تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عمل به سیره عملی و علمی زهرا(س) بیمه فرزندان است

کارشناس مسائل دینی و مذهبی گفت: آنچه می‌تواند مادران و فرزندانشان را در امر تربیت، بیمه کند عمل کردن به سیره و رفتار عملی و علمی حضرت فاطمه زهرا (س) است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام رجب‌علی نصرالله‌زاده صبح امروز در طرح آموزش سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: سیره رفتار حضرت فاطمه (س)، الگو و سرمشقی مناسب برای سبک زندگی اسلامی و تربیت صحیح فرزندان است.


وی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) با فرزندان با ادب و احترام رفتار می‌کردند و همیشه سعی در آموزش، تربیت دینی و اخلاقی آنان داشتند، گر چه حضرت فاطمه (س) عمر کوتاهی داشت اما در همین عمر کوتاه آن‌چنان از ایشان رفتار، گفتار، سکنات، اقوال غنی، پرمغز و درس‌آموز نقل‌شده که یک الگوی کامل و بسیار روشن برای زندگی بشری است.


کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان این مطلب که یکی از ابعاد زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، «بعد تربیتی» زندگی آن حضرت است، افزود: از نکات بارز حضرت زهرا (س) در تربیت فرزندان، سبک عملی تشویق به عبادت برای آنان بود، هنگامی که والدین الگوی عملی کودکان برای عبادت پروردگار باشند در آینده و بزرگ‌سالی آن‌ها نیز به پیروی از والدین این راه را پیش خواهند برد.


وی اظهار کرد: کسی که بیش از همه در میدان تعلیم و تربیت نقش ایفا می‌کند و اولین نفری است که کار تربیتی را آغاز می‌کند مادر است و در این جهت تمام حرکات و رفتار مادر، اعم از لبخند، نفس کشیدن، ظاهر و باطن، تأثیر عمیقی بر کودک و روح او می‌گذارد.


نصرالله‌زاده با بیان اینکه آنچه می‌تواند مادران و فرزندانشان را در امر تربیت، بیمه کند عمل کردن به سیره و رفتار عملی و علمی حضرت فاطمه زهرا (س) است، اذعان کرد: تمام عظمت‌ها و شکوه‌هایی که به بهترین صورت در زندگی فرزندان فاطمه (س) متجلی است نشان‌گر تربیت تابناک و آموزه‌های ارزشمند حضرت فاطمه (س) است.


وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ذهنی و دلهره‌های همیشگی پدر و مادر حفظ و سلامت کودک است این نکته در زندگی حضرت زهرا (س) موردتوجه کامل قرارگرفته است.


این کارشناس مسائل دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س)، کودکانش را به محضر رسول خدا (ص) می‌فرستاد تا از دریای دانش متصل به وحی و علم مطلق الهی رسول خدا (ص) استفاده برند و از آنان می‌خواست که آنچه را آموخته‌اند بازگو کنند.


وی افزود: از میان معصومین (ع) آنکه زندگی پر برکتش به‌خصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می‌کند، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا (س) است که آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.


نصرالله‌زاده بیان کرد: در جامعه امروز که نظام سرمایه‌داری غرب با تهاجم فرهنگی خود سعی دارد الگویی مبتذل و غیرانسانی برای زنان و دختران مسلمان ارائه کند مسلماً پرداخت به ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت می‌تواند الگوی عملی مناسبی برای جامعه شیعی باشد.
 

ارسال دیدگاه