تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ - ۱۷:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشکل اساسی جهان اسلام جهل و خشونت‌ورزی است

امام جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه دفاع از مردم فلسطین، تلاش برای وحدت امت اسلامی از نکات قابل‌توجه است، گفت: مشکل اساسی جهان اسلام جهل و خشونت‌ورزی است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستان، اظهار کرد: دو ماه بعد از پیروزی انقلاب امام راحل روز ۲۹ فروردین را به پاس وفاداری ارتش، به نام روز ارتش و روز نیروی زمینی نام‌گذاری فرمودند.

 

وی با اشاره به اینکه اگرچه در همان روزهای نخست خیلی‌ها خواستند بگویند ارتش خلقی و با این بهانه شیرازه ارتش را به هم بریزند، افزود: امام راحل که از منبع قرآن و روایات ائمه الهام می‌گرفت توجه‌ای به این حرف‌ها نکرد، اگرچه برخی سران ارتش در آن عصر نتوانستند با مردم بمانند اما امام جایگاه ارتش را محکم و مستحکم کردند.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه اگر در سیره نبی مکرم اسلام دقت کنیم می‌بینیم که حضرت در تقویت نیرو تلاش داشتند، تصریح کرد: امروز دشمن بعد از انرژی هسته‌ای به دنبال این است که بتواند تحریم دیگری را در شرایط بدتری فراهم آورد آن هم به بهانه داشتن توان نظامی و موشکی است.

 

وی افزود: وقتی بحث موشکی مطرح شد، شاهد موضع‌گیری و فرمایش مقام معظم رهبری بوده‌ایم و ایشان فرموده‌اند «خودتان را تقویت کنید تا دشمن از شما بترسد نه اینکه شما از دشمن بترسید».

 

یوسفی با بیان اینکه ایام ولادت حضرت علی (ع) و ایام اعتکاف را پیش رو داریم، اظهار کرد: ایام اعتکاف ایام عزلت انتخاب کردن، توجه به خود و قرب به حق است.

 

این مسئول ادامه داد: برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان مسجد امام علی (ع) برای خواهران و مسجد جامع کیاکلا برای برادران در نظر گرفته‌ شده است.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ به سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه اشاره کرد و گفت: وحدت و همبستگی برای عدالت، صلح و رفع اختلاف در جهان اسلام و مقابله با افراط‌گرایی محور اصلی این مذاکرات است و رئیس‌جمهور کشورمان نیز در این اجلاس حضور پیدا کردند.

 

وی با بیان اینکه دفاع از مردم فلسطین، تلاش برای وحدت امت اسلامی و گرفتار نشدن توطئه‌های غربی، عبری و عربی از نکات قابل‌توجه است، افزود: مشکل اساسی جهان اسلام جهل و خشونت‌ورزی است.

 

یوسفی قربانی اصلی در این میان را اسلام دانست و ادامه داد: در بین این مشکلات اسلام در حال ذبح شدن است.

ارسال دیدگاه