تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانشگاه‌ها باید پرورش‌دهنده جوانان پرشور، فکور، عالم و ولایی باشند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیمرغ با بیان اینکه دانشگاه‌های ما باید به سمت اجرای این برنامه‌ها حرکت کنند، افزود: دانشگاه‌ها باید پرورش‌دهنده جوانان پرشور، فکور، عالم و ولایی باشند.

کیومرث قلی‌پور امروز در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: جشنواره پروازی با محوریت و گرامیداشت شهدای خلبان به‌ویژه شهدای خلبان مازندران و با محوریت امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری و سرلشکر خلبان شهید پرویز ذبیحی در شهرستان سیمرغ برگزار می‌شود.

 

وی افزود: مسئولان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی شهرستان سیمرغ مسئولیت برگزاری این جشنواره را برعهده‌ گرفته و ما نیز به‌عنوان کمک‌کار در کنار این دوستان هستیم و امیدواریم بتوانیم همایش بزرگی که برای نخستین‌بار در سطح ملی و به‌صورت تخصصی در حال انجام است به سرانجام برسانیم.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیمرغ با بیان اینکه دانشگاه‌های ما باید به سمت اجرای این برنامه‌ها حرکت کنند، افزود: دانشگاه‌ها باید پرورش‌دهنده جوانان پرشور، فکور، عالم و ولایی باشند.

 

وی ادامه داد: این بستر و فضا بیانگر رشادت‌های تیزپروازان و عقاب‌های آسمان ایران است که در واقع خودشان از نخبگان بوده و تحصیلاتشان را در کشور آمریکا گذراندن و با این اینکه امکان استفاده از بهترین خدمات در آن کشورها را داشتند در میهن اسلامی ماندند و از آسمان جمهوری اسلامی ایران در مقابل همه متجاوزها محافظت کردند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه امروز وظیفه ما به تصویر کشیدن و نمایش دادن این رشادت‌ها است، اظهار کرد: این نخستین تجربه است و ممکن است کم‌وکاستی‌هایی نیز در آن وجود داشته باشد اما این حرکت یک حرکت قوی است و ما امیدواریم بتوانیم به حداقل خدمتی را که باید به این خانواده بزرگ و رشید کشورمان داشته باشیم انجام‌وظیفه کنیم.

 

قلی‌پور با بیان اینکه مسئولیت فرهنگی جشنواره بر عهده بنیاد شهید قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در ابتدای کار بحث شناسایی شهدای خلبانی که در مازندران سکونت داشتند یا محل تولدشان در استان بود با همکاری نیروی هوایی و هوانیروز ۲۳ شهید شناسایی شد.

 

وی ادامه داد: با رصدی که بر سیستم اطلاعاتی بنیاد شهید انجام شد توانستیم تمامی اطلاعات این افراد را در سیستم جمع‌آوری کنیم.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیمرغ بیان کرد: از طریق اطلاعات به‌دست‌آمده توانستیم با اعضای درجه‌ یک خانواده‌ها تماس پیدا کرده و از این افراد برای شرکت در جشنواره دعوت کنیم.

 

وی تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی خوبی برنامه‌ریزی‌شده که امیدواریم بازخورد خوبی در جامعه داشته باشد تا جوانان و آینده‌سازان ما حضور گسترده‌تری داشته باشند و تشویق شوند تا پای جای پای این قهرمانان بگذارند و این سنگر را هیچ‌وقت خالی نکنند.

 

این مسئول با اشاره به برگزاری یادمان و یادواره شهدای پروازی در این جشنواره، اظهار کرد: در حال رایزنی هستیم تا در صورت امکان بخشی از باقی‌مانده هواپیما و بالگرد شهید ذبیحی و شهید کشوری را به این جشنواره انتقال دهیم.

 

وی ادامه داد: از ادوات جنگی ضد هوایی و موشکی به حد بضاعت به این جشنواره انتقال داده می‌شود تا فضای جشنواره به فضایی تبدیل شود که تداعی‌گر دفاع مقدس باشد.

 

قلی‌پور با اشاره به آماده‌سازی بسته‌های فرهنگی در جشنواره، تصریح کرد: این بسته‌ها در حال گذراندن مراحل پایانی آماده‌سازی خود است تا در اختیار مهمانان این جشنواره قرار گیرد.

 

وی افزود: شهرستان سیمرغ با داشتن امیران و سرداران بزرگ نتوانسته است آن طوری که باید خودش را معرفی کند.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سیمرغ تصریح کرد: سیمرغ کد پروازی امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری است که جایگاه بین‌المللی دارد.

 

وی ادامه داد: امیدواریم که همه مسئولان و مردم مازندران و به‌ویژه مردم شهرستان سیمرغ حضور گسترده در این جشنواره داشته باشند تا بتوانیم در معرفی این شهرستان و امیرانش موفق باشیم.

ارسال دیدگاه