تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ - ۸:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جهان اسلام باید تصمیم جدی برای اداره حرمين شريفين بگیرد

امام جمعه سیمرغ طی گفت‌وگویی گفت: جهان اسلام باید تصمیم جدی برای اداره حرمين شريفين اتخاذ کند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی طی گفت‌وگویی با تاکید بر اینکه دولت عربستان شایستگی مدیریت حج را ندارد، اظهار کرد: متاسفانه با سهل‌انگاری آل سعود، دو حادثه تاسف‌بار در یک فاصله کوتاه در زمان حج واجب رخ داد که در پی آن عملاً صدها نفر جان خود را از دست دادند.

 

 

وی ضمن اشاره به بیانی از امام راحل که فرمودند «باید حرمین شرفین به دست کسی قرار بگیرد که شایستگی داشته باشد»، افزود: مسئولیت برگزاری حج باید از آل سعود گرفته شود، چرا که کعبه متعلق به همه مسلمانان بوده و زائران از سرتاسر جهان برای انجام مناسک حج در مکه حاضر می‌شوند.

 

 

امام جمعه سیمرغ ضمن ابراز همدردی با خانواده‌‌های حجاج ایرانی کشته‌شده در حادثه رمی جمرات، ادامه داد: امروز وقت آن رسیده که کشورهای اسلامی با برنامه‌ریزی جدی در برگزاری حج شریک شوند تا انجام فریضه حج موجب ماتم و نگرانی امت اسلامی نشود.

 

 

یوسفی در پایان با توجه به کشته شدن ۱۳۱ حاجی ایرانی در این حادثه، بیان کرد: حاکمان سعودی برای جلوگيری از هرگونه حادثه‌ای بايد جهان اسلام را در اداره حرمين شريفين شريک کنند و اين موضوعی است که سران کشورهای اسلامی و به‌ویژه سازمان کنفرانس اسلامی که وظیفه سنگینی در این حوزه دارد، بايد مورد بررسی قرار داده تا به نتيجه برسند.

 

انتهای پیام/بلاغ

ارسال دیدگاه