تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رسیدگی به زیرساخت‌های کیاکلا کمک جدی به استان است

شهردار کیاکلا گفت: مسئولان استانی نگاه ویژه‌ای به این شهر داشته باشند چرا که رسیدگی به کیاکلا و زیرساخت‌هایش عملاً کمک جدی به استان است.

رامین فرشیدفر امروز در گفت وگو با سیمرغ ما، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: براساس بررسی های میدانی که در ابتدای ورود به شهرداری شده است، محورهای مواصلاتی، ورودی های شهر کیاکلا و به تکاپو انداختن قلب کیاکلا مورد توجه و تمرکز ما قرار گرفته بود.

 

وی با بیان اینکه در این بین مشکلات مردم نیز مدنظر ما قرار داشته است، تصریح کرد: حل مشکلات مردم در کوچه پس کوچه شهر نیز مورد پیگیری است و تمام تلاش خود را برای حل این مشکلات به کار بسته ایم.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به پروژه خیابان امام (ره)، تصریح کرد: خیابان امام، یک خیابان با نوستالژی در خاطر مردم کیاکلا و قلب شهر محسوب می شود.

 

وی با اشاره به قدمت کیاکلا، افزود: این خیابان همانند قلب در بدن انسان می ماند که با گذشت سال ها بدن بزرگ شده اما قلب کوچک مانده و دیگر توان جوابگویی به این بدن را ندارد.

 

این مسئول بیان کرد: به دلیل کم عرض بودن خیابان امام، شهرداری اقدام به تعریض این خیابان گرفته است چرا که تعریض خیابان امام سبب افزایش تردد و رفت وآمد در این خیابان شده و این افزایش تردد نیز سبب افزایش رونق کسب وکار مغازه داران و بازاریان این خیابان می شود.

 

فرشیدفر مشکل اساسی در راستای تعریض خیابان امام را عدم انجام عقب نشینی ها دانست و گفت: عقب نشینی های این خیابان انجام نشده، اما شهرداری منتظر انجام عقب نشینی ها نمانده و کار تعریض را شروع کرده است.

 

وی با اظهار امیدواری از انجام عقب نشینی ها و شکل گیری پیاده روها، تصریح کرد: امیدواریم تا پایان دوره شهرداری تعریض خیابان امام از میدان کشوری تا میدان انقلاب (بسیج سابق) را داشته باشیم تا هم به ساخت وساز و نمای پوسته تجاری شهر کمک شده باشد و هم رونق بازار را در خیابان شاهد باشیم.

 

شهردار کیاکلا یکی از مشکلات شهر را درآمدهای محدود داخلی دانست و اظهار کرد: به نظر می رسد شهرستان و شهری که مزین به اسم شهید کشوری است شاید در شان و شایسته این شهید والامقام و مردم شهیدپرور این خطه نباشد که با این محرومیت ها مواجه باشد.

 

فرشیدفر با اشاره به قدمت ۵۴ ساله کیاکلا، بیان کرد: شهری با این قدمت یا زیرساخت هایش فرسوده شده یا زیرساختی وجود ندارد ولی آنچه به نظر می رسد این شهرستان نگاه ویژه استانی را لازم دارد تا به جایگاه قدیمش بازگردد.

 

وی ادامه داد: جایگاه این شهر درگذشته مواصلاتی بوده و برای مسافرت به خراسان و ارتباط بین غرب و شرق مازندران بسیار مهم و پررفت وآمد بوده، اما زیرساخت های این شهر در راستای زمان توسعه پیدا نکرده و کیاکلا با ظرفیت‌های بالا را تبدیل به شهر محروم امروز کرده است.

 

این مسئول با بیان اینکه کیاکلا فقط ۱۵ دقیقه با مرکز مازندران فاصله دارد، تصریح کرد: مسئولان استانی نگاه ویژه ای به این شهر داشته باشند چرا که رسیدگی به کیاکلا و زیرساخت هایش عملاً کمک جدی به استان است.

 

وی افزود: اگر به زیرساخت ها رسیدگی شود می تواند بسیار کمک حال استان باشد چرا که کیاکلا می تواند بخش اعظم ترافیکی استان را حل کند.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به موقعیت استراتژیک این شهر، تصریح کرد: کیاکلا با توجه به این موقعیت مکان بسیار مناسبی برای ارائه خدمات توریستی، درمانی، اقامتی و صنعتی است.

 

وی یکی ویژگی های شهر کیاکلا برای ارائه این خدمات را دسترسی مناسب دانست و بیان کرد: کیاکلا به چند شهر مهم استان دسترسی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ای دارد و این زمان، زمان رفت وآمد بین دو منطقه در شهرهای بزرگ است ولی در کیاکلا این فاصله زمانی رفت وآمد بین دو شهر هم جوار است.

 

فرشیدفر با مناسب دانستن قیمت زمین در کیاکلا، تصریح کرد: فاصله نزدیک به راه آهن قائم شهر، فاصله مناسب به فرودگاه دشت ناز ساری، فاصله ۲۰ دقیقه ای به مرکز اداری استان و دسترسی مناسب به غرب استان از دیگر ویژگی های این شهر است.

 

وی افزود: این ظرفیت ها می تواند در زمینه ی توریستی و اقامتی شکوفا شود برای مثال کسی که برای تفریح به بابلسر آمده است می تواند محل اسکانش در کیاکلا باشد یا کسی که از استان های هم جوار برای شرکت در همایش یا کار اداری می تواند در کیاکلا اسکان داشته باشد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم یک مرکز درمانی در این منطقه احداث کنیم حوزه نفوذ این مرکز برای ارائه خدمات با شهرهای هم جوار فاصله زمانی بین ۱۵ تا ۲۵ دقیقه است در صورتی که زمان انتقال بیمار در داخل هر یک از این شهرها برای شهروندان همان شهر با توجه به شبکه ترافیک و دیگر مسائل شاید بیشتر از ۲۵ دقیقه باشد.

 

وی ادامه داد: اگر با دید صنعتی به کیاکلا نگاه کنیم به راحتی می توان از کیاکلا به مرکز، غرب و شرق استان تردد داشت و راه آهن، فرودگاه و راه های اصلی ترابری برای حمل ونقل و انتقال نیز به راحتی در دسترس است.

 

شهردار کیاکلا بیان کرد: راه های مواصلاتی، قیمت مناسب زمین و وجود زمین با متراژ بالا قابلیت و ظرفیت سرمایه گذاری در حوزه های توریستی، درمانی، صنعتی، اقامتی و خدماتی را در این شهرستان فراهم کرده است.

 

وی گفت: انتظار ما و مردم کیاکلا این است که اگر مشکلات کیاکلا دیده و حل شود، می تواند آن نقش مؤثری را که درگذشته داشته ایفا کند ولی این ایفای نقش کمک به خود شهر نیست بلکه کمک به استان است.

ارسال دیدگاه