تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۲۳:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جشن بزرگ انقلاب در کانون پرورش فکری سیمرغ برگزار می‌شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ با اشاره به برگزاری جشن بزرگ انقلاب در شهرستان سیمرغ، گفت: در این جشن رونمایی از یادمان شهدای کانون پرورش فکری و رونمایی از تندیس نمادین میدان شهید کشور انجام می‌گیرد.

به گزارش سیمرغ ما، عصر امرو مسابقه عروسک‌سازی نماد استکبار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ برگزار شد.

 

در این مسابقه اعضای کانون که به گروه‌های چندنفره برای ساخت این عروسک‌ها تقسیم‌بندی شده و به‌سختی مشغول کار و فعالیت بر روی عروسک موردنظر خود بودند.

 

 

DSC09721


 
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با
سیمرغ ما، اظهار کرد: مسابقه ساخت عروسک‌های استکباری با دعوت از یکی از مدارس شهرستان سیمرغ و با همکاری سازمان دانش‌آموزی انجام گرفته است.

 

نعیمه خنکدار ادامه داد: مسابقه پرتاب موشک کاغذی نیز توسط دانشگاه جامع علمی و کاربردی نیز در این جشنواره برگزاری می‌شود که اعضای کانون نیز در این مسابقه شرکت می‌کنند.

 

وی با اشاره به برگزاری جشن بزرگ انقلاب در شهرستان سیمرغ، تصریح کرد: در این جشن که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد، شهرداری، شورای شهر و اداره ورزش و جوانان صورت می‌گیرد رونمایی از یادمان شهدای کانون پرورش فکری و رونمایی از تندیس نمادین میدان شهید کشور که توسط اعضای و مربی هنری این کانون ساخته‌شده است انجام می‌گیرد.

 

IMG_3899


 

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ ادامه داد: در این روز اهدای جوایز را نیز به افراد برگزیده در مسابقه ساخت عروسک استکبار جهانی را نیز داریم.

 

این مسئول با بیان اینکه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم‌شهر و سیمرغ نمایش تئاتر را نیز در روز جشن بزرگ انقلاب داریم، اظهار کرد: اجرای نمایشی حرکات ورزشی نیز توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان سیمرغ نیز در این جشن برگزار می‌شود.

 

خنکدار اضافه کرد: به‌دلیل نام‌گذاری روز برگزاری جشن بزرگ انقلاب شهرستان به «انقلاب اسلامی، تحکیم بنیان خانواده، جوانان، سبک زندگی ایرانی و اسلامی» این جشن با حضور خانواده‌ها برگزار می‌شود و از خانواده‌ها نیز در این مراسم دعوت می‌شود و با حضور خانواده‌ها مراسم براندازی عروسک‌های استکباری انجام می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه در حاشیه برگزاری جشنواره هوانوردی با کمک دانشگاه جامع علمی کاربردی مسابقه نقاشی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این مسابقه اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان سیمرغ با دیگر شهرها به رقابت می‌پردازند.

 

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ از برگزاری نمایشگاه فرهنگی و هنری با موضوع انقلاب خبر داد و گفت: این نمایشگاه از روز ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن در محل کانون پرورش فکری برپا است و آثار اعضای کانون درزمینه‌های مختلف در بخش نقاشی، خوشنویسی و کاردستی در معرض عموم قرار می‌گیرد.

 

IMG_3903


 

این مسئول از برگزاری ایستگاه نقاشی و خوشنویسی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: در دیگر روزهای ایام‌الله مبارک دهه فجر از مدارس شهرستان برای آشنایی با فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام می‌شود.

 

خنکدار ادامه داد: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم‌شهر و سیمرغ بازدیدی از سینما حر قائم‌شهر برای تماشای فیلم «شاهزاده روم» نیز انجام می‌شود.

 

وی هدف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ از برگزاری این برنامه‌ها را ترویج فرهنگ شهدا و آشنایی اعضای کانون با شیوه زندگی این عزیزان دانست و خاطرنشان کرد: آشنایی با ایام‌الله دهه فجر و اتفاقات آن ایام است.

 

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ گفت: یکی از برنامه‌هایی در نظر گرفته‌شده در این ایام ساخت پازل است که این پازل معرفی شخصیت امام خمینی (ره) و معرفی رویدادهای آن زمان را دارد.

ارسال دیدگاه