تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در بخش گردشگری و صنایع‌دستی نیاز به حمایت‌های کلان کشور داریم

رئیس اداره میراث فرهنگی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه در بخش گردشگری و صنایع‌دستی نیاز به حمایت‌های کلان کشور داریم، گفت: صنایع‌دستی در حال نابودی است و صنعت گردشگری نیز صنعتی است که بدون سوخت‌وساز پول می‌سازد.

به گزارش سیمرغ ما، محسن باستانی در اولین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان، اظهار کرد: در موضوع گردشگری جذب مسافر به منطقه و شهر،  یکی از معضلاتی است که نتوانستیم در حوزه شهری آن را رفع کنیم تا بتوانیم مسافرین را به صورت ایستایی در شهرستان داشته باشیم.

 

وی افزود: در واقع اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه ما بتوانیم در شهر خود، کار ایجاد کرده و با جذب مسافر منبع درآمدی را فراهم کنیم.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه این موضوع نیاز به حمایت کلان کشوری دارد، تصریح کرد: زیرساخت‌هایی که در شهرستان وجود دارد کامل و کافی نیست و جذب مسافر نیز نیاز به زیرساخت‌های کامل و کافی دارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه به صنعتگرانی که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند در صورت نداشتن مدرک دانشگاهی می‌توانند آموزش‌های لازم را ببیند تا بتوانند محصولات خود به فروش برسانند، اظهار کرد: این موضوع همان بحث مشاغل خانگی است که نیازمند کمک‌های دولتی است.

 

وی افزود: مشاهده می‌کنیم محصولات چینی که در بازار موجود است از قیمتی بسیار پایین برخوردار بوده که حتی از نصف قیمت محصولاتی که صنعتگران ما می‌سازند پایین‌تر است که این موضوع برای صنعتگران اصلاً خوب نیست.

 

 باستانی با بیان اینکه در بخش گردشگری و صنایع‌دستی نیاز به حمایت‌های کلان کشور داریم، تصریح کرد: صنایع‌دستی در حال نابودی است و صنعت گردشگری نیز صنعتی است که بدون سوخت‌وساز پول می‌سازد.

 

وی ادامه داد: امروز بوم گردی از مباحثی است که مطرح‌شده است و باید صحبت‌هایی برای رونق این بخش در شهرستان انجام شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ با اشاره به اینکه در شهرستان سیمرغ توانستیم دو خانه مسافر ایجاد کنیم، تصریح کرد: در شهرستان قائم‌شهر موفق به تأسیس خانه مسافر نشده‌ایم.

ارسال دیدگاه