تاریخ : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۲۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشکیل پلیس ساختمان در بخشداری‌‌های شهرستان سیمرغ/باید توسعه شهرستان را در بخش کشاورزی دنبال شود

معاون فرماندار شهرستان سیمرغ به تشکیل پلیس ساختمان در بخشداری این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای حفظ اراضی شهرستان سیمرغ این اتفاق باید رخ دهد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد امشب در جلسه کارگروه ساخت‌وساز غیرمجاز این شهرستان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های دولت ساخت‌وساز غیرمجاز در چند سال گذشته بوده است، اظهار کرد: دولت نیز به شکل محکم در این بحث ورود پیدا کرده و سیاست‌هایی را تعریف و ابلاغ کرده است.

معاون فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه سیمرغ شهرستانی کشاورزی است، افزود: باید توسعه شهرستان را در بخش کشاورزی دنبال شود.

وی ادامه داد: سیاست‌های کلی شهرستان به شکلی تعریف‌ شده و این بحث را هدایت خواهد کرد و موضوع ساخت‌وساز غیرمجاز برای ما بسیار حائز اهمیت است و باید این بحث جدی گرفته شود.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه شاید به دلیل کوچک بودن شهرستان کمتر دچار آسیب شویم، تصریح کرد: اگر این موضوع رها شود افراد و سودجویانی برای تغییر کاربری غیرمجاز شهرستان اقدام می‌کنند.

وی افزود: شهرداری بر روی خارج محدوده شهری و حریم نظارت بیشتری کند و پلیس ساختمان نیز به صورت گردشی همه نقاط حریم را زیر نظر داشته باشد.

 

معاون فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در روستاها کمتر شاهد این‌گونه تخلفات هستیم، تصریح کرد: بیشتر آسیب و نگرانی در بحث حریم وجود دارد و شهرداری توجه ویژه‌ای به این بحث داشته باشد.

وی ادامه داد: در روستاها نیز بخشداران ضمن تعامل تنگاتنگ با دهیاران و اداره جهاد کشاورزی بحث نظارتی را دارند و در صورت مشاهده ساخت‌وساز غیرمجاز گزارش‌های لازم را ارائه دهد.

حبیب‌نژاد به تشکیل پلیس ساختمان در بخشداری اشاره کرد و با تأکید گفت: برای حفظ اراضی شهرستان این اتفاق باید رخ دهد و بخشداران با همکاری دهیاران ساختمان‌های خارج از بافت و حریم را کنترل کنند.

معاون فرماندار سیمرغ با بیان اینکه کارگروهی با حضور همه اعضا تشکیل و در خارج محدوده و حریم براساس برنامه‌زمان‌بندی به گشت بپردازند، تصریح کرد: در صورت مشاهده تخلف به دلیل حضور همه اعضا صورت‌جلسه‌ای تنظیم و بلافاصله وارد عمل شوند.

 

ارسال دیدگاه