تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۲۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان تهیه شود

معاون فرماندار شهرستان سیمرغ بابیان اینکه سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان تهیه شود، گفت: اداره جهاد کشاورزی کلید این کار را زده است و چون این بحث نیازمند مطالعه است امیدواریم تا سال ۹۵ این سند آماده‌شده باشد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد عصر امروز در هفتمین جلسه کارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سیمرغ، با اشاره به کشاورزی بودن شهرستان سیمرغ اظهار کرد: این کارگروه از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی افزود: همه باید با جدیت تمام به عملیاتی شدن مطالب مطرح‌شده در این کارگروه بپردازیم.

 

معاون فرماندار شهرستان سیمرغ بابیان اینکه سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان تهیه شود، تصریح کرد: اداره جهاد کشاورزی کلید این کار را زده است و چون این بحث نیازمند مطالعه است امیدواریم تا سال ۹۵ این سند آماده‌شده باشد.

 

وی در ادامه با اشاره به لزوم پرداخت حق آبِ دولت، بیان کرد: کشاورزان عزیز به دولت مقروض هستند نه به دستگاه‌های دولتی و دولت نیز برای اجرای پروژه‌هایش نیازمند به وصول این مطالبات است.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه پروژه و ریز پروژه‌های سد البرز برای شهرستان از اولویت خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: ریز پروژه‌هایی که مانده اجرایی شود.

 

وی افزود: لازم است در سال ۹۵ بهره‌برداری کانال‌های درجه‌یک و درجه‌دو را داشته باشیم تا کشاورزان با کمترین مشکل آب مواجه شوند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از وظایف اداره جهاد کشاورزی لایروبی کانال‌های درجه سه و چهار است، تصریح کرد: در کنار لایروبی به مسئله مکانیزاسیون نیز توجه شود و آن را جزو برنامه‌های سال ۹۵ خود قرار دهند.

 

وی ادامه داد: یکپارچه‌سازی اراضی نیز بخش اعظمی به این موضوع کمک خواهد کرد.

 

معاون فرماندار سیمرغ با مهم دانستن بحث تشکیل تعاونی در بین کشاورزان، تصریح کرد: اگر تعاونی شکل گیرد هم کارها راحت‌تر انجام می‌شود و هم می‌توان خدمات بهتری ارائه داد.

 

وی افزود: یکی از موارد ضروری برای شهرستان تشکیل این تعاونی‌ها است و کمک‌های لازم نیز برای تشکیل تعاونی‌ها در نظر گرفته شود.

 

حبیب‌نژاد با تأکید برجذب حداکثری اعتبارات مکانیزاسیون‌سازی، اظهار کرد: جذب بیشتر این اعتبارات یک امتیاز ویژه برای شهرستان است.

 

وی ادامه داد: بانک‌ها نیز فضا را برای دریافت این وام‌ها سهل‌الوصول کنند تا همه کشاورزان بتوانند کشاورزی مکانیزه را راه‌اندازی کنند.

 

این مسئول در پایان گفت: روند خوبی را در بخش تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی شاهد بودیم و امیدواریم در سال آینده شاهد تجهیز و نوسازی بخش اعظمی از زمین‌های کشاورزی شهرستان سیمرغ باشیم.

ارسال دیدگاه