تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۲۱:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مؤسسات خیریه یک فرصت موثر هستند

مدیر کمیته امداد سیمرغ مؤسسات خیریه را به عنوان یک فرصت مؤثر دانست و گفت: در بعد توانمندسازی خانواده‌ها، معیشت و کمک به امر ازدواج و… می‌توان از کمک این مؤسسات استفاده کرد.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌مراد نصوری در اولین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ از سال گذشته اقداماتی را در بحث اقتصاد مقاومتی انجام داده و در سال جدید نیز نشست‌هایی را در این خصوص داشته است.

 

وی افزود: یکی از سیاست‌هایی که در بحث اقتصاد مقاومتی مطرح شده است توانمندسازی خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر بوده است که اقداماتی در این راستا در حال انجام است.

 

مدیر کمیته امداد سیمرغ با بیان اینکه نشست‌هایی جداگانه با بسیج سازندگی، اداره تبلیغات اسلامی و موسسه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها در این زمینه انجام شده است، تصریح کرد: نشست مشترک چهارجانبه‌ای بین این نهاد، اداره بهزیستی، فنی و حرفه‌ای و اصناف کشاورزی برگزارشده است.

 

وی ادامه داد: در این نشست‌ها به منظور افزایش کیفی مهارت‌های افراد جامعه هدف تفاهم‌نامه‌ای در دست تدوین است تا با برقراری دوره‌های آموزشی فنی و مهارتی بتوانیم بحث اشتغال کمی و کیفی را در سطح خانواده‌های جامعه هدف گسترش داده تا این موضوع منجر به افزایش درآمد و بهبود زندگی این عزیزان باشد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های این اداره برگزاری برنامه‌های آموزشی در بحث بهداشت و درمان است و با ارتباطی که با مرکز بهداشت و درمان شهرستان خواهیم داشت آموزش‌هایی را برای اقشار کم‌درآمد روستا و شهر برگزار خواهیم کرد.

 

وی افزود: هدف برنامه‌ریزی برای برگزاری این آموزش‌ها کاهش مصرف دارو و اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات سازمان‌های حمایتی بیمه‌ای مثل بیمه اجتماعی، خدمات روستایی و… است.

 

نصوری با بیان اینکه در بحث اشتغال و صدور مجوزی که از طرف دستگاه‌ها صادر می‌شود مشکلات زمانی و هزینه‌ای  برای صدور مجوز وجود دارد، اظهار کرد: با ارائه راهکار کاهش زمان و کاهش هزینه را در ادارات داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: در بحث عمرانی و ساختمان مددجویان نگاه به این سمت بود که ساختمان‌هایی که ساخته می‌شود بر اساس اصول فنی و مهندسی با نظارت کافی باشد تا با کاهش مصرف انرژی هزینه‌های خانوار نیز کاهش پیدا کند.

 

مدیر کمیته امداد سیمرغ با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌ای با بسیج سازندگی در بحث مسکن مددجویان بسته شده است، بیان کرد: مسکن مددجویان نیازمندانی که واقعاً دچار مشکل هستند با همکاری بخشداران محترم و دهیاری‌ها در مناطق محروم به ویژه روستاها ساخته می‌شود.

 

وی افزود: در بخش فرهنگی و سبک زندگی اسلامی فعالیت‌هایی در حال انجام است با این نگاه که نگرش و انگیزه افراد را به سمت تلاش و دوری از تنبلی هدایت کرده و با حضور این افراد در مشاغل تولیدی و رساندن آن‌ها به این حس خودباوری که می‌توانند از طریق کار و تلاش متکی به خودشان باشند.

 

این مسئول بیان کرد: نشستی با اداره تبلیغات اسلامی برگزارشده و قرار بر این شد که با الگو قرار دادن سبک زندگی اسلامی در سال ۹۵ دوره‌های آموزشی را برای خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر برنامه‌ریزی و اجرا شود و در هر ماه شاهد برگزاری یک دوره کوتاه‌مدت یک‌روزه به جهت کاهش هزینه‌های زندگی و بهبود وضع زندگی باشیم.

 

نصوری خبر از ایجاد کلینیک مشاوره‌ای در شهرستان سیمرغ خبر داد و گفت: با پیگیری‌های رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ مجوزهای مربوطه صادرشده و به زودی این کلینیک در شهرستان فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

 

مدیر کمیته امداد سیمرغ مؤسسات خیریه را به عنوان یک فرصت مؤثر دانست و بیان کرد: در بعد توانمندسازی خانواده‌ها، معیشت و کمک به امر ازدواج و… می‌توان از کمک این مؤسسات استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: با نشستی که یکی از مؤسسات خیریه فعال در شهرستان شده بود همکاری خوبی برقرار شده و برنامه‌ریزی شد برای تأمین معیشت به ویژه در ماه مبارک رمضان ستادی تحت عنوان ستاد افطار برای این خانواده‌ها پیش‌بینی گردد و با همکاری بهزیستی و این موسسه مردم نهاد خیریه بتوانیم ابتدایی‌ترین افطار و سحری را برای خانواده‌های جامعه هدف فراهم کنیم.

ارسال دیدگاه