تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۵:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آب آشامیدنی سیمرغ نیاز به جوشاندن و تصفیه ندارد

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان سیمرغ گفت: آب آشامیدنی این شهرستان سالم است و نیاز به جوشاندن و تصفیه ندارد.

به گزارش سیمرغ ما، علی کریمی ظهر امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، اظهار کرد: ۹ حلقه چاه فعال در سطح شهرستان سیمرغ وجود دارد که حدود ۳۳۶ لیتر آب وارد مدار می‌کند.

وی افزود: اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان سیمرغ به‌صورت یک مجتمع آب‌رسانی است و وظیفه تأمین و انتقال آب شرب شهرستان را برعهده دارد، تأمین و انتقال آب شرب شهرستان جویبار، شهر کوهی‌خیل، شهر بهنمیر و روستاهای تحت پوشش را انجام دهد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ با بیان اینکه آزمایشگاه مجربی در شهرستان قائم‌شهر مستقر شده که از تمامی امکانات برخوردار است و پرسنل آموزش‌دیده را نیز در اختیار دارد، تصریح کرد: تمامی آزمایش‌های شیمیایی و میکروبی در قائم‌شهر انجام می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در سال ۹۴ حدود ۲۷۵ مورد آزمایش بیومیکروبی، ۱۵ هزار و ۵۰۹ مورد تست کلرسنجی و ۲۰۴ مورد آزمایش شیمیایی نیز در سطح شهرستان انجام‌شده است.

کریمی با بیان اینکه حساسیت زیادی نسبت به این قضیه وجود دارد، تصریح کرد: در سطح شهرستان تست کلرسنجی به‌صورت روزانه و در ۲۰ مورد انجام می‌گیرد و آزمایش‌های میکروبی نیز همه‌روزه، هفتگی و ماهانه انجام می‌شود.

وی افزود: آزمایش‌های شیمیایی فلزات سنگین و سموم نیز به‌صورت سالانه انجام می‌شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ خاطرنشان کرد: ضمن حساسیت اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان، مسئولان مرکز بهداشت شهرستان سیمرغ، جویبار و شهر بهنمیر نیز این آزمایش‌ها را انجام می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: تمام حساسیت من و مجموعه این است تا آبی سالم و گوارا تحویل مردم دهیم.

کریمی با اشاره به اینکه سختی آب سیمرغ بالا است، تأکید کرد: آزمایشاتی که توسط مسئولان استان انجام‌ شده آب شهرستان را کاملاً تأیید کرده است.

وی افزود: آب شهرستان سالم است و نیاز به جوشاندن و تصفیه ندارد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ در پایان گفت: امیدواریم در آینده از سد آیت‌الله صالحی مازندرانی استفاده کنیم تا چاه‌ها از مدار خارج‌شده و آب گوارای سد را تحویل مردم بدهیم.

ارسال دیدگاه