تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح بازارچه سنتی در کیاکلا

شهردار کیاکلا گفت: امروز با به‌روز شدن شهرها و تغییر ساختارها این بازارچه‌ها بعضی مواقع باعث ایجاد سد معبر و ترافیک می‌شدند که معمولاً شهرداری‌ها اقدام می‌کنند به ساماندهی این بازارچه‌ها می‌کنند.

رامین فرشیدفر در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: در ایام منتهی به پایان سال بر اساس فرهنگ‌های قدیمی و بومی بازارچه‌های محلی شکل می‌گیرد و معمولاً شهرداری‌ها نیز اقدام به سامان‌دهی این بازارچه‌ها می‌کنند.


وی ادامه داد: خیلی مواقع این بازارچه‌ها برای مردم فضایی بسیار جذاب و دوست‌داشتنی ایجاد می‌کنند و مردم نیز در حال رفت‌وآمد و خرید هستند.


شهردار کیاکلا با بیان اینکه این بازارچه‌ها به نوعی حال و هوای عید را تلقین می‌کند و به نوعی جزوی از فرهنگ ما نیز است، تصریح کرد: این بازارچه‌ها در اعیاد مختلف سال در روستاها و شهرهای کوچک شکل می‌گرفته و متقاضیان خاص خود را نیز داشته است.


وی افزود: امروز با به‌روز شدن شهرها و تغییر ساختارها این بازارچه‌ها بعضی مواقع باعث ایجاد سد معبر و ترافیک می‌شدند که معمولاً شهرداری‌ها اقدام می‌کنند به ساماندهی این بازارچه‌ها می‌کنند.


این مسئول خاطرنشان کرد: شهرداری کیاکلا نیز با توجه به فضایی که برای بازار دائمی شهر در نظر گرفته بود، برای رونق دادن به این فضا در سال جاری تصمیم گرفته که محل استقرار این بازارچه‌ها سنتی و قدیمی را به محل استقرار بازارچه اصلی که قرار است بعدها در آنجا راه‌اندازی شود انتقال دهد تا هم حال و هوای عید ایجاد شود و هم به دلیل ساماندهی شدن این فضا از بروز معضلات و مشکلات شهری جلوگیری می‌شود.


وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ دهنه فضای سرپوشیده در این مکان قرار دارد، اظهار کرد: نزدیک به ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر نیز می‌توانند از فضای آزاد این منطقه استفاده کنند.


فرشیدفر با بیان اینکه اولین سالی است که این بازارچه‌ها ساماندهی شده، تصریح کرد: برای استفاده از این فضا هزینه‌ای از دست‌فروشان دریافت نمی‌شود.

ارسال دیدگاه