تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۱۳:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

علم امروز باید اقتصاد محور باشد/رشته هوانوردی عملیاتی و اقتصادی شود

استاندار مازندران با بیان اینکه امروز علمی می‌خواهیم که اقتصادمحور و کاربردی باشد، افزود: جشنواره هوانوردی یک کار جدید در مهد دلیران و بزرگانی چون شهید کشوری است که باید با عملیاتی و اقتصادی کردن رشته هوانوردی، اهداف این شهدای بزرگ را دنبال کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، ربیع فلاح ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی هوانوردی که در مرکز علمی کاربردی سیمرغ (سکان) در حال برگزاری است، اظهار کرد: دانشگاه‌های ما که روزگاری در مقوله آموزش حرکت می‎کردند، امروز در اقتصاد کشور نقش مهمی را دارند و پس از پژوهش‎محوری اکنون در مسیر کاربردی شدن قرار گرفته‌اند.

 

وی با بیان اینکه امروز علمی می‌خواهیم که اقتصادمحور و کاربردی باشد، افزود: جشنواره هوانوردی یک کار جدید در مهد دلیران و بزرگانی چون شهید کشوری است که باید با عملیاتی و اقتصادی کردن رشته هوانوردی، اهداف این شهدای بزرگ را دنبال کنیم.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بعد از انقلاب همواره در بخش هوانوردی با تحریم‌های شدید مواجه بودیم، گفت: حتی یک قطعه کوچک را از ما دریغ می‎کردند و بیش از دو‌سوم ناوگان هوایی ما از کار افتاده است و قابلیت استفاده ندارد، با قراردادی که پس از تحریم برای ورود هواپیما بسته شده است، فرصت خوبی برای اشتغال‌زایی بوده که باید از همین کارگاه‌های آموزشی و متخصصان داخلی استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: اکنون در شرایطی قرار داریم که به مدد دانشمندان هسته‌ای، توانمندی‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای و دانش هسته‌ای بومی، شرایطی ایجاد شد که هم سیاست‌های هسته‌ای در جای خود قرار بگیرد و هم دنیای جدیدی به‌روی ایران باز شده است.

 

فلاح با اشاره به اینکه استعدادهای فراوانی در بخش هوانوردی از خطه مازندران برخاسته‌اند و این ظرفیت در استان وجود دارد، اظهار کرد: افراد باید شناسایی و به‌صورت هدفمند پرورش داده شوند و باید از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در این زمینه نیز نهایت بهره را انجام دهیم.

 

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: مشکلات اقتصادی داریم اما توانمندی‌های زیادی نیز چون اساتید، دانشجویان و نخبگان در دانشگاه‌ها وجود دارد که بسیاری از اساتید و نخبگان ما از چهره‌های ملی و منطقه‌ای هستند.

 

فلاح با اشاره به اینکه ۱۵ درصد جمعیت مازندران از قشر دانشجو هستند و باید آنها را در جهت لازم برای کسب نتیجه مطلوب سوق بدهیم، افزود: در مازندران و در بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات قراردادهای خوبی با شرکت‌های خصوصی بستیم که حجم آنها بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان است.

 

وی با اعلام اینکه به‌زودی خدمات موبایلی نیز در مازندران راه‌اندازی می‌شود، افزود: توسعه دولت الکترونیک و اصلاح ساختار ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ما بسیار حائز اهمیت است، لذا باید از فناوری‎های نو در افزایش خدمات تولید و اشتغال‌زایی استفاده کنیم.

 

وی در پایان گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ مرکز علمی و آموزشی کاربردی در مازندران داریم که یک فرصت بی‎نظیر برای مازندران محسوب می‎شود.

ارسال دیدگاه