تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ - ۲۰:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۰ درصد واحدهای تولیدی شهرستان سیمرغ فعال است/همه دستگاه‌های اجرایی در مدارس حضور پیدا کنند/برای اجرای شعار سال حتماً باید پایبندی خود را به شعار سال گذشتهاستمرار ببخشیم

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه ادارات شهرستان باید برنامه عملیاتی خود را طی چند روز آینده تحویل فرمانداری دهند، گفت: اگر بخواهیم در اجرای شعار موفق باشیم حتماً باید پایبندی خود را به شعار سال گذشته که همدلی و همزبانی دولت و ملت بوده ثابت کرده و آن شعار را استمرار ببخشیم.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یدالله‌پور در نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه بحث نماز، توجه به نماز و اقامه نماز در ادارات باید به عنوان یک اصل مورد توجه دستگاه‌های اداری قرار گیرد، اظهار کرد: البته در جریان محدودیت‌های دستگاه‌های اجرایی در رابطه با کمبود فضا هستیم اما این عذر قابل قبول نیست که به این مسئله بی‌توجهی شود و مدیران ادارات فضایی به عنوان نمازخانه در اداره پیش‌بینی کنند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه خدمات سفر انتقاد و اشکال زیادی نداشته‌ایم، تصریح کرد: در سال جاری طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده رؤسای ادارات به صورت کشیک و در دو شفت صبح و عصر در فرمانداری حضور داشتند تا پاسخگوی مسافران و مردم شهرستان باشند.

 

یدالله‌پور افزود: اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری در واقع اقتصادی است که بتواند در شرایط فشار، تحریم و مشکلاتی که دشمنان برای کشور ایجاد می‌کنند کشور را دچار مشکل نکند و رشد و شکوفایی اقتصادی کشور متوقف نشود و در واقع مصون‌سازی اقتصادی کشور در مقابل فشارهای دشمن است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با تأکید بر اینکه بنیان اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است، تصریح کرد: نباید کارهای جاری، روزمره و سالانه خود را به عنوان عملکرد اقتصاد مقاومتی ارائه بدهیم و نباید عملکرد عادی خود را به عنوان عملکرد اقتصاد مقاومتی بیان کنیم و این موضوع قابل قبول نیست.

 

این مسئول با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی ایده و طرح‌های جدیدی که موجب افزایش عملکرد شود، اظهار کرد: براساس بررسی‌های انجام‌ شده اگر به عنوان نمونه بتوانیم در مصرف برق به استاندار جهانی دست پیدا کنیم سالانه ۱۰۰ هزار دلار صرفه‌جویی مالی ایجاد می‌شود که این رقم قابل توجهی است و در این حوزه باید به دنبال ایده و برنامه باشیم تا به سمت مصرف استاندارد حرکت کرد.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه در بحث اشتغال و فعال‌سازی واحدهای تولیدی بیش از ۸۰ درصد واحدهایی که از قبل راه‌اندازی شده‌اند در شهرستان فعال هستند، تصریح کرد: از ۴۳ واحد تولیدی که در شهرک صنعتی سنگتاب وجود دارد تقریباً ۹ واحد غیرفعال بوده و بقیه واحدها مشغول به فعالیت هستند که در این حوزه باید کار صورت گیرد تا مشکلات شناسی شود.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه باید در حوزه واحدهایی که دچار مشکلات نقدینگی هستند ورود پیدا کرد، تصریح کرد: در سال جدید دولت تسهیلات خوبی در اختیار واحدهای تولیدی راکد و غیرفعال قرار می‌دهد و باید از این فرصت برای وارد مدار کردن واحدهای تولیدی استفاده لازم را برد.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه ادارات شهرستان باید برنامه عملیاتی خود را طی چند روز آینده تحویل فرمانداری دهند، تصریح کرد: اگر بخواهیم در اجرای شعار موفق باشیم حتماً باید پایبندی خود را به شعار سال گذشته که همدلی و همزبانی دولت و ملت بوده ثابت کرده و آن شعار را استمرار ببخشیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه فصل کشاورزی شروع است، بیان کرد: دستگاه‌های مسئول در این حوزه تلاش کنند تا کشاورزان دغدغه تأمین آب مورد نیاز کشاورزی خود را نداشته باشند و همه دستگاه‌های مرتبط با بخش کشاورزی تلاش کنند تا کشاورزان بدون دغدغه و با کمترین مشکل به کار کشاورزی خود بپردازند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی تلاش کند اراضی که بابت طرح تسطیح و نوسازی اراضی در اختیار دارد به موقع تحویل کشاورزان قرار دهد تا کشاورزان در این حوزه دغدغه نداشته باشند.

 

یدالله‌پور به ضرورت حضور مدیران کل در شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته حضور مدیران کل زیادی را در شهرستان داشتیم که در جریان مسائل و مشکلات شهرستان قرار گرفتند و رؤسای ادارات این موضوع را پیگیری کنند تا در سال‌جاری نیز شاهد حضور پررنگ مدیران کل در شهرستان باشیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه هفته بزرگداشت مقام معلم را پیش رو داریم، اظهار کرد: تجلیل از مقام معلم ارتباط به یک هفته نداشته و همه ما مرهون زحمات معلمان هستیم و هفته معلم زمانی برای تجلیل از خدمات و زحمات معلمانی است که درگذشته برای ما زحمت کشیدند و امروز برای فرزندان ما زحمت می‌کشند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در هفته معلم همه دستگاه‌های اجرایی در مدارس حضور پیدا کنند، تصریح کرد: قطعاً این حضور تأثیرگذار بوده و باعث ایجاد انگیزه و تشویق در معلمان می‌شود، دهیاران و اعضای شورا نیز با حضور در مدارس روستای خود در این هفته برنامه جشن و تجلیل از مقام معلم را برگزار کنند.

 

یدالله‌پور به‌ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در شهرستان اشاره و تأکید کرد: مشکل زیادی در بحث زیرساخت‌ها وجود ندارد و از همه امکانات خدماتی بهره‌مند هستند اما بیشترین مشکل در بحث مشکلات اجتماعی است که برای پیشگیری نیاز به کارهای فرهنگی جدی دارد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ از فعال شدن شورای فرهنگی در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در صحبتی که با یکی از اعضای شورای شهر شده است شورای فرهنگی با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی فعال می‌شود و لازم است از همه ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان در این زمینه استفاده شود.

 

این مسئول به برگزاری مرحله دوم انتخابات در شهرستان سیمرغ اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست انتخابات به لحاظ مشارکت رتبه دوم را در استان کسب کرده و هیچ مشکلی نیز در برگزاری انتخابات در شهرستان وجود نداشته است.

 

وی در پایان تأکید کرد: در دور دوم انتخابات همانند دور قبل هیچ یک از مدیران ادارات وارد فضای انتخاباتی نشده و از امکانات دولتی به هیچ وجه در این زمینه استفاده نکند.

ارسال دیدگاه