تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جلوی سو استفاده از بازار شب عید گرفته شود

فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: در شب عید به دلیل بالا بودن تقاضا جلوی سو استفاده از این مسئله گرفته شود و شاهد داشتن بازار مطمئن وتوام با آرامش در ایام تعطیلات عید برای مردم شهرستان باشیم.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور امشب در جلسه تنظیم بازار عید، اظهار کرد: تنظیم بازار به‌نوعی دخالت دولت برای ایجاد تعادل در بازار و عرضه و تقاضا همچنین ثبات قیمت‌ها است.


فرماندار شهرستان سیمرغ بابیان اینکه تلاش برای تنظیم و ثبات بازار عید با نزدیک شدن به این ایام بسیار مهم است، تصریح: تنظیم بازار انجام می‌شود تا اقلام موردنیاز مردم به‌اندازه کافی در بازار وجود داشته و قیمت‌ها نیز دارای ثبات کافی باشد تا مردم در این ایام دغدغه و نگرانی نداشته باشند.


وی ادامه داد: این کار دستگاه‌های دولتی است و در دنیا این امر مرسوم است که دولت برای ثبات قیمت‌ها ورود پیدا می‌کند و دولت نیز با این نگاه به این موضوع ورود پیدا می‌کند.


این مسئول با اشاره به اینکه قبل از ورود دولت خود اصناف باید این کار را انجام دهد و ورود پیدا کند، اظهار کرد: انجام این کار اعتماد و اطمینان بیشتری را برای بازاریان ایجاد می‌کند.


وی با تأکید بر اینکه اصناف از خط انصاف در این ایام خارج نشوند، گفت: بازار توسط خود بازاریان و اصناف تنظیم شود چراکه نظارت خود اصناف و واحدهای صنفی در بازار تأثیرگذارتر است و تأکید نیز بر این است که خود اصناف قبل از سایر دستگاه‌های دولتی و اعضای ستاد تنظیم بازار، برای تنظیم بازار ورود پیدا کنند.


یداله‌پور خاطرنشان کرد: تعزیرات حکومتی نیز باید ورود جدی داشته و با کوچک‌ترین تخلف برخورد جدی صورت گیرد تا جلوی سوءاستفاده احتمالی در طول این ایام گرفته شود.


وی ادامه داد: در شب عید به دلیل بالا بودن تقاضا جلوی سو استفاده از این مسئله گرفته شود و شاهد داشتن بازار مطمئن وتوام با آرامش در ایام تعطیلات عید برای مردم شهرستان باشیم.


فرماندار شهرستان سیمرغ خاطرنشان کرد: اگر احساس کنیم در بحث تنظیم بازار مراعات نمی‌شود و افرادی هستند که از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند، تعزیرات حکومتی ورود پیدا می‌کند و با کوچک‌ترین تخلف برخورد جدی صورت می‌گیرد.


وی بیان کرد: برنامه تنظیم بازار از ۱۵ اسفند شروع‌شده و تا ۱۵ فروردین نیز ادامه خواهد داشت.


این مسئول بابیان اینکه ۵ فروشگاه عرضه مواد غذایی زیر قیمت مصرف‌کننده در شهرستان مشخص‌شده است، اظهار کرد: دو واحد نانوایی کشیک نیز در ایام تعطیلات عید در شهرستان مشخص‌شده است.
 

ارسال دیدگاه