تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۶ - ۱۹:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توان رزمی و علمی بالایی در صنعت هوا و فضا داریم

فرمانده هوانیروز با بیان اینکه تحریم‌ها همچنان وجود دارد گفت: ما ثابت کردیم که توان رزمی و علمی بالایی در صنعت هوا فضا داریم.

به گزارش سیمرغ ما، امیر خلبان هوشنگ یاری عصر امروز در اختتامیه نخستین جشنواره ملی هوانوردی، در دانشگاه مازندران اظهار کرد: این جشنواره فرصت خوبی برای ارائه دستاوردهای حوزه هوا فضا بوده و تجلیل از فداکاری‌های تیزپروازانی است که برای دفاع از مملکت جان خود را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه تحریم‌ها همچنان وجود دارد اما ما ثابت کردیم که توان رزمی و علمی بالایی در صنعت هوا فضا داریم، افزود: بالگرد و هواپیما از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند، کارخانه سازنده موظف است که قطعات را برای ما بفرستند، اما بعد از انقلاب به این دلیل که استاندارد قطعات مختص خود آنها بود برای ما ارسال نمی‌کردند.

 

 

IMG_5485

 

یاری ادامه داد: در حال حاضر، بیشتر قطعات بالگرد در داخل کشور تولید می‎شود و کاملاً بومی‎سازی شده‌است که همه این‌ها حاصل تحریم‌ها و تکیه بر دانش جوانان این مرز و بوم است.

 

فرمانده هوانیروز در پایان گفت: علم بالگردی و خلبانی از خود خلبانی دارای اهمیت بالاتری است، بنابراین نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه‌های بزرگ برای ما حائز اهمیت است.

ارسال دیدگاه