تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۷:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری یادواره شهدا بزرگ‌ترین کار فرهنگی در کشور است

فرمانده انتظامی مازندران: برگزاری یادواره شهدا را بزرگ ترین کار فرهنگی در کشور دانست و گفت: فرزندان ما امروز بلند می شوند و در غالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی می روند اما وقتی برمی گردند چادرشان محکم تر شده و دلشان نسبت به نظام نیز قرص تر شده است.

به گزارش سیمرغ ما، سردار مسعود جعفری نسب در مراسم یادواره شهدای منطقه سیدمحله و سوخت آبندان شهر کیاکلا این شهرستان، اظهار کرد: این روزها ایران اسلامی پر از غم و اندوه است و شاهد عزاداری خطه ولایتمدار و علوی مازندران برای اهل بیت عصمت و طهارت حضرت فاطمه زهرا (س) هستیم.

 

وی افزود: باید هم همین طور باشد چراکه خطه ای که منتصب به اهل بیت عصمت و طهارت هستند واقعاً هم باید مجالشان باشکوه و عظمت باشد.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران با بیان اینکه خداوند بر هیچ زنی این چنین شخصیت عظیم و جایگاه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی قرار نداده است، تصریح کرد: روزی در زمان رسول اکرم خیلی ها خوشحال بودند که فرزند پسر حضرت از بین رفته و فکر می کردند هر بلایی که دلشان بخواهد بر سر اسلام می آورند.

 

وی ادامه داد: اما ناگهان سوره کوثر نازل شد، این سوره یکی از اعجاز قرآنی است و از روزی که خداوند آیات آن را نازل کرد تا آن روزی که دنیا دنیایی می کند این سوره در کنار ما جاری است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در استان مازندران طبق آماری که برخی دوستان می دهند نزدیک به ۸۰۰ هزار سید زندگی می کنند، تصریح کرد: قصد داشتند جلوی این کار را بگیرند اما مگر می توانند جلوی خدا را بگیرند.

 

وی به مظلومیت امام زاده ها و امامان معصوم در زمان صدام اشاره کرد و گفت: اگر در آن زمان به عراق و کربلا نگاه می کردید شاهد این مظلومیت را بودید اما به محض اینکه صدام به درک واصل شد ۹۰ کیلومتر از نجف تا کربلا موکب های العباس و علی اکبر که برپا شد همه تعجب کردند و می گفتند ۳۵ سال خفقان، شیعه کشی و گورهای دسته جمعی چه شده و این ها از کجا آمده اند باید گفت خداوند می خواهد این کوثر جاری و ساری باشد.

 

سردار جعفری نسب با بیان اینکه مادر امامت، همسر ولایت، دختر نبوت و شهیده راه ولایت جایگاه خانم فاطمه زهرا (س) است، اظهار کرد: خداوند می فرماید: «که عالم را به خاطر فاطمه خلق کردم» بعد فاطمه را خرج ولایت می کند.

 

وی افزود: ولایت چه چیزی است و چه عظمتی دارد که خانم فاطمه زهرا (س) باید فدای آن شود.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران بیان کرد: مگر می شود دختر رسول گرامی اسلام پشت در باشد و کسی حاضر بی حرمتی کند اما آن ناجوانمرد وقتی صدای خانم فاطمه زهرا (س) را از پشت در شنید به استنباط بنده هر چه بغض از اسلام و رسول گرامی اسلام، جنگ های متعدد که امیرالمؤمنین داشته، خفت و خواری که در مقابل امیرالمؤمنین در طول مدت زندگی داشتند را در لگدش جمع کرد و به در کوبید.

 

این مسئول با اشاره به تفاوت مردم ایران با مردم زمان رسول گرامی اسلام، خاطرنشان کرد: ۲۳۰ هزار نفر از بهترین جوانان این کشور جلوی پای امام قربانی شدند تا اشک امام را نبینند و اجازه ندادن صحنه کربلا اتفاق افتد.

 

وی ادامه داد: آیا مردمان ایران بودند که تیر به گلوی علی اصغر زدند یا اینکه مردمان ایران گودی قتلگاه و ظهر و عصر عاشورا را ایجاد کردند یا اینکه مردم ایران اهل بیت عصمت و طهارت را کتک زدند یا اینکه فقط به خاطر قبه و بارگاه حضرت زینب جوانانشان را به آنجا می فرستند و می دانند به خاطر حرم حضرت زینب(س) شهید می شوند و جان خود را تقدیم می کنند.

 

سردار جعفری نسب خاطرنشان کرد: شب گذشته تلویزیون شهید مدافع حرمی را نشان می داد که با فرزندش در حال بازی بود و بچه کوچکش را به خود فشار می داد تا نشان دهد من هم فرزندم را خیلی دوست دارم و می خواهم کنارش باشم اما حاضرم، مردم آرامش و امنیت داشته باشند، حرم حضرت زینب پاسبان داشته باشد و من فرزندم یتیم باشد.

 

وی افزود: این مردم وقتی که امام وارد ایران شد ۶ میلیون نفر به استقبالش رفتند و وقتی امام رحلت کردن ۹ میلیون ایشان را تا بهشت زهرا بدرقه اش کردن، این مردم ۲ میلیون از بهترین جوانان خود را ۸ سال دفاع مقدس در مقابل صدام تادندان مسلح قرار داده بودند و این جوان ها همان هایی بودند که در مقابل ۴۶ کشور دنیا ایستادگی کرده و در مقابل تمام مهندسی رزمی دنیا قیام کردن و در مقابل تمام تجهیزات مدرن و روز دنیا ایستادگی کردند و دشمن در مقابل اراده پولادین این جوانان که امروز شما به خاطرشان و به عشقشان در این مجلس حاضر شدید خرد و لگدمال شد.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران با بیان اینکه این جمهوری اسلامی محصول خون شهدای کربلا، خون خانم فاطمه زهرا (س) و فرق شکافته شده امیرالمؤمنین (ع) است، تصریح کرد: قیام هایی که در طول تاریخ اسلامی اتفاق افتاد و ما نشنیدیم کشته ها چه کسانی بودند امروز متجلی شده در نظامی به نام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که امروز مثل خورشیدی در دنیا می درخشد.

 

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی خار شده بر چشم دشمن و هر رئیس جمهور جدیدی که می آید اولین کلامش در مورد ایران است و در شورای امنیت نیز که نگاه می کنی هر روز صحبت از ایران است و حساسیتشان بر ایران به خاطر انقلابی است که اتفاق افتاده که صاحبش امام زمان (عج) است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه آمریکا ۳۶-۳۷ سال است که تهدید به حمله نظامی می کنند اما حمله نمی کنند و جنگ روانی و تبلیغاتی راه می اندازند، اظهار کرد: اما ناگهان درب های سیلوهای موشکی ایران باز می شود و تعجب دشمن را در پی دارد که چه زمانی به این دانش دست پیدا کردند.

 

وی افزود: علت اساسی که امروز به این جایگاه رسیده ایم این است که مردم بعد از ۳۷ سال ارزش و اعتبار برای پدران و مادران شهدا و شهدا قائل هستند.

 

سردار جعفری نسب با بیان اینکه اگر در آن زمان ها مردم دور ولایت حلقه زده بودند تمام گرفتاری های مسلمانان حل شده بود، تصریح کرد: اما نگاه کنید که یک حکومت کوچک در مقابل همه آدم های گردن کلفت دنیا چون به دور ولایت حلقه زدند و خوب از آن حمایت کردند و پای حرفش می ایستند چه عظمتی در مقابل تمام دنیای جنایتکار امروز ایجاد کرده است.

 

وی بیان کرد: پدران شهدا باید به خود ببالند در نظامی زندگی می کنند که اگر آرامش، امنیت، اقتصاد و زندگی خوب وجود دارد به خاطر شهدای عزیز و بزرگوار ما است و خون شهید شان از بین نرفته است.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه امروز بسیاری از دانش هایی که فقط خارجی ها برای خودشان قرار داده بودند را به دست آوردیم، اظهار کرد: فقط به خاطر پایمردی این شهدا، ایستادگی خانواده شهدای عزیز و بزرگوار و این ملت بزرگوار به این جایگاه ها رسیدیم که باعث احساس خطر کردن دشمن شده است.

 

وی ادامه داد: آن ها می بینند که جوانان ما برای رفتن به سوریه در صف ایستادند و حضرت آقا اجازه نمی دهد و می دانند اگر یک حرکت جنگ افروزانه در ایران انجام دهند این انسجام کاری می کند که تمام طومارشان در دنیا از هم می پاشد.

 

این مسئول با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی در داخل و خارج دارد، تصریح کرد: دشمنان داخلی کسانی هستند که آگاهانه یا ناآگاهانه در شطرنج دشمن بازی می کنند.

 

وی افزود: وقتی که رژیم صهیونیستی می گوید فقط با جنگ نرم ایران را از بین می بریم و با این کار دیگر نیازی نیست به ایران لشکری کشی کنیم و آن ها لشکر خودمان می شوند.

 

سردار جعفری نسب با اشاره به اینکه جوان های امروز امانت در دست ما هستند، تصریح کرد: باید از جوانان مراقبت کنیم.

 

وی برگزاری یادواره شهدا را بزرگ ترین کار فرهنگی در کشور دانست و گفت: فرزندان ما امروز بلند می شوند و در غالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی می روند اما وقتی برمی گردند چادرشان محکم تر شده و دلشان نسبت به نظام نیز قرص تر شده است.

ارسال دیدگاه