تاریخ : ۱۳۹۵/۰۱/۲۰ - ۱۶:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فقر جوانان و هنرمندان شهرستان از نظر تشکیلات اداری/لزوم استقرار اداره فرهنگ و ارشاد در سیمرغ

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های شهرستان نبود اداره ارشاد اسلامی است، گفت: از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواهان توجه به این امر هستیم.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدتقی یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان با اشاره به روز بیستم فروردین ماه و روز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: این روز به مناسبت دستیابی دانشمندان جوان کشور به فناوری غنی‌سازی اورانیم و قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در حلقه کشورهای دارای این فناوری به این نام، نام‌گذاری شد.

 

وی افزود: گروهی برای رسیدن به این جایگاه زحمت‌کشیده و به شهادت رسیدند و ملت رشید ایران نیز با تمام توان ایستادگی کرده و شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست» را به گوش جهان رساند.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ به دست‌اندازی‌ها و تلاش دشمن اشاره کرد و ادامه داد: دشمن با عناوین مختلف در حال تلاش است تا با تحریم و هر ابزاری دست جوانمردان ایران را از موشک و عوامل قدرت‌افزا کوتاه کند اما دشمن باید بداند این ملت بر سر پیمان با شهدای خود می‌ماند.

 

یوسفی با بیان اینکه روز ۲۰ فروردین ماه مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی در بیستم فروردین سال ۱۳۷۲ با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به مقام معظم رهبری به‌عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام‌گذاری شد.

 

وی افزود: هیچ ملتی در دنیا با هنر بیگانه نیست اما نگاهی که به هنر می‌شود مهم است اما باید بدانیم سلطه و استعمار همیشه از وجه پلید هنر استفاده می‌کند البته این ایام قابل توجه است و هنرمندان منطقه نیز باید خودی نشان بدهند.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های شهرستان نبود اداره ارشاد اسلامی و فقر جوانان و هنرمندان شهرستان از نظر تشکیلات اداری است، خاطرنشان کرد: از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواهان توجه به این امر هستیم.

 

وی اظهار کرد: همان‌گونه که جوانان این شهرستان در میادین ورزشی می‌درخشند در این زمینه نیز درخشان هستند اما دارای تشکیلات مشخص و روشنی نیستیم.

ارسال دیدگاه