تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ - ۹:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بزرگ‌ترین مجموعه موج‌ها آبی استان مازندران افتتاح شد+تصاویر

این مجموعه آبی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و زیربنایی بالغ‌بر ۲۵۰۰ مترمربع و بااعتبار هزینه حدود ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی ساخته شد.

به گزارش سیمرغ ما، بزرگ‌ترین و مجهزترین مجموعه فرهنگی تفریحی توریستی آبی استان مازندران بعد از ۱۷ ماه تلاش در شهرستان سیمرغ افتتاح شد.

 

شروع ساخت این مجموعه تفریحی توریستی با حمایت بانک توسعه و تعاون و سرمایه‌گذاری شخصی بود که بعد از گذشت کمتر از دو سال به ثمر نشسته است.

 

IMG_6384

این پروژه هم‌اکنون به‌عنوان یکی از بهترین پروژه‌های بزرگ آبی شمال کشور و استان مازندران شناخته می‌شود.

 

این مجموعه آبی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و زیربنایی بالغ‌بر ۲۵۰۰ مترمربع و بااعتبار هزینه حدود ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی ساخته شد.

 

امکانات موجود در این پروژه شامل استخر سه متری، سونای خشک و بخار، جکوزی گرم، استخر آب سرد، سالن ماساژ، رختکن ۲۰۰ نفرِ، آب‌درمانی، تردمیل آبی، سرسره آبی، حمام سنتی و… است.

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در آیین افتتاح این مجموعه آبی اظهار کرد: همیشه افسوس می‌خوریم که چرا شهر و شهرستان ما عقب‌مانده است و پیشرفت نمی‌کند.

 

وی ادامه داد: در قرآن آمده است "اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم" یعنی اگر می‌خواهی تغییر بکنید باید در خودمان تحول ایجاد کنیم.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ خاطرنشان کرد: برای آبادانی شهر ما به‌تنهایی انتظار اعانه دولتی بخواهیم داشته باشیم سخت است اما حضور مردمی خیلی از کارها را به‌راحتی انجام می‌دهد.

 

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی با حضور پرشور مردم تبدیل به جمهوری اسلامی شد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی یعنی نقش و حضور مردم.

 

IMG_6221

یوسفی با اشاره به اینکه آمریکا با حضور مردم مجبور می‌شود ایران هسته‌ای را بپذیرد، تصریح کرد: مردم اداره بزرگی کردند و آن تحقق بخشیدن به حکومتی که انشا الله متصل به حکومت ولی‌الله اعظم است.

 

وی خاطرنشان کرد: یوم‌الله ۲۲ بهمن را در پیش داریم و حضور شما پاسخ دندان‌شکن به دشمن است.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ بابیان اینکه به ایام انتخابات نزدیک می‌شویم، اظهار کرد: در انتخابات باید بیدار بود و به جهتی رویم که ولایت‌فقیه و رهبری تقویت شود.

 

رامین فرشیدفر نیز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین مجموعه آبی استان مازندران ضمن گرامی داشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: هر شهری برای پیشرفت باید چشم‌اندازی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: شهر کیاکلا و شهرستان سیمرغ برای ده سال آینده خود دو موضوع گردشگری و ترافیکی و شاه‌راه انتقال مسافران از غرب استان به شرق استان است.

 

شهردار کیاکلا با اشاره به قدمت شهر کیاکلا، تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر کیاکلا تمرکز پروژه‌هایش را رو به سمتی هدایت می‌کند به‌به کارکردی که کیاکلا درگذشته داشته است دست یابد.

 

IMG_6237

وی افزود: یکی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان سیمرغ از بابت گردشگری و توریست است چراکه فقط توریست اقامتی نیست بلکه توریست درمانی، توریست ورزشی و توریست صنعتی نیز داریم.

 

این مسئول بابیان یک مثال، تصریح کرد: اگر احیاناً یک مرکز درمانی در شهر ساری وجود داشته باشد برای دسترسی پیدا کردن به آن از شهرهای قائم‌شهر یا بابل حدود ۴۵ دقیقه زمان برای دسترسی به آن مرکز لازم است اما اگر این مرکز در کیاکلا باشد از شهرستان‌های اطراف بافاصله ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به کیاکلا یا سیمرغ دسترسی داریم.

 

فرشیدفر با اشاره به نزدیک بودن سیمرغ به مرکز اداری شهرستان، اظهار کرد: اگر سرمایه‌گذاران به‌گونه‌ای هدایت شوند که اقامتشان در کیاکلا باشد زمین باقیمت پایین در اختیارشان قرار می‌گیرد، هزینه ساختشان بسیار ارزان است همچنین به راه‌آهن قائم‌شهر، فرودگاه ساری و دسترسی به مکان‌های توریستی مانند بابلسر و بهنمیر نیز وجود دارد و موقعیت مکانی یکی از مهم‌ترین نکات در اجرای پروژه‌ها است.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که مهم است زمین‌هایی با متراژ بالا برای اجرای پروژه است تا در چند فاز آینده پاسخگوی آن مجموعه باشد.

 

شهردار کیاکلا بابیان اینکه در کیاکلا و شهرستان سیمرغ زمین‌هایی با متراژ بالا وجود دارد، گفت: سرمایه‌گذاران می‌توانند از این زمین‌ها باقیمت بسیار مناسب و شرایط بسیار خوب استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: چشم‌اندازی که شهرداری و شورای اسلامی برای شهر کیاکلا در نظر گرفته بخشی از آن گردشگری است که یکی از مهم‌ترین گام‌هایش با افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین مجموعه فرهنگی تفریحی توریستی آبی سیمرغ (موج‌های آبی سیمرغ) برداشته‌شده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: این مسئله یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که می‌تواند در توسعه شهر کیاکلا بسیار کارساز باشد.

 

وی در پایان گفت: این قول را از طرف شهرداری و شورای شهر کیاکلا می‌دهد که این مجموعه کمال همکاری را با همه عزیزانی که قصد سرمایه‌گذاری در این شهر رادارند، دارد و شهرداری کیاکلا کاملاً حمایت می‌کند و تخفیف‌های ویژه‌ای را نیز در نظر می‌گیرد.

 

علیرضا یونسی نیز در آیین افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین مجموعه فرهنگی تفریحی توریستی آبی سیمرغ (موج‌های آبی سیمرغ) ضمن گرامی داشت ایام‌الله مبارک دهه فجر و روز ۲۲ بهمن، اظهار کرد: از سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران این برنامه کمال تشکر رادارم.

 

وی ادامه داد: این افراد در شرایطی که کشور در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد به‌جای استفاده از سرمایه خود در بانک‌ها، شهامت به خرج داده و کار بزرگی را در این شهرستان انجام دادند.

 

IMG_6265

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بابیان اینکه برای توسعه و سازندگی در شهر و کشور نیاز به سرمایه‌گذاری، ازخودگذشتگی و همدلی دارد، تصریح کرد: این کار نمونه بارزی از این اقدام بوده که بسیار ارزشمند است.

 

وی افزود: امروز شرایط سرمایه‌گذاری در این شهرستان وجود دارد و دولت نیز در این زمینه کمک می‌کند.

 

یونسی یکی از مؤلفه‌های سرمایه‌گذاری را وجود امنیت دانست و تصریح کرد: خوشبختانه در کشوری زندگی می‌کنیم که بالاترین شکل امنیت در آن برقرار است.

 

وی دیگر مؤلفه سرمایه‌گذاری را وجود مشتری و بازار مناسب دانست و گفت: خوشبختانه مازندران به‌گونه‌ای از وضعیت ممتازی برخوردار است که ما ریالی هزینه جذب مشتری نمی‌کنیم بلکه مردم به خاطر این طبیعت زیبا و با پای خودشان به شهر و دیار ما می‌آیند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه از فرصت و زمینه بسیار مناسبی برخوردار هستیم، اظهار کرد: از عزیزانی که از تمکن مالی برخوردار هستند و یا افرادی که از تمکن مالی برخوردار نیستند، خواهش می‌کنم شرکت تعاونی تشکیل دهند چراکه این با همه طبیعت بکر، زمین بکر، مغز بکر ما می‌توانیم به توسعه شتاب بیشتری دهیم.

 

وی ادامه داد: ما سرمایه‌های بی‌بدیلی داریم و اگر مغزها، اندیشه‌ها و اراده‌ها را در کنار هم قرار دهیم از این ظرفیتی که بعد از برجام برای دولت عزیز ایجادشده همراه با شرایط بین‌المللی مساعد استفاده می‌کنیم.

 

IMG_6333

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بابیان اینکه مردم نسبت به آینده امیدوارند و ما باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: مردم دیگر از بگوومگوهای سیاسی خسته شده و به دنبال رسیدن به آرامش هستند.

 

IMG_6341

 

وی ادامه داد: اگر علم و فناوری در جامعه توسعه پیدا کند این اطمینان را به شما می‌دهم استانداری به‌عنوان نماینده عالی دولت از اقدامات این‌چنینی کاملاً حمایت می‌کند و درب فرمانداری‌ها نیز به روی‌کسانی باز است که به دنبال توسعه شهر هستند.

 

IMG_6361

 

به گزارش سیمرغ ما، بعد از اجرای مراسم افتتاح علی‌رضا یونسی به همراه حبیب حسین‌زادگان از این پروژه بازدید به عمل آوردند.

ارسال دیدگاه