تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۲۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهرستان سیمرغ به عنوان پایتخت خلبانان مازندران معرفی شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز سکان بیان اینکه شهرستان سیمرغ یک نماد ملی به نام شهید کشوری دارد،گفت: شهرستان سیمرغ به عنوان پایتخت خلبانان مازندران معرفی شود.

به گزارش سیمرغ ما، رضا خسروی عصر امروز در نشست خبری که به مناسبت نخستین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره یک تغییر و رویکرد اساسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی به‌وجود می‌آورد.

 

وی افزود: با برگزاری این جشنواره نگاه کارآفرینانه، کسب و کار محور و نیز زمینه عملیاتی شدن بسیاری از سئوالاتی که در دانشگاه جامع علمی کاربردی مطرح بود اما زمینه اجرای  آن فراهم نبود، به‌وجود آمده است.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز سکان همچنین با بیان اینکه شهرستان سیمرغ یک نماد ملی به نام شهید کشوری دارد، اضافه کرد: شهری که دارای سنبل شهید کشوری است، نباید به دنبال سنبل‌های دیگر شود.

 

این مسئول با بیان اینکه در این سال‌ها باید کشوری‌های جدید را تولید و تحویل جامعه می‌دادیم، خاطر نشان کرد: شهرستان سیمرغ می‌تواند به عنوان شهری پروازی و پایتخت خلبانان مازندران قلمداد شود.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره به شکلی کاملا متفاوت، طراحی شده است، افزود: نوع آیتم‌هایی که در این جشنواره وجود دارد، این جشنواره را متمایز از دیگر جشنواره‌ها می‌کند.

 

خسروی برگزاری یادمان شهدای خلبان، همایش علمی و بحث‌های توسعه فناوری را از دیگر برنامه‌های این جشنواره دانست و افزود: فرصت‌های کسب و کاری که از منظر فضانوردی می‌تواند در استان به‌وجود آید اما به آن توجه نشده است در این جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: همچنین برگزاری این جشنواره می‌تواند یک فرصت کلیدی شود تا از این طریق به تبیین ابعاد کارآفرینانه بپردازد و بررسی کند که چه اتفاقی در آینده در حوزه کسب و کار و اشتغال استان می‌تواند به‌وجود آید که پایه‌های آن  ارزشی شود.

 

خسروی در پایان گفت: اگر کارآفرینی به معنای ارزش‌آفرینی شود ما بر پایه‌های ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌های معنوی که در کشور و منطقه داریم باید ارزش‌های جدید کارآفرینانه‌ای خلق کنیم که منجر به بازتولید انسان‌هایی شود که در سال‌های آینده جامعه و کشور به آنها افتخار کند.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه