تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۲۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توجه ویژه شهرداری‌ها به مدارس استثنایی

رئیس اداره آموزش استثنایی استان مازندران بابیان اینکه آموزش‌وپرورش استثنایی از زحمت‌کش‌ترین قشرها است، گفت: وضعیت ما به‌گونه‌ای است که نیازمند توجه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه شهرداری‌ها هستیم.

به گزارش سیمرغ ما، سید شمس‌الله حسینی عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: مدرسه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه بهار که در شهرستان سیمرغ وجود دارد با ۴۲ دانش‌آموز و ۱۵ نیروی انسانی مشغول به کار است.

 

وی افزود: معلولیت‌هایی که در این مدرسه در حال درس خواندن هستند کم‌توان ذهنی، جسمی و حرکتی، نابینایان و ناشنوایان هستند.

 

رئیس اداره آموزش استثنایی استان مازندران بابیان اینکه تمام رویکرد سازمان آموزش استثنایی آموختن مهارت به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه است، تصریح کرد: دانش‌آموزان بعد از اتمام سال ششم ابتدایی به کلاس‌های پیش حرفه‌ای یا همان دوره راهنمایی راه می‌یابند و بعدازآن نیز وارد دوره متوسطه حرفه‌ای می‌شوند و عموماً در حال یادگیری حرفه هستند.

 

وی ادامه داد: آسیب‌پذیری نسبت به بیماری‌ها و محدودیت‌های که وجود دارد برای حضور در مدرسه از مسائلی است که با آن روبه‌رو هستیم.

 

حسینی با اشاره به رویکردهای جدید ایجادشده در آحاد مردم و دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه شهرداری‌ها، بیان کرد: شهرداری‌ها واقعاً در حال تلاش برای این دانش‌آموزان هستند.

 

وی افزود: شکل گرفتن خط ویژه عبور نابینایان در پیاده‌روها و ساخت گلخانه در مدارس استثنایی ازجمله فعالیت‌های شهرداری‌ها است.

 

رئیس اداره آموزش استثنایی استان مازندران بابیان اینکه در این فعالیت‌ها نقص‌هایی وجود دارد ولی شروع کار خوبی است، خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین مشکل آموزش‌وپرورش استثنایی بحث سرویس دانش‌آموزان با نیازهای ویژه است.

 

این مسئول با اشاره به شرایط خاص این دانش‌آموزان و استفاده از سرویس برای آن‌ها، اظهار کرد: یکی از دلایلی که نیازمند سرویس هستیم بحث ویژگی‌های خود دانش‌آموزان و مشکل والدین این دانش‌آموزان است.

 

وی بابیان اینکه افتخار من این است که نمایندگی ۵ هزار دانش‌آموزان با نیازهای ویژه رادارم، گفت: اعتقاد من بر این است که کار کردن در این حوزه یک میانبر به بهشت است.

 

رئیس اداره آموزش استثنایی استان مازندران بابیان اینکه آموزش‌وپرورش استثنایی از زحمت‌کش‌ترین قشرها است، تصریح کرد: وضعیت ما به‌گونه‌ای است که نیازمند توجه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه شهرداری‌ها هستیم.

 

وی افزود: با مراجعه‌ای که به مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران داشتم، ایشان از کمک به این دانش‌آموزان خیلی استقبال کردند و نامه‌ای برای شهرداری‌ها تنظیم کردند و در برنامه بودجه سال جاری شهرداری‌ها در ردیف و ماده ۱۶ شهرداری‌ها بتوانند سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان به‌صورت کامل یا بخشی از آن را پرداخت کنند.

 

حسینی با اشاره به اینکه چند شهرستان در این زمینه به‌ خوبی عمل کرده‌اند، گفت: برخی شهرستان‌ها با تغییر کاربری در حیاط مدارس استثنایی با ایجاد مغازه، کمک‌حال این مدارس شدند.

 

وی ادامه داد: در شهرستان سیمرغ نیز انتظار ما نگاه به این دانش‌آموزان است.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در پایان گفت: قسمت دوم کمک‌حال ما خیرین هستند که خوشبختانه در سیمرغ، خیرین به دانش‌آموزان ما توجه ویژه دارند.

ارسال دیدگاه