تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توجه ویژه مسئولین شبکه بهداشت و درمان به بحث آموزش

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه مسئولین شبکه بهداشت و درمان باید بحث آموزش را موردتوجه قرار دهند چرا که این بخش قطعاً تأثیرگذار خواهد بود، گفت: اقدامات پیشگیرانه بهتر و بیشتری صورت گیرد به ویژه در حوزه آموزش افراد توجیه و اطلاعات لازم را در این حوزه داشته باشند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور صبح امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، اظهار کرد: در حوزه شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهد اقدامات خوبی بودیم که این به معنی نبود نواقص نیست و اشکالاتی نیز در این حوزه وجود دارد.

 

وی افزود: از جمله مهم‌ترین اقداماتی که در حوزه شبکه بهداشت و درمان در شهرستان رخ داده، موضوع استقرار و استقلال شبکه بهداشت و درمان شهرستان است.

 

فرماندار سیمرغ با عنوان اینکه این مسئله جزو نیازها و خواسته‌های جدی شهروندان بوده است، اضافه کرد: با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی در دهه فجر سال گذشته، شاهد این اتفاق و مستقل شدن مرکز بهداشت شهرستان سیمرغ بودیم.

 

این مسئول با بیان اینکه به‌دنبال استقلالی که اتفاق افتاده باید تلاش برای استقرار واحدها و بخش‌های مختلفی که در شبکه بهداشت و درمان وجود دارد داشته باشیم، تصریح کرد: با توجه به بازدیدهایی که انجام شده اقدامات خوبی صورت گرفته و این انتظار می‌رود که هرچه زودتر شاهد استقرار نیروی انسانی، امکانات و تجهیزاتی که در مورد شبکه بهداشت و درمان است، باشیم.

 

یدالله‌پور بیان کرد: قطعاً پیگیری‌های لازم برای مدیریت مستقل شبکه بهداشت نیز انجام می‌شود تا مدیر مستقلی برای شهرستان درنظر گرفته شود.

 

وی به بحث کلنگ‌زنی و شروع به کار احداث مرکز بهداشتی و درمانی روستای نجارکلای جدید و رکن‌کلا اشاره و بیان کرد: این پروژه با سرعت خوبی در حال ادامه است و با توجه به اینکه تأمین بودجه آن از اعتبارات ملی بوده، انتظار می‌رود تا هفته دولت این مرکز راه‌اندازی شود.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در آستانه هفته سلامت قرار داریم و شعار هفته سلامت سال ۹۵ نیز «غلبه بر دیابت» نام‌گذاری شده، خاطرنشان کرد: دیابت یکی از بیماری‌هایی است که در کشور و استان شیوع زیادی داشته و باید در این حوزه بیشتر کار شود.

 

این مسئول با بیان اینکه مسئولان شبکه بهداشت و درمان باید بحث آموزش را مورد توجه قرار دهند، چرا که این بخش قطعاً تأثیرگذار است، تصریح کرد: باید اقدامات پیشگیرانه بهتر و بیشتری صورت گیرد به‌ویژه در حوزه آموزش افراد توجیه و اطلاعات لازم را در این حوزه داشته باشند.

 

یدالله‌پور افزود: کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان از جایگاه مهمی در بین مجموعه جلسات شهرستان به‌خاطر برنامه‌ریزی و هماهنگی برای ارتقای وضعیت سلامت شهرستان برخوردار است.

 

وی با تأکید بر اینکه خروجی مصوبات جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان باید ارتقای وضعیت بهداشت شهرستان باشد، تصریح کرد: صرف برگزاری جلسه فایده ندارد و اگر تغییری در وضعیت بهداشت شهرستان رخ ندهد خوشایند نیست.

 

فرماندار سیمرغ ادامه داد: شبکه بهداشت بر اساس چهارچوب تعریف‌شده تلاش کند مواردی در دستور کار و مورد پیگیری جلسه قرار دهد که در خروجی برای بهبود وضعیت بهداشت و ارتقای وضعیت سلامت افراد در شهرستان حتماً تأثیرگذار باشد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه باید از حداکثر ظرفیت و امکانات شهرستان در مسئله بهداشت و درمان استفاده شود، بیان کرد: خدماتی که به مردم می‌توان داد تا از رفت و آمد به شهرستان‌های همجوار برای بهره‌مندی از خدمات جلوگیری کند، داده شود و در هر کجا نیاز به ورود فرمانداری است اعلام شود تا ورود پیدا کنیم و از مراجع بالادست این موضوع را بخواهیم.

 

یدالله‌پور تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای انجام شود که مجموعه امکانات اولیه و نیازمندی‌های اولیه شهرستان در حوزه بهداشت و تأمین سلامت را در خود شهرستان داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های هفته سلامت در شهرستان پیگیری شود، خاطرنشان کرد: تأکید بر این است یک تفاوت را نسبت به زمانی که زیرمجموعه شهرستان قائم‌شهر بوده و امروز که شبکه بهداشت و درمان استقلال‌ یافته است در سیمرغ احساس کنیم.

 

فرماندار سیمرغ در پایان با بیان اینکه نظارت بر عرضه مواد غذایی بسیار مهم است، تصریح کرد: از عرضه مواد غذایی در خارج از ضوابط و مقررات جلوگیری شود، همچنین در بازار هفتگی روزهای یکشنبه شهرستان نیز شبکه بهداشت و درمان شهرستان همراه با اداره دامپزشکی حضور پررنگ داشته باشند.

ارسال دیدگاه