تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۲۳:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونمایی از تمبر جشنواره هوانوردی سیمرغ

در حاشیه نخستین جشنواره هوانوردی کشور، از تمبر ویژه این جشنواره رونمایی شد.

به گزارش سیمرغ ما، یکی از برنامه‌های جنبی نخستین روز جشنواره ملی هوانوردی در این شهرستان، رونمایی از تمبر ویژه جشنواره بود که با حضور علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، استاندار مازندران و جمع زیادی از خلبانان هوانیروز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین خانواده شهدای خلبان مازندران در مرکز علمی کاربردی (سکان) سیمرغ بود.

 

این جشنواره با هدف گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای پروازی به‌ویژه شهدای مازندران و با محوریت امیر سرلشکر خلبان احمد کشوری و شهید سرلشکر خلبان پرویز ذبیحی، هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر از صبح امروز شروع به فعالیت کرد و اختتامیه آن نیز روز جمعه ۱۶ بهمن‌ماه در بابلسر برگزار می‌شود.

 

IMG_4229

 

با توجه به اینکه جشنواره هوانوردی برای نخستین‌بار در کشور برگزار شد و به نظر صاحب‌نظران و خلبانان حاضر در این جشنواره ایده خوب و قابل ستایشی بود، لذا ثبت رسمی آن در خاطره تاریخ مازندران و سیمرغ دیار شهید احمد کشوری نیز ایده جالب توجهی بود که با رونمایی از تمبر جشنواره به ثمر نشست.

 

براساس برنامه قرار است که در مراسم اختتامیه، از ۲۴ شهید پروازی استان مازندران تجلیل شود، شهیدان احمد کشوری و پرویز ذبیحی از خلبانانی هستند که از دیار سیمرغ برخاسته‌اند.

 

IMG_4309


 

به گزارش سیمرغ ما، علی‌اکبر شیرودی، محمدرضا صفایی، جهان‌بخش منصوری، جعفر مهدوی، حسین قاسمی، عباس درشتی، عبدالباقی درویشی، نصرالله خزایی، مرتضی پورحبیب، مجید اصغری، علی معصومی، سید علی‌رضا فغانی، محمدعلی فرزین، جواد امینی، پرویز خلیلیان، برات نمایان، علی‌اکبر اسماعیل‌زاده، فیروز شیخ‌حسنی، حسین خلعتبری، علی فقیهی، محمدمهدی تحویل‌داری، احمد کشوری، پرویز ذبیحی و ابوالحسن ابوالحسنی از شهدای خلبان مازندران هستند.

ارسال دیدگاه