تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۲۳:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دومین کارگاه علمی آموزشی دبستان توحید+تصاویر

به گزارش سیمرغ ما، دومین دوره کارگاه علمی آموزشی باهدف رشد خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سه رشته ساخت موشک کاغذی (سازه‌های کاغذی)، اوریگامی، نجات تخم‌مرغ در دبستان غیرانتفاعی توحید برگزار شد.

به گزارش سیمرغ ما، دومین دوره کارگاه علمی آموزشی باهدف رشد خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سه رشته ساخت موشک کاغذی (سازه‌های کاغذی)، اوریگامی، نجات تخم‌مرغ در دبستان غیرانتفاعی توحید برگزار شد.

 

عصر سه‌شنبه بود که دانش‌آموزان زیادی به همراه خانواده‌ها و مدیران مدارس با حضور در دبستان غیرانتفاعی توحید شهرستان سیمرغ محل برگزاری کارگاه خلاقیت و آموزش مهارت‌های علمی جمع شدند و بر اساس ثبت‌نام اولیه‌ای که از قبل انجام دادند، دانش‌آموزان تقسیم‌بندی و در کلاس‌های آموزشی رشته خود شرکت کردند.

 

20160119_115104

 

علاقه دانش‌آموزان ابتدایی به این موضوع باعث شد تا رقابت جالبی بین دانش‌آموزان و کلاس‌های مختلف در این کارگاه شکل بگیرد.

 

 

شور و شوق دانش‌آموزان اول ابتدایی که غیرقابل وصف بود و به‌قدری در فعالیت خود غرق‌شده بودند که نمی‌توان آن شرایط را توصیف کرد.

 

 

در اینجا می‌توان نتیجه گرفت که پرواز یکی از علایق وصف‌ناپذیر فرزندان سیمرغ است، سیمرغی که نامش با نام کشوری‌ها گره خورده که یادشان همیشه پرواز را در خاطر ما زنده می‌کند.

 

20160119_114647

 

بخش مورد علاقه همه دانش‌آموزان ساخت موشک بود که تقریباً کل دانش‌آموزان این مدرسه در آن شرکت کرده و به رقابت پرداختند و حتی شاهد کسب رکوردهای واقعاً جالبی نیز در این برنامه بودیم.

 

 

در بخش اریگامی هم بچه‌های این مدرسه خوش درخشیدند و با کاغذ طرح‌ها بسیار زیبایی را خلق کردند، آن هم بدون گذراندن آموزش‌های قبلی و این نشان از خلاقیت این نونهالان دارد که می‌طلبد مسئولان در این بخش برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای پروراندن این استعداد‌ها انجام دهند.

 

DSC_1445

 

در قسمت نجات تخم‌مرغ نیز یکی از قسمت‌های پرهیجان این کارگاه بود که علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرده بود و همه نگاه‌ها به افتادن تخم‎‌مرغ‌ها بود که آیا می‌شکند یا خیر!

 


 

برگزاری این برنامه‌ها در مدارس ابتدایی کار بسیار جالبی است که باعث رشد و شکوفایی استعداد دانش‌آموزان شود و با رشد خلاقیت‌های دانش‌آموزان و رشد آن می‌توان مدیران آینده خلاقی برای کشور تربیت کرد.

 

 

دبیر اجرایی این برنامه در حاشیه این برنامه در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: این دوره از مسابقات به‌خاطر برگزاری جشنواره هوانوردی سیمرغ در سطح یکی از مدارس شهرستان برگزار شد.

 

 

کامران زارعی ادامه داد: در قسمت سازه‌های کاغذی محمد زمانی با پرتاب ۲۰ متر و ۷۰ سانتی‌متر نفر اول، امیررضا زارعی با پرتاب ۱۹ متر و ۵۰ سانتی‌متر نفر دوم و رتبه سوم هم به‌طور مشترک به ابوالفضل حسنی و رحمت جانبازی با ۱۲ متر و ۵۰ سانتی‌متر پرتاب رسید.

 

DSC_1509

 

وی افزود: رتبه‌های برتر این مسابقه در بخش سازه‌های کاغذی (پرتاب موشک) که در جشنواره هوانوردی سیمرغ برگزار می‌شود شرکت کرده و در آنجا به رقابت می‌پردازند.

 

20160119_120557

 

به گزارش سیمرغ ما، نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ در ایام‌الله دهه فجر و از ۱۴ تا ۱۶ بهمن برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه