعت برخی زبان‌ها، عمل‌ها و شخص‌ها براعت ندارند که باید مراقب بود.

ارسال دیدگاه