تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۶ - ۱۶:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ظرفیت هوانوردی ارزش افزوده خوبی دارد

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مسئولان شهر در یک‌جهتی که هوانوردی را به‌عنوان یک ظرفیت نگاه کنند، می‌توانند ارزش‌ افزوده خوبی در استان و شهرستان داشته باشند.

به گزارش سیمرغ ما، نخستین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ از روز چهارشنبه ۱۴ بهمن شروع به‌کار کرده و امروز جمعه ۱۶ بهمن به‌کار خود پایان می‌دهد.

 

در حاشیه برگزاری پنجمین نشست مسئولان مراکز علمی کاربردی صنعت هوانوردی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و نشست با مراکز آموزشی علمی کاربردی استان مازندران، محمدحسین موسی‌زاده در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: پنجمین نشست مسئولان مراکز علمی کاربردی صنعت هوانوردی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در شهرستان سیمرغ برگزار شد.

 

وی ادامه داد: در این برنامه مقرر شد کمیته‌هایی تشکیل شود تا بتوانند نیازهای مرتبط با این صنعت و این رشته‌هایی که در حال اجرا است را بتوانند برطرف کنند.

 

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه نشست مراکز آموزشی علمی کاربردی مازندران نیز برگزار شد، تصریح کرد: گفت‌وشنودی درباره مسائل و مشکلات حوزه تخصصی گسترش را مطرح کردند که تا آنجا که توانستیم پاسخگو بودیم و پذیرای نقدها و نظرات بودیم تا بتوانیم از آنها در مراحل بعدی استفاده کنیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مرکز علمی کاربردی در صنعت هوانوردی در استان مازندران نداریم، خاطرنشان کرد: اگر درخواست‌هایی در این رابطه باشد، پذیرای این درخواست‌ها هستیم.

 

موسی‎زاده تصریح کرد: در صورت تأمین کارگاه‌ها، آزمایش‌ها و مدرسین، ما می‌توانیم مجوز را در این زمینه صادر کنیم.

وی بیان کرد: نگاه ما این بوده که مراکز علمی کاربردی که در صنعت هوانوردی کار می‌کنند را همسو و در یک‌جهت قرار بدهیم و برای همین از بعد آموزش، ارزیابی، شناخت توانمندی‌های یکدیگر و کمک کردن به هم در این نشست سعی می‌کنند ظرفیت و کارهایی را که می‌توانند ارائه دهند.

 

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: هدف از اجرای این کار معرفی فارغ‌التحصیلان خوب به جامعه است که این پنجمین نشست با توجه به برگزاری ایرشو (عملیات پروازی) و کارگاه آموزشی برای ما نیز جالب بود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در این جشنواره تعداد زیادی از مراکز علمی کاربردی ما به‌عنوان حامیان نمایشگاه حضور دارند، اظهار کرد: این مراکز ظرفیت‌های خود را در این نمایشگاه ارائه می‌کنند.

 

موسی‌زاده اضافه کرد: ششمین نشست مسئولان مراکز علمی کاربردی صنعت هوانوردی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور نیز به میزبانی تهران با حضور ایرلاین‌ها انجام می‌شود.

 

وی گفت: انشاالله بتوانیم یک هم‌افزایی کامل بین یک‌سو شدن را با سازمان هواپیمایی کشوری، فرودگاه‌ها، ایرلاین‌ها و مراکز علمی کاربردی ایجاد کنیم.

 

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن ابراز رضایت از نخستین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ، اظهار کرد: ظرفیت خوبی در این جشنواره ارائه‌ شده است و امیدواریم مورد استقبال مردم شهر نیز قرار گرفته باشد.

ارسال دیدگاه