تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۹:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

منابع طبیعی دارای مشکلات بسیاری است

معاون جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با اشاره به اینکه منابع طبیعی دارای مشکلات بسیاری از جمله کمبود اعتبار و نیروی انسانی است، گفت: مشارکت مردمی کمک‌کار خوبی در این زمینه می‌شود و در این زمینه نیز تجارب خوبی مثل هفتم اسفند را پشت‌سر گذاشته‌ایم.

به گزارش سیمرغ ما، محمدرضا جهان‌آرا عصر امروز در همایش روز شهید و هفته منابع طبیعی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: ملت ایران در تمام دنیا بی‌نظیر است چراکه به یاد عزیزترین کسانشان که شهدا باشند درخت می‌کارند.


معاون جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با اشاره به اینکه منابع طبیعی دارای مشکلات بسیاری از جمله کمبود اعتبار و نیروی انسانی است، اظهار کرد: مشارکت مردمی کمک‌کار خوبی در این زمینه می‌شود و در این زمینه نیز تجارب خوبی مثل هفتم اسفند را پشت‌سر گذاشته‌ایم.


وی افزود: منابع طبیعی جز با کمک مردم هرگز نمی‌تواند مشکلات خود را برطرف کند و هر موقع با مردم بودیم مشکلات حل شدند.


این مسئول به سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و گفت: این نهادها دارای تشکل‌های خاصی هستند و باید از آن‌ها استفاده‌های بهینه کرد چراکه این تشکل‌ها انصافاً پشتوانه منابع طبیعی هستند.


جهان‌آرا با بیان اینکه مشکل منابع طبیعی سر جای خود باقی می‌ماند و زمانی حل می‌شود که مردم به کمک آیند، تصریح کرد: شاید متولی گری این کار بر عهده سازمان جنگل‌ها باشد اما سازمان جنگل‌ها دست نیاز به سمت مردم و تشکل‌های مردمی دراز می‌کند.


وی ادامه داد: عمده محصول جنگل‌ها آب و اکسیژن است که این اختصاص به ایران ندارد و مربوط به تمام کره زمین خواهد شد بنابراین همه ما مسئول حفاظت از جنگ‌ها هستیم.

ارسال دیدگاه