تاریخ : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جوانان هر کشور زیربنای آن کشور هستند

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه برخی می‌گویند منابع و ذخایر زیرزمینی و جوانان هر کشور زیربنای آن کشور هستند، گفت: بیشتر کارشناسان نظرشان بر روی جوانان است چرا که بار سنگین جامعه روی نسلی به نام نسل جوان است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان، با تبریک به مناسبت روز جوان، اظهار کرد: از بزرگ‌تری سرمایه‌ها و نعمت‌هایی که به همه انسان‌ها اعطا شده نعمت زمان و موقعیت زمانی است اما این موقعیت باقی نمی‌ماند و از دست انسان می‌رود.

 

وی با بیان اینکه باید از موقعیت‌های خوب دوران جوانی به‌دلیل شور، نشاط و توانی که وجود دارد استفاده کرد، تصریح کرد: همه‌ کسانی که دوران جوانی را از دست‌ داده‌اند حسرت از دست دادن این زمان را می‌خورند اما این زمان قابل‌برگشت نیست.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه برخی می‌گویند منابع و ذخایر زیرزمینی و جوانان هر کشور زیربنای آن کشور هستند، بیان کرد: بیشتر کارشناسان نظرشان بر روی جوانان است چرا که بار سنگین جامعه روی نسلی به نام نسل جوان است.

 

یوسفی، جهل، ناآگاهی، لذت‌گرایی، تمایل‌پرستی، عشق و محبت افراطی را از جمله آسیب‌های موجود برای جوانان دانست و گفت: باید تلاش کنیم جوانان کمتر سرگرم فضاهای مجازی شده و آن‌ها را به سوی فضاهای علمی، حقیقی و درست سوق دهیم.

 

وی در پایان گفت: در این مسیر فقط حرف زدن کفایت نمی‌کند و حرف باید توأم با عمل باشد همان‌گونه که مقام معظم رهبری سال را به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری کرده‌اند.

ارسال دیدگاه