تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسابقات تیراندازی اهداف پروازی در سیمرغ برگزار شد+تصاویر

این دوره از مسابقات با حضور ۹۰ شرکت‌کننده از تمامی شهرهای استان و ۱۰ شرکت‌کننده نیز از شهرهای سمنان، تهران، ورامین، بندرترکن و گرگان در دو گروه آقایان و بانوان برگزار شد و این شرکت‌کنندگان در ۱۷ راند به رقابت با یکدیگر پرداختند.

به گزارش سیمرغ ما، از صبح دیروز و با حضور مردم و علاقه‌مندان به تیراندازی مسابقه تراپ به مناسبت دهه‌فجر و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای روستای دینه‌سر در زمین ورزشی این روستا برگزار شد.

 

IMG_6881

 

این مسابقات قرار بود در ایام‌الله دهه فجر برگزار شود که به دلیل مساعد نبود شرایط آب و هوایی امروز برگزار شد.

 

از ساعت ۹ صبح علاقه‌مندان و تیراندازان مختلف از سطح استان و کشور در کنار هم جمع شده و به رقابت پرداختند.

 

این دوره از مسابقات با حضور ۹۰ شرکت‌کننده از تمامی شهرهای استان و ۱۰ شرکت‌کننده نیز از شهرهای سمنان، تهران، ورامین، بندرترکن و گرگان در دو گروه آقایان و بانوان برگزار شد و این شرکت‌کنندگان در ۱۷ راند به رقابت با یکدیگر پرداختند.

 

 

 

در پایان نیز در بخش آقایان مهرداد پورزمان از بابلسر، برزو صیادی از سرخ‌رود، امید شیردل محمودآباد، ارسلان ضیاءپور از بابلسر، سیروس براری و رحیم براری از سرخ‌رود به ترتیب عناوین اول تا ششم را به دست آوردند.

 

در بخش بانوان نیز شیوا شعبان‌نژاد از ساری، سارا دل‌فروز از بهشهر و شکوفه اکبرپور از سیمرغ به عناوین اول تا سومی دست یافتند.

 

این دوره از مسابقات با استقبال خوب مردم روبه‌رو شد و به دلیل هیجان بالای مسابقه تماشاگران از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر بدون وقف مشغول تماشای مسابقه بودند.

IMG_6995

یکی از حواشی جالب این مسابقه شرکت بانوانی بود که برای اولین بار دست به اسلحه شدند و بعد از شلیک کردن از هیجان زیاد این ورزش تعریف می‌کردند.

 

شیوا شعبان‌نژاد در حاشیه این مسابقه در گفت‌وگو با سیمرغ ما، بابیان اینکه ۶ ماه است که این ورزش را پیگیری می‌کند، اظهار کرد: با کمک، ‌مربی خود از ابتدای این رشته را به‌صورت حرفه‌ای شروع کرده‌ام.

 

وی ادامه داد: از همان اول کار سعی کردم تا در تمام مسابقات برگزارشده شرکت کنم تا استرسی که وجود دارد از بین بروم چون معمولاً تیراندازی را یک ورزش مردانه می‌دانند و بانوان کمتری در این ورزش حضور دارند استرس خاص خودش را دارد.

 

IMG_6776

 

این بانوی تیرانداز بابیان اینکه به دلیل هیجان بالای این رشته به آن علاقه پیدا کردم، تصریح کرد: من شخصاً آدمی هستم که به دنبال هیجان می‌گردم و تیراندازی نیز رشته پرهیجانی است.

 

شعبان‌نژاد با اشاره به کسب مقام اول در مسابقه تیراندازی ساست تهران، اظهار کرد: این مسابقه ازلحاظ کیفیت و امکانات هم برای آقایان و هم بانوان در حد بسیار خوبی و بالایی قرار داشت.

 

وی ادامه داد: در استان و شهرستان به علت اینکه این رشته یک‌رشته مردانه تلقی می‌شود، بانوان از امکانات خیلی کمتری نسبت به آقایان برخوردار هستند و میزان فشنگ‌ها نیز خیلی کم است.

 

این بانوی تیرانداز بابیان اینکه باشگاه استاندارد و خاصی برای بانوان در این رشته وجود ندارد، تصریح کرد: اگر مسئولین در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام دهند، خانم‌ها علاقه‌مند زیادی به این رشته وجود دارد.

 

وی در پایان گفت: تیراندازی یک‌رشته عالی است و به دیگر بانوان نیز پیشنهاد می‌کنم برای یک‌بار هم که شده این رشته را امتحان بکنند.

 

سارا دل‌فروز، دیگر بانوی شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در گفت‌وگو با سیمرغ ما، بابیان اینکه در حدود ۴ ماه است که در حال تمرین این رشته است، اظهار کرد: این رشته را به خاطر شور و هیجانش انتخاب کرده است.

 

IMG_6817

 

وی ادامه داد: بعد از هر بشقاب شکاندن انرژیِ خاصی دریافت می‌کنم و سرحال می‌شوم.

 

این بانوی تیرانداز خاطرنشان کرد: مشوق اصلی من برای شرکت در این رشته ابتدا همسرم و بعدازآن آقای احمد بابایی رئیس هیئت تیراندازی شهرستان سیمرغ بوده است.

 

وی افزود: اولین تجربه مسابقه من در مسابقات استانی زاغ‌مرز بود که در آنجا تنها بانوی شرکت‌کننده در بین ۷۰ شرکت‌کننده بودم که برای ایجاد انگیزه برای ادامه این رشته مدال طلای نمادین را دریافت کردم.

 

دل‌فروز در پایان خواستار حمایت مسئولین استانی و شهرستانی از این ورزش شد و گفت: مشکلاتی در رابطه با دستگاه و باشگاه و زمین ورزشی این رشته در شهرستان وجود دارد که نیازمند کمک مسئولین است.

 

علی‌اکبر رجبی در حاشیه بازدیدی که از این مسابقه داشت در گفت‌وگو با سیمرغ ما، خبر از فعال بودن ۲۶ هیئت تیراندازی در سطح شهرستان‌های استان داد و گفت: وضعیت تیراندازی استان در سطح بالایی قرار دارد.

 

IMG_6894

 

وی ادامه داد: در بحث تیراندازی با توجه به شرایط و هزینه‌های سنگین سلاح، فشنگ و دستگاه‌های تیراندازی کار به‌سختی پیش می‌رود اما با کمک بچه‌ها و تیراندازان هیئت و استفاده از این کمک‌ها کار را به‌پیش می‌بریم.

 

رئیس هیئت تیراندازی استان مازندران خاطرنشان کرد: در بخش اهداف پروازی ۷ ملی‌پوش و در بخش تیراندازی ثابت یک ملی‌پوش حرفه‌ای داریم.

 

وی افزود: در بخش اهداف پروازی جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور داریم و تیرانداز بسیار حرفه‌ای در این بخش‌داریم.

 

رجبی با اشاره به تازه تأسیس بودن هیئت شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: این شهرستان به‌ خوبی در حال کار است ولی باید تلاششان در بخش ثابت و تپانچه بادی بیشتر شود.

 

وی ادامه داد: شاهد برگزاری مسابقات بسیار خوبی در شهرستان سیمرغ بوده‌ایم.

 

رئیس هیئت تیراندازی استان مازندران بابیان اینکه با مشکل میدان تیراندازی اهداف پروازی در سطح شهرستان سیمرغ روبه‌رو هستیم، گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا جایگاه بسیار خوبی در شهرستان برای دوستداران این ورزش فراهم کنیم.

 

IMG_6841

 

وی خاطرنشان کرد: تیراندازی یک ورزش بسیار جذاب و ورزشی است که همه افراد می‌توانند در آن شرکت بکنند.

 

رجبی بابیان اینکه سیمرغ پتانسیل این ورزش را دارد، تصریح کرد: امیدواریم این مسیر در سیمرغ ادامه پیدا کند و شاهد پرورش تیراندازان بسیار خوبی در این منطقه باشیم.

 

وی علاقه بانوان نسبت به این رشته را بسیار بالا دانست و گفت: در سطح استان دو ملی‌پوش خانم که قهرمانی آسیا را نیز در کارنامه خوددارند و تیرانداز ماهری هستند.

 

رئیس هیئت تیراندازی استان مازندران در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک و مساعدت مردم و مسئولین شاهد حرکات خوبی در رابطه با این رشته باشیم.

 

احمد بابایی نیز در پایان این مسابقه در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: باشگاه تیراندازی تاپ سیمرغ چند وقتی است که در شهرستان تشکیل‌شده است اما متأسفانه از زمین و جایگاه ویژه برای این تمرین برخوردار نیست.

 

وی ادامه داد: باوجود نبود زمین و جایگاه مناسب با شرکت در مسابقات مختلف استانی و کشوری سیمرغ به‌عنوان یکی از وزنه‌های تیراندازی در استان شناخته‌شده است.

 

رئیس هیئت تیراندازی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه تیراندازی سیمرغ روبه‌پیشرفت است، خاطرنشان کرد: نیازمند کمک و حمایت مسئولین برای راه‌اندازی باشگاه تیراندازی و پیشرفت بهتر این ورزش در شهرستان هستیم.

IMG_6770

به گزارش سیمرغ ما، از حواشی جالب این مسابقه به حضور رئیس هیئت تیراندازی استان مربوط می‌شد که به صورت افتخاری یکی از شلیک‌های حرفه‌ای با یک دست خود را انجام دادند که تشویق حاظران را نیز در پی داشته است.

 

در قسمتی از برنامه نیز از تیراندازان جوان که در این مسابقه شرکت کردند تقدیر به عمل آمد تا تشویقی برای ادامه این رشته باشد.

ارسال دیدگاه