تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ - ۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چهار پروژه روستایی بخش مرکزی شهرستان سیمرغ افتتاح شد+تصاویر

از صبح امروز با حضور جان‌الله عبدی مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران در شهرستان سیمرغ پروژه‌های بخش روستایی این شهرستان کلنگ زنی شده یا به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش سیمرغ ما، در بیست‌ویکمین روز بهمن‌ماه سال جاری شاهد بهره‌برداری و کلنگ زنی پروژه‌های مختلفی در سطح شهرستان سیمرغ بوده‌ایم.

 

از صبح امروز با حضور جان‌الله عبدی مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران در شهرستان سیمرغ پروژه‌های بخش روستایی این شهرستان کلنگ زنی شده یا به بهره‌برداری رسیده است.

 

IMG_6100

 

اولین پروژه روستایی شهرستان سیمرغ مربوط به افتتاح دهیاری روستای دینه‌سر از توابع بخش مرکزی شهرستان سیمرغ بود که با حضور مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران انجام گرفت.

 

حسین زاهدی‌خطیر در آیین افتتاح این پروژه، اظهار کرد: این پروژه با مساحت ۴۳ مترمربع و با هزینه ۴۵ میلیون تومان بنا گردیده است.

 

بخشدار بخش مرکزی شهرستان سیمرغ ادامه داد: از این مبلغ ۲۵ میلیون تومان از طریق استانداری مساعدت شد و مابقی این هزینه نیز توسط دهیاری این روستا تهیه‌شده است.

 

IMG_6084

 

جان‌الله عبدی نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: انشا الله این بنا، بنای مفیدی برای ارائه خدمات و بحث سازندگی در روستا باشد.

 

وی ادامه داد: نهایت هدف از احداث این بنا راحتی و آسایش مردم روستاها است البته دهیاران عزیز نیز باید به‌صورت جدی پیگیر نیازمندی‌های روستاها باشند.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران بابیان اینکه در کنار کارهای عمرانی اقداماتی در بحث راه‌های توسعه اقتصادی روستاها داشته باشیم، تصریح کرد: حمایت‌هایی از طریق بانک‌ها و مسئولین محلی باید صورت گیرد و همه این‌ها را باید دوستان دهیار و مسئولین روستاها در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی افزود: هدف و رویکرد دولت هم این است که بتوانیم یک اقدام خوبی در سطح روستاها داشته باشیم تا مردم از روستاها مهاجرت نکنند.

IMG_6098

این مسئول خاطرنشان کرد: اقداماتی در بحث پایداری در سطح روستا در حال انجام است و ضمن حفظ آماری که امروزه در روستاها داریم در آینده شاهد افزایش جمعیت در سطح روستاها باشیم و مهاجرت معکوسی صورت گیرد.

 

عبدی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های بسیار خوب دولت در برنامه ششم توسعه داشتن رویکرد خوب نسبت به بحث توسعه روستایی است، تصریح کرد: اقدامات و تحولات خوبی را در سطح روستاها خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: طرح‌هایی خوبی مانند اشتغال روستایی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی در برنامه داریم و با استفاده از امکاناتی که در بحث درآمد روستایی داریم یک اقدام مؤثری انجام گیرد.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با اشاره به ایجاد کارگاه‌های صنایع تبدیلی در سطح روستاها، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با این طرح فراوری خوبی از محصولاتی که در سطح روستا تولید می‌شود داشته باشیم تا مردم گرایش به تولید و کار داشته باشند.

 

این مسئول بابیان اینکه دو موضوع مهم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن و انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در روز هفتم اسفند پیش روداریم، تصریح کرد: مثل همیشه و پررنگ‌تر از همیشه همه ما در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا می‌کنیم تا بار دیگر اقتدار نظام را به کشورهای غربی و منطقه ثابت کنیم.

 

IMG_6127

 

وی افزود: همه ما این وظیفه راداریم تا در روز هفتم اسفند در پای صندوق رأی حاضر شویم و حضور حداکثری را داشته باشیم.

 

دومین پروژه امروز شهرستان سیمرغ به امور توزیع برق شهرستان اختصاص داشت.

 

این پروژه نیز با حضور مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران و مسئولین شهرستانی در روستای دینه‌سر به بهره‌برداری رسید.

 

سید سعید سیدخندان در حاشیه بهره‌برداری این پروژه، اظهار کرد: احداث ۲۵۰۰ متر شبکه ۲۰ کیلوولت را در این منطقه داشته‌ایم.

 

وی ادامه داد: اصلاح و بهینه‌سازی حدود ۴۷۰ متر کابل خود نگهدار فشار ضعیف نیز در روستای پایین منزل و در روستای دینه‌سر را داشته‌ایم.

 

IMG_6135

 

رئیس امور توزیع برق شهرستان سیمرغ با اشاره به تعویض تابلو در این منطقه، تصریح کرد: بالغ‌بر ۱۳۳ میلیون تومان هزینه داشته است.

 

وی افزود: شبکه برق این روستا از منطقه بابلسر جدا و به‌صورت مستقل شده است و علاوه بر رفع ولتاژ از کابل‌های برق منطقه ازلحاظ ایمنی نیز در اندازه‌های استاندار جهانی ایمن‌سازی شده است.

 

سومین پروژه امروز شهرستان سیمرغ نیز مربوط به کلنگ زنی کانال بتنی روستای جمال‌کلا بوده است.

 

این پروژه با برآورد هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۰ میلیون تومان شروع به کارکرده است.

 

IMG_6156

 

چهارمین برنامه دهمین روز ایام‌الله دهه فجر شهرستان سیمرغ نیز به یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان اختصاص داشت.

 

به‌منظور رفاه و آسایش بیشتر اهالی روستای ملاکلا عصر امروز پروژه کلنگ زنی احداث بوستان این روستا انجام گرفت.

 

بوستان روستای ملاکلا قرار است با هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی در مساحتی نزدیک به ۴۳۰ مترمربع احداث شود که قرار است بخش اعظمی از این هزینه توسط حوزه روستایی استانداری مازندران تأمین می‌شود.

 

IMG_6175

 

آخرین برنامه اجراشده در بیست‌ویکمین روز بهمن‌ماه سال جاری طنین‌اندازی ندای الله‌اکبر و اجرای نمایش نورافشانی شهرستان سیمرغ و میدان شهید کشوری این شهرستان بوده است.

 

این نمایش نورافشانی نیز توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ، شهرداری و شورای شهر کیاکلا انجام‌شده است.

 

IMG_6410

هم‌زمان با طنین‌انداز شدن ندای الله‌اکبر در سراسر ایران اسلامی مردم ولایت مدار شهرستان سیمرغ نیز این ندا را سر دادند.

 

مهیج‌ترین بخش برنامه‌های دهه فجر شهرستان سیمرغ نیز اختصاص به مراسم نورافشانی داشت که نظر کوچک و بزرگ را به سمت خود جلب می‌کرد.

 

IMG_6431

ارسال دیدگاه