تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دولت در کنار مجلس و مجلس در کنار دولت برای حل مشکل اساسی کشور دست به دست هم دهند

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه منتخبین مردم در مسیر خدمت به مردم و گره‌گشایی مشکلات مردم قدم بردارند، گفت: دولت در کنار مجلس و مجلس در کنار دولت برای حل مشکل اساسی کشور یعنی بیکاری جوانان دست‌به‌دست هم دهند و کمک کنند تا مشکلات اساسی کشور یکی پس از دیگری حل شود.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور صبح امروز در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال ۹۴ ، اظهار کرد: راهیان نور را یکی از اقدامات بسیار ارزشمند سال‌های اخیر دانست و گفت: برای برقراری پیوند بین این دو نسل و آشنایی نسل امروز جامعه با فداکاری‌ها، مقاومت و ایستادگی‌هایی که در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادن و همین‌طور در راستای ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی نیاز بوده و هست این برنامه‌ها را داشته باشیم.


وی بابیان اینکه بانی اصلی این برنامه عزیزان ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان هستند، تصریح کرد: همه باید کمک کرده و همکاری لازم را داشته باشند تا برنامه اعزام راهیان نور به مناطق جنگی به نحو احسن و باشکوهی اجرا شود.


فرماندار شهرستان سیمرغ روز ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و روز شهید را یکی از روزهای به یادگار ماندنی در تاریخ جمهوری اسلامی دانست و گفت: بنیاد شهید ازجمله نهادهایی است که در راستای رسیدگی به خانواده معظم شهدا و حفظ ارزش‌هایی که شهدای ما خلق کردند در حال فعالیت‌ها است.


وی ادامه داد: باید یاد و خاطره همه شهدای عزیز کشور را گرامی داشت چراکه این خون شهدا بود که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را بیمه کرده است.


این مسئول ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، خاطرنشان کرد: آنچه در رابطه با اهل‌بیت خصوصاً حضرت فاطمه زهرا (س) مهم است توجه به سیره آن حضرت هست که قطعاً این توجه و عمل به سیره آن حضرت می‌تواند تأمین‌کننده سعادت دنیوی و اخروی همه باشد.


وی افزود: در سطح شهرستان نیز به این مناسب برنامه‌های زیادی پیش‌بینی‌شده و در حال اجرا است که باید از سازمان تبلیغات شهرستان به خاطر برگزاری این برنامه‌ها تشکر کرد.


فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به‌روز هفتم اسفند این روز را یک روز تاریخی و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شکل بسیار باشکوه و همراه با امنیت و آرامش کامل در سراسر کشور برگزار شد.


وی حضور حداکثری و حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی را یکی از برجستگی‌های این انتخابات دانست و گفت: در استان مازندران بیش از ۷۲ درصد مشارکت افراد واجد شرایط انتخابات را در پای صندوق‌های رأی داشتیم.


یداله‌پور بابیان اینکه در شهرستان سیمرغ نیز حضور ۹۶٫۴۰ درصدی افراد واجد شرایط انتخابات را در پای صندوق‌های رأی داشتیم، تصریح کرد: به لحاظ مشارکت و حضور مردم شهرستان در پای صندوق‌های رأی شهرستان سیمرغ رتبه دوم را در سطح استان کسب کرد که جا دارد از مردم شریف و شهیدپرور این شهرستان بابت این حضور حماسی در پای صندوق‌های رأی تشکر داشته باشم.


وی یکی دیگر از ویژگی‌های این انتخابات را نوع نگاه مردم دانست و گفت: به خاطر انتخاب گزینه‌هایی در راستای حمایت از دولت و تأیید برنامه‌های دولت باید از مردم کشور تشکر کرد.


این مسئول با اشاره به اینکه پیروز اصلی انتخابات ملت بزرگ ایران است، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران نشان دادند که حامی و دل‌بسته به‌نظام و مقام معظم رهبری هستند و این حضور نیز یک سرمایه و نعمت برای کشور است و همه باید تلاش کنند تا این سرمایه را برای نظام جمهوری اسلامی حفظ کنیم.


وی بیان کرد: امیدواریم منتخبین مردم و آن‌هایی که به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند دچار خودخواهی و غرور نشوند.


فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه منتخبین مردم در مسیر خدمت به مردم و گره‌گشایی مشکلات مردم قدم بردارند، تصریح کرد: دولت در کنار مجلس و مجلس در کنار دولت برای حل مشکل اساسی کشور یعنی بیکاری جوانان دست‌به‌دست هم دهند و کمک کنند تا مشکلات اساسی کشور یکی پس از دیگری حل شود.


این مسئول به برگزاری مراسم سالگرد مادر شهیدان کشوری اشاره کرد و گفت: این مادر کمک فراوانی به این شهرستان کردند و منشأ خیروبرکت زیادی برای شهرستان ما بودن ضمن اینکه دو فرزند عزیزی تربیت کردند و تحویل جامعه دادند.


وی ادامه داد: این فرزندان در دوران دفاع مقدس نقش به سزا و ارزشمندی را ایفا کردند به‌خصوص شهید احمد کشوری که نقش بسیار سازنده و تأثیرگذاری را در دوران دفاع مقدس و جنگ داشت.


یداله‌پور با بیان اینکه در ایام دهه مبارک فجر شاهد برگزاری دو برنامه محوری در شهرستان بوده‌ایم، اظهار کرد: برگزاری نخستین جشنواره ملی هوانوردی یکی از این برنامه‌ها بوده که تأثیرگذاری بسیار زیادی را در معرفی ظرفیت‌های شهرستان داشته است.


وی افزود: اگرچه شهرستان سیمرغ در تولید محصولات و اراضی کشاورزی برند است و رتبه دارد اما این برندهای معرفی شهرستان نبوده و برند شهرستان را نام شهید کشوری می‌دانیم و باید گفت شهرستان سیمرغ بدون نام شهید کشوری در هیچ کجای ایران اسلامی شناخته‌شده نیست و هرکجا که بخواهی شهرستان را معرفی کنی نام شهید کشوری را نیز باید در کنارش قرار دهید.


فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برنامه‌ای که برگزار شد در راستای معرفی شهرستان سیمرغ و تجلیل از مقام شامخ خلبانان شهید منطقه، خلبان شهید احمد کشوری و خلبان شهید پرویز ذبیحی و تجلیل از خلبانان شهید استان مازندران بوده است، خاطرنشان کرد: باید از رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرستان سیمرغ تشکر کرد.


وی ادامه داد: آنچه برای شهرستان مهم است و دوست داریم به‌عنوان خروجی این جشنواره شاهد آن باشیم ایجاد و تأسیس صنایع وابسته به صنعت هوانوردی در سطح شهرستان سیمرغ به نام شهید کشوری است که قدم‌های خوبی در این مسیر برداشته‌شده است.


این مسئول یکی دیگر از اقدامات خوب اجراشده در شهرستان را راه‌اندازی مجموعه آبی سیمرغ دانست و گفت: این پروژه عظیمی بوده که بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده که غالب این اعتبار از آورده شخصی سرمایه‌گذاران این پروژه بوده است.


وی افزود: این عمل هم برای معرفی شهرستان و هم برای آوردن مسافران به شهرستان سیمرغ که در توسعه گردشگری شهرستان تأثیرگذار است.


 یداله‌پور با بیان اینکه در پایان سال ۹۴ قرار داریم و همه دستگاه‌ها باید از آمادگی لازم برخوردار باشند، تصریح کرد: ارائه خدمات سفر به مسافران خیلی مهم است و هیچ مشکلی را نباید در ارائه خدمات به مسافران داشته باشیم.


وی ادامه داد: همه دستگاه‌های خدمات رسان آمادگی کامل را در این خصوص داشته باشند و کشیک‌های را حتماً پیش‌بینی بکنند و هیچ دستگاهی در ایام تعطیلات نباید تعطیل باشد.
 

ارسال دیدگاه