تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۱:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از غرس نهال در مدارس سیمرغ تا حضور کمرنگ مسئولین

به گزارش سیمرغ ما، به مناسبت هفته منابع طبیعی مراسم غرس نهال با همکاری انجمن دوستداران طبیعت سبز سیمرغ و اداره آموزش و پروش این شهرستان در مدارس انجام شد.

به گزارش سیمرغ ما، به مناسبت هفته منابع طبیعی مراسم غرس نهال با همکاری انجمن دوستداران طبیعت سبز سیمرغ و اداره آموزش و پروش این شهرستان در مدارس انجام شد.


شور و علاقه دانش آموزان نیز به‌نوبه خود جالب بود و برخی دانش آموزان نیز درخواست دریافت و غرس نهال در منزل خود را داشتند.

 

 

IMG_9682

 


مدرسه مرحوم قریشی نیز به‌عنوان پایلوت انجام این برنامه در نظر گرفته‌شده بود و برای مسئولین شهرستانی و شهری نیز دعوت‌نامه‌هایی ارسال‌شده بود.


اما موضوعی که امروز حس می‌شد عدم حضور مسئولین شهرستانی در این مراسم بود.


منابع طبیعی تجدیدشونده مانند آب، خاک، جنگل و مرتع که امروزه در محافل علمی از آن با عنوان بستر حیات انسان‌ها و زیربنای توسعه پایدار جوامع نام‌برده می‌شود، نگین سرسبزی است که نه‌فقط به نسل حاضر، بلکه به‌تمامی نسل‌های آینده کشور تعلق دارد و باید به‌خوبی حفظ و به آیندگان سپرده شود.

 

IMG_9763


حضور پرشور مسئولین و حمایتشان از این طرح‌ها علاوه می‌تواند انگیزه خوبی برای افرادی باشد که در این راه قدم گذاشته‌اند یا قصد قدم گذاشتن در این راه رادارند باشد.


اما امروز با شرکت نکردن مسئولین شهرستانی در این برنامه پیام دیگری به دانش‌آموزانی که منتظر حضور مسئولین شهرستانی بوده‌اند داشته است.

 

IMG_9686


ایام پایان سال و برگزاری جلسات متعدد در این روزها امری است عادی و ما نیز منکر مشغله فراوان مسئولین در این ایام نمی‌شویم اما حضور حتی ۱۰ دقیقه‌ای در این برنامه‌ها بازخورد بهتری نسبت به حضور نماینده‌های این مسئولین دارد.

 

IMG_9726


برخی مسئولین نماینده خود را برای شرکت در این مراسم راهی کرده بودند که این عمل نیز جای تشکر دارد اما برخی گویا علاوه بر ارسال دعوت‌نامه این برنامه را به‌کلی فراموش کرده یا اصلاً به آن اهمیت نداده‌اند و این جای سؤال از این اشخاص را دارد!
 

ارسال دیدگاه