تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۲۳:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لایروبی رودخانه تالار یکی از موارد جلوگیری از بروز سیل

بخشدار بخش مرکزی سیمرغ انجام لایروبی رودخانه تالار از ابتدا تا انتهای حوزه شهرستان را یکی از موارد جلوگیری از بروز این مشکلات دانست و گفت: اصلاح پل روستای برج‌خیل نیز از مواردی است که باید انجام شود.

حسین زاهدی‌خطیر در گفت‌وگو با سیمرغ ما، با اشاره به طغیان و بالا آمدن آب رودخانه تالار در روزهای گذشته در این شهرستان، اظهار کرد: به دلیل بارندگی و بارش مداوم باران بالا آمدن آب و آب‌گرفتگی را در برخی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان را شاهد بوده‌ایم.

 

بخشدار بخش مرکزی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه آب‌گرفتگی در روستای برج‌خیل با شدت بیشتری همراه بوده است، تصریح کرد: ساعت ۱۱ شب سه‌شنبه توسط دهیار این روستا از این موضوع مطلع شده و بلافاصله برای آزادسازی مسیر آب و جلوگیری از آب‌گرفتگی روستا از دو دستگاه بیل مکانیکی وارد عمل شدند.

 

 

IMG_8596

 

وی با اشاره به اینکه این حادثه خسارت‌هایی را نیز در پی داشته است، خاطرنشان کرد: چهل واحد مسکونی روستایی دچار آب‌گرفتگی و خسارت گردیده است.

 

زاهدی‌خطیر بابیان اینکه بخش اعظمی از باغ مرکبات دچار آب‌گرفتگی شده و چندین واحد مرغداری و مرغ‌های محلی نیز دچار آسیب جدی شده است، خاطرنشان کرد: ۵۵ درصد از جاده‌های دسترسی بین مزارع تخریب گردیده است.

 

وی ادامه داد: به ۴۲۵ هکتار از اراضی در دست تجهیز و نوسازی در این بخش نیز خسارت واردشده که باعث شده ادامه عملیات تجهیز به مدت ۲۰ روزبه تعویق بی‌افتد.

 

IMG_8572

 

این مسئول با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از دامداری‌های منطقه و چندین رأس گاو و گوسفند دچار خسارت شده‌اند، اظهار کرد: زمین‌های زراعی قابل‌کشت توت‌فرنگی، نخود شیرین، باقلا، سیر، شبدر و جو نیز دچار آب‌گرفتگی شدند.

 

وی انجام لایروبی رودخانه تالار از ابتدا تا انتهای حوزه شهرستان را یکی از موارد جلوگیری از بروز این مشکلات دانست و گفت: اصلاح پل روستای برج‌خیل نیز از مواردی است که باید انجام شود.

 

بخشدار بخش مرکزی شهرستان سیمرغ با اشاره به اجرای کانال زهکش جامع در مسیر جاده بهنمیر از میدان شهید کشوری تا روستای دینه‌سر را از دیگر موارد لازم برای جلوگیری از بروز این مشکلات دانست و گفت: برای اجرای این طرح به ۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

ارسال دیدگاه