تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرمایه در گردش؛ مشکل واحدهای تولیدی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائم‌شهر و سیمرغ اکثر مشکلات واحدهای تولیدی را سرمایه در گردش اعلام کرد و گفت: واحدها شناسایی شدند و مشکلات نیز اعلام شد اما شاهد بازخوردی نبوده‌ایم.

به گزارش سیمرغ ما، حسن فلاحی در اولین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان، اظهار کرد: شعار اقتصاد مقاومتی از سال‌ها قبل مطرح شده است اما امروز این شعار همراه با اقدام و عمل آمده است که این یعنی باید جا پای خود را محکم‌تر کرده و کارهایی که انجام می‌شود مطابق برنامه و مباحث کاربردی باشد.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه ایجاد و توسعه تعاونی و گسترش فرهنگ تعاونی و انجام کار تیمی دو موضوعی است که می‌توان با دید اقتصاد مقاومتی به آن نگاه کرد، تصریح کرد: در بخش تعاونی جمع‌آوری حداقل سرمایه اعضا می‌تواند به بحث اقتصاد مقاومتی و پویایی اقتصادی در این بخش کمک کند.

 

وی افزود: چیزی که در ایجاد تعاونی و توسعه تعاونی با مشکل روبه‌رو هستیم بحث فرهنگی و انجام کار تیمی است که جامعه ما کمتر این موضوعات را می‌پذیرد و در طول سال اخیر بیشتر شده است.

 

فلاحی با اشاره به اینکه در طی ۸ الی ۹ سال اخیر نگاه مردم به سرمایه خودشان کمتر شده است، تأکید کرد: این موضوع نیازمند انجام کار فرهنگی است و از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم در این امر مهم یاری‌دهنده باشند.

 

وی ادامه داد: بنا را بر این نهادیم تا نگاه مردم را عوض کرده و به سمت ایجاد تعاونی‌ها برویم تا از حداقل سرمایه مردم در امر تولید و ارائه خدمات خوب استفاده کنیم.

 

این مسئول به امر تسهیل صدور مجوز اشاره و بیان کرد: در این زمینه دچار مشکلات فراوانی هستیم و اگر امر صدور مجوز روان‌سازی شود می‌توان انگیزه و مشوق بهتری برای ایجاد تعاونی‌ها شکل‌گیری تعاونی‌های واقعی بشود.

 

وی افزود: امیدواریم در سال جاری در امر رفع موانع بکوشیم و با ایجاد تعاونی‌ها بخش اعظمی از بحث اقتصاد مقاومتی را انجام دهیم.

 

فلاحی اکثر مشکلات واحدهای تولیدی را سرمایه در گردش اعلام کرد و گفت: واحدها شناسایی شدند و مشکلات نیز اعلام شد اما شاهد بازخوردی نبوده‌ایم.

 

وی افزود: باید به تسهیلات کم‌بهره توجه شود تا بتوان سرمایه‌گذاری انجام داد و در کنار این سرمایه‌گذاری کاهش هزینه می‌تواند برای برون‌رفت واحدهای تولیدی کمک کند و با این برون‌رفت واحدهای تولیدی می‌توان اشتغال درگذشته را برگرداند و در کنارش توسعه را نیز انجام داد.

ارسال دیدگاه