تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۹:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بحث درخت و درخت‌کاری باید تبدیل به فرهنگ شود

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه بحث درخت و درخت‌کاری باید تبدیل به فرهنگ شود، گفت: بحث درخت و درخت‌کاری مورد تأکید ائمه معصوم (ع) نیز بوده است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور عصر امروز در همایش روز شهید و هفته منابع طبیعی، اظهار کرد: بنیاد شهید با هدف ارائه خدمات موردنیاز خانواده‌های محترم و معزز شهدا و تأمین رضایت‌مندی این قشر عزیز به فرمان حضرت امام تأسیس شد و تا به امروز هم این نهاد منشأ خیر و برکات زیادی برای ایران اسلامی و خانواده‌های این بزرگواران بوده است.

 

وی افزود: شهدا حق زیادی بر گردن تک‌تک ایران‌ها دارند چرا که شهدا تعیین‌کننده‌ترین نقش را در پیروزی انقلاب اسلامی و تقویت نظام جمهوری اسلامی همچنین استمرار نظام جمهوری اسلام دارد و می‌توان گفت این خون شهدای عزیز است که نظام جمهوری اسلامی را بیمه کرد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه هر چه داریم از برکت خون شهدا است، تصریح کرد: خانواده‌های شهدا عزیزترین سرمایه خود را در راستای دفاع از کیان، حفظ و تقویت نظام جمهوری اسلامی فدا کردند و از این رو حق زیادی نیز بر گردن ما دارند.

 

وی ادامه داد: تأسیس این نهاد به فرمان امام راحل بسیار هوشمندانه بود و الحمدالله خدمات زیادی را به خانواده‌های شهدا و جامعه اسلامی داشتند.

 

این مسئول ضمن تشکر از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیمرغ، افزود: ایشان در همه صحنه‌های خدمت‌گزاری به خانواده شهدا حضور دارند.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه این برنامه انتخاب خوبی بود که توسط انجمن در شرف تأسیس دوستداران طبیعت سبز سیمرغ برگزارشده است، اظهار کرد: به نیت اینکه به نام و یاد هر شهید یک درخت غرس شود اقدام بسیار خوبی است.

 

وی به اهمیت و نقش درخت در جامعه اشاره کرد و گفت: در بحث توسعه فضای سبز و درخت‌کاری همه باید احساس مسئولیت کنند و این موضوع اختصاص به اداره کل و یک دستگاه اجرایی به نام منابع طبیعی ندارد و یک وظیفه همگانی است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه بحث درخت و درخت‌کاری باید تبدیل به فرهنگ شود، تصریح کرد: بحث درخت و درخت‌کاری مورد تأکید ائمه معصوم (ع) نیز بوده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به تأکیدات معصومین (ع) و وجود آیات و روایات این حوزه نیازمند احساس مسئولیت است اما متأسفانه در این حوزه شاهد کم‌لطفی‌هایی به دست خود انسان‌ها هستیم اما بایستی تلاش شود و با بهره‌گیری از فرصت‌ها و زمان‌ها بتوانیم نوع نگاه‌ها را نسبت به درخت اصلاح‌شده تا توسعه درخت‌کاری به عنوان یک فرهنگ عمومی جا افتد.

 

این مسئول یکی از راهکارهای که در این زمینه می‌تواند به شکل سازمان‌یافته کمک کند را توسعه سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO) ها دانست و بیان کرد: درزمینهٔ باید کار صورت گیرد تا هر فرد یک همیار برای طبیعت و توسعه فضای سبز باشد.

ارسال دیدگاه